wmaraci reklam

Sizce yazılım için üniversite gerekli mi ? (Tartışıyoruz!)

25 Mesajlar 2.632 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

onur0061 onur0061 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** I**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 86 / 77
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar aklımda şirketlerin, esnaflarin vs ihtiyaç duyacakları otomasyon yazılımları ağırlıklı olmak üzere web site ve mobil platformlarda kendi yazılımlarımı geliştirerek satışını yapmak ayrıca ilerleyen zamanlarda kendi işimi kurmak istiyorum. Ancak tecrübe amaçlı belki 7-8 ay belki 1-2 yıl bir yerde çalışmam gerekecektir.

Kazanmış olduğum üniversite: Amasya Merzifon Myo | bilgisayar programcılığı şuanda düşündüğüm ise; evet belki bu üniversiteye gidebilirim orada da kendimi geliştirebilirim ama bu üniversite ye gidersem illa maddi anlamda masrafım olacaktır. Ayrıca 2 sene az gibi gözükse de "sene" yani değer mi acaba diye düşünüyorum.

Bu anlattıklarımı göz önünde bulundurarak Sizce üniversiteye gitmek mantıklı mı ? Siz olsanız ne yapardınız ?

wmaraci
reklam

onurcanhare onurcanhare WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılıgı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 4 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam yazılım okuyacaksanız emin olun 2 yıllık universite size birsey katmaz kendi cevremden biliyorum yazilima merakli kisiyseniz kendiniz arastirip biseyler basarmaya yada bilen bir kisinin yaninda ogrenmeye calissaniz emin olun daha faydali olur bildigim kadariyla 2 yillik universiteden mevzun olsaniz bile lise mevzunu sayiliyormussunuz bence 2 yillik yerine ya 4 yilligi deneyin yada kendinizi gelistirin

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Üniversiteden üniversiteye göre tabi ki değişiklik gösterir mesela bugün Gazi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığını kazanmış olsaydınız bu konuda hiç şüphe duymazdınız. Yine de önemli olan tamamen üniversite değildir. Kendiniz gerçekten bu işe yönelmek istiyorsanız üzerine düşmeli her gün araştırma yapmalı ve projeler geliştirmelisiniz. Üniversite okumak sizi sadece programlama konusunda değil hayata bakış açısında da geliştirecektir. Bu yüzden 2 yıllık bana ne kazandırır demeden elinizden gelen en iyi şekilde çalışıp istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. :)

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Bence direk üniversite gereksiz...
kelebek SefaCanDemir SenolK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

procyus procyus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 185 / 134
  • Ticaret 12, (%100)
Diploma önemli 2 senede olsa hangi üniversiteden mezunsun denince cevap verebilmeli insan :D
FurkanCanoz onur0061

kişi bu mesajı beğendi.

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
5-6 yerde çalıştım şimdiye kadar hepsi ciddi firmalardı, üniversite sormadılar ben söyledim :) Genelde ne iş yaptığın neler sunduğuna bakıyorlar
WmOptimize

kişi bu mesajı beğendi.

haliluunal haliluunal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ağ ve bilgisayar sistemleri yö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 665
  • Beğeniler 80 / 270
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben ciddi bir firma olsam,gerçekten okula değil yeteneğe bakarım neden diye sorarsanız bilgi yarışması örneği vereceğim :
(merhaba x bey, 4 sene master yaptım, 2 kere üniversite okudum. SORU GELİR 'GIRGIR RESMİ' RESİMDE görünen obje nedir? Joker hakkımı kullanmak istiyorum)

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Üniversite çoğu alt disiplin için gereksiz bence, tabii doktor olmak isteyen birisi üniversite okumalı ona söz yok :d
onur0061

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** I**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 86 / 77
  • Ticaret 8, (%100)

InstaMobil adlı üyeden alıntı

Hocam yazılım okuyacaksanız emin olun 2 yıllık universite size birsey katmaz kendi cevremden biliyorum yazilima merakli kisiyseniz kendiniz arastirip biseyler basarmaya yada bilen bir kisinin yaninda ogrenmeye calissaniz emin olun daha faydali olur bildigim kadariyla 2 yillik universiteden mevzun olsaniz bile lise mevzunu sayiliyormussunuz bence 2 yillik yerine ya 4 yilligi deneyin yada kendinizi gelistirin

Hocam zaten kesinlikle kendi kendimi daha iyi gelistirebilecegimden eminim ancak gelin görün ki Türkiye de ki firmaların diploma takıntısıdan dolayı karar vermekte zorlanıyorum.

• Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** I**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 86 / 77
  • Ticaret 8, (%100)

InstaMobil adlı üyeden alıntı

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Üniversiteden üniversiteye göre tabi ki değişiklik gösterir mesela bugün Gazi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığını kazanmış olsaydınız bu konuda hiç şüphe duymazdınız. Yine de önemli olan tamamen üniversite değildir. Kendiniz gerçekten bu işe yönelmek istiyorsanız üzerine düşmeli her gün araştırma yapmalı ve projeler geliştirmelisiniz. Üniversite okumak sizi sadece programlama konusunda değil hayata bakış açısında da geliştirecektir. Bu yüzden 2 yıllık bana ne kazandırır demeden elinizden gelen en iyi şekilde çalışıp istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. :)

İnşallah hocam, Yorumunuz için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al