wmaraci reklam

Sitelerimi evimde barındırmak.

64 Mesajlar 9.923 Okunma
wmaraci reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Güzel bir girişim olmuş hocam. Maliyet- Kâr analizi yaptınız mı? Güvenilir bir yerde vps almaktan farkı nedir? Bunu yaparken amacınız neydi merakımı giderirseniz sevinirim. Kendim de düşünüyorum böyle birşeyi ama pek cesaret edemiyorum.

Yapmaktaki amacım aldığım geliri başka yerlere vermemekti. Hem evde kullandığım interneti ödüyorum hemde internet sitelerini barındırıyorum.

Sunucu: https://www.hepsiburada.com/hp-e-microserver-gen8-intel-celeron-g1610t-1x4-gb-disksiz-non-hot-plug-819185-421-pm-HB0000081G9X
İnternet 300 TL
Gelir 200 tl

https://hizliresim.com/168XDD

darknov4 adlı üyeden alıntı

Tema nedir hocam mobilden üst menüdeki bazı butonlar çalışmıyor bu arada

Tema adı King olması lazım. Kontrol edeceğim.

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Açıkçası konuya gelecek yorumları merak ediyorum, bu konuda pek çok çekincesi olan arkadaşımız var çünkü

Neymiş efendim soğutma maliyetleri, yok efendim elektrik sürekliliği nasıl sağlanacak, internet hızı şu kadar olmazsa sıkıntı çıkarmış falanda filan, böyle ilginç konulara takılıp kendilerini kısıtlayanlar için Korkmaz hocamın mis gibi projesi örnek olsun.

Soğutma yok güç yedeklemesi vs hiç birşey yok. Bir damla fan sesi dahi yok. Sistem tek fan ile sessiz bir şekilde 30-50 derece arası geziyor.

markareklam adlı üyeden alıntı

bu arada görsel açıdan daha hoş resimler kullansanız süper olur

Önerinizi değerlendireceğim.

muhit01 adlı üyeden alıntı

merhaba
çağdaş hocam benimde elimde Qnap TS-251 + var

64-bit Intel® Celeron® quad-core 2.0GHz CPU
çift gigabit LAN bağlantı noktası
8Gb Ram
wd red 2x 2 TB HDD

Bu cihazla da sizin yaptığınızı yapabilirmiyim ?
cihaz öyle yatıyor evde :)
pm den yardımcı olursanız çok sevinirim

Hocam bunlar nas olarak geliştirildiği için hosting olarak yapılabilirmi bilmiyorum.

yefecrin adlı üyeden alıntı

Maliyeti konusunda da bilgi paylaşımı yaparsanız insanlar biraz daha bilgi sahibi olabilir.

İnternet 300 TL aylık.
Gelir 200 TL barındırdığım webistelerinden. (Benimkiler hariç)

Ozi adlı üyeden alıntı

Zamanında çok uğraştık bu proje için en son dediğiniz gibi kurulum ıvır zıvır bitirdik derken soğutmasına kadar ayarlandı. Fakat internet yapısı ve güvenliği bu iş için uygun olmadığı gibi 2 ddos ile sistem gidiyor, cloudflare fayda etmiyor umarım siz bu sorunu aştınız.

Ben saldırı almadım henüz. İhtiyaçlarımı düzgün götürüyor.

ontedi adlı üyeden alıntı

İşlemci, ram, bağlantı hızı, upload download, adsl fiber gibi bilgileri verebilir misiniz

İnternet:

https://www.hepsiburada.com/hp-e-microserver-gen8-intel-celeron-g1610t-1x4-gb-disksiz-non-hot-plug-819185-421-pm-HB0000081G9X
İşlemci: G1610T
Ram: 4 Gb

Türkcell Superbox internet.
hazirtasarimlar

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
İyi yapmışsınız hocam..
Belirttiğiniz sitenin hiti nasıl? Mobildeyim çok inceleme fırsatım olmadı. Site hızınız vs. gayet iyi durumda.

Sunucuya 3200TL vermişsiniz. İleride sitenin boyutuyla ilgili sunucuyu değiştirmeniz, fan, soğutucu vs. almanız, ek masraflara girmeniz gerekebilir.

Belirttiğiniz site için aylık 50 60tl civarında ki vpsler gayet yeterli gelebilirdi, daha güçlü altyapılarda bulunan sunucularda. Tabiki o sunucularda başka vpslerde olacaktı ayrı konu, ama aynı sonuçları almanız muhtemeldi. Sunucu özellikleri harika değil ama web sitesi için yeterli denebilir.

Bunun dışında internet altyapısı da çok önemli. Turkcell superbox güzel seçim.

CloudFlare ile desteklemissiniz. Güzel maskelediyseniz ipnizi açığa vermiyorsanız çok daha iyi.

Saldırı açısından çok sorun yasayacaginizi düşünmüyorum. Onun dışında plesk üstünde apache kullanımı kötü bir tercih olmuş. Panelsiz nginx kullanmanızı yada CyberPanel kullanmanızı tavsiye ederdim.

Sunucu tek seferlik olduğundan masraftan saymıyorum. Elektrik ve internet giderlerini hesap ettiğimizde aylık 200tl lik gelir için fazla masraf olmuş bence. 30-100tl arası, Vultr,do gibi köklü firmalardan alınan, güzel optimize edilmiş bir vps kullanmak daha az masraflı olurdu diye düşünüyorum.

Sonuç olarak buna ilelebet mecbur değilsiniz. En azından böyle bir girişimde bulunup güzel bir tecrübe etmiş oldunuz. Masraf fazla gelmeye başladığı an yedekleri çekip sunucu alıp tasirsiniz en fazla. Maddiyat olarak problemim yok ve böyle uğraşlar bana zevk veriyor derseniz bence uğraşın hocam. Başarılar dilerim
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Escalous

Teşekkürler yorumunuz için. Konu içinde eksik bıraktığım noktaları düzeltmek isterim.

Sunucu ikinci el alındı. Sahibinden üzerinden 1300 tl gibi bir ücret ödendi.

16Gb kadar ram artırılabiliyor. İstenirse Zenon 4 çekirdekli işlemcide takıla biliyor.

Aylık elektirik masrafı 30 tl civarı. 60 W gibi bir tüketimi var saatlik. Benim faturam da bu şekilde fark etmişti en son baktığımda.

300 TL internet almak için bahane oldu. :)

Sunucu çok öncenden alınmıştı farklı bir amaç için. Sonradan buna döndüm.

Daha çok mail trafiği var.

Epsota kullanımı:

Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Escalous

Teşekkürler yorumunuz için. Konu içinde eksik bıraktığım noktaları düzeltmek isterim.

Sunucu ikinci el alındı. Sahibinden üzerinden 1300 tl gibi bir ücret ödendi.

16Gb kadar ram artırılabiliyor. İstenirse Zenon 4 çekirdekli işlemcide takıla biliyor.

Aylık elektirik masrafı 30 tl civarı. 60 W gibi bir tüketimi var saatlik. Benim faturam da bu şekilde fark etmişti en son baktığımda.

300 TL internet almak için bahane oldu. :)

Sunucu çok öncenden alınmıştı farklı bir amaç için. Sonradan buna döndüm.

Daha çok mail trafiği var.

Epsota kullanımı:

Sunucu sağlam ise 2.el olması fiyat açısından iyi denk gelmiş. İleride sunucu özelliklerini değiştirmeniz gerekebilir, donanımla çok fazla aram yoktur ama yeterli gibi duruyor. Anlık 4-5K ya kadar sorun çıkartmaz gibi. Apache olması (çok detaylı bakamadım, plesk diye apache damgasını yapıştırdım ama) performans kaybına sebep verecektir.

Elektrik olarak 30tl gayet ideal. Mail olarak Yandex mail kullanın derim
Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Komple maliyetini bildirebilir misin ustam. cihaz internet vs. vs. nedir harcadığın tutar.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
ctnbckci

Sunucu 2.el 1.300TL (Sunucu önceden farklı bir iş için alındı)
İnternet: 300 TL / ay
Elektrik: 30 tl

200 TL gibi bir gelir elde ediyorum.

ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

themakarov35 themakarov35 silverdizayn.net Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
herşey iyi hoşta sunucunun özellikleri kötü geldi bana 4 gb ram celeron işlemci falan,100 tlye aylik daha iyi özellikli daha iyi altyapili sunucu kiralayabilirim.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
themakarov35 Bu tercih meselesi. Daha fazla bütçe ile daha iyi bir sunucu alınabilir.

Bana maliyeti 130 tl bu sistemin. İleride daha fazla site barındırarak daha fazla gelir elde edeceğim.

Asıl olay şu şekilde oldu. Evde sunucu var internet var. Dışarıya niye para vereyim.
CoNraD13

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

Gulen1Adam Gulen1Adam Gülen1adam Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik Teknisyeni
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)
Çok gzl hocam siz olumsuz yorumlari takmayın. Farkli girişimler her zaman cesaretli insanların işidir. Herkes kısa vade de fazla para vermemek için aylık sunuculara para veriyor. Siz uzun vade de gelir etmeye baslicaksiniz. Tebrik ederim böyle girişimlerin artması dileğiyle.
GuestLion Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

AYJANS AYJANS Webmaster & Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster & Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 511 / 356
  • Ticaret 83, (%100)
Gayet başarılı buldum. İlerde geliştirebilirseniz o zaman kâra geçeceğinizi düşünüyorum.Tebrik ederim :)
Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al