wmaraci reklam

Sosyal Medyayı Aktif Kullanmamam Ön yargılara Neden Oluyor!

10 Mesajlar 942 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar,

Arkadaşlar yakın zamanda fark ettiğim bir durum oluştu, ben sosyal medyada yediğimi içtiğini paylaşmayı sevmeyen, gittiği geldiği yeri rapor edercesine paylaşmayan biriyim. Çevremdeki insanlar ise en basitinden kahve içer "Kahve keyfi" yazar paylaşır, sahilden geçiyor olur "Sahil gezintisi" yazar paylaşır, ve hemen hemen hepsi sosyal medyada kendilerine bir sahte hayat yaratıp içinde yaşıyorlar. Benim ise ne sahte bir hayata ihtiyacım var ne de gün içerisinde herkes gibi yaptığım şeyleri marifet gibi paylaşmaya ihtiyacım var. Bende kahve içebiliyor, arabayla bir yerlere gidebiliyor ve herkes gibi yemek yiyebiliyorum. Ancak gittiğim eğlence mekanlarını, gezdiğim tatil beldelerini ya da yanımdaki insanları ifşa etmediğim için çevremdekiler bunları görmüyor ve ot gibi bir hayat yaşadığımı düşünüyor, bu benim toplum içerisindeki konumumu etkiliyor. Çok saçma bir konu ama bu durum beni artık içten içe rahatsız etmeye başladı. Marka imajı yaratmak gibi bir durum haline geldi bu olay ve ben imajdan daha değerli konularda çalışma yapmayı yeğliyorum. Sosyal medyada paylaşmak için harcayacağım vakte acıyorum. Konu ile ilgili bakış açınızı benimle paylaşırsanız sevinirim.
FurkanCanoz darknov4 LiDYASIZ

kişi bu mesajı beğendi.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Millet çok boş, herkesi kendi gibi görmek istiyor bu boşlar takılma fazla
Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
iyi yapıyorsunuz, başkalarını umursamamanızı tavsiye ederim. Çoğunluk yapıyor diye aptal durumlara düşmeye gerek yok.
Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

MultiAnaliz.com

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Millet çok boş, herkesi kendi gibi görmek istiyor bu boşlar takılma fazla

Çevremdeki herkes böyle, gencinden yaşlısına kadar. Sülalemde bir yapmayan ben varım mesela böyle olmayan, bu yüzden kendimi yalnız hissetmeye başladım. Ben Bilim, üretim, yazılım, girişim gibi konularda rahatlıkla muhabbet edebilirken çevremde hiç kimse ile bu konuda konuşmuyor. Bayramda gelenlerin hepsi TV'de ki saçma sapan programlar, gereksiz siyasi konular ve yerli yersiz övme/övünme konularından başka bir şey konuşmuyor.

Yeninesil44 adlı üyeden alıntı

iyi yapıyorsunuz, başkalarını umursamamanızı tavsiye ederim. Çoğunluk yapıyor diye aptal durumlara düşmeye gerek yok.

Umursamamak bir yere ancak ben artık kendimi yalnız hissetmeye başladım. Bahsettiğim çoğunluk onlar gibi olsam beni aptal olarak görmez sorun çözülür ama ben aptal olamıyorum. Öte yandan aptal olamayınca da böyle oluyor işte.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
bende etmiyor ve kullanmıyorum yalnız değilsin!

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Yanlış olduğunuzu düşünmeyin ve genelin rağbet ettiğinin normal olduğunu da.. ulusal seçimlerde farklı düşünceleri küfürlerle aktaran ayrı görüşlerdeki çevremi ve adeta lavaboya bile giderken bunu paylaşanları gördükçe ben de soğumuştum. Şimdi hem Facebook, hem de Twitter yok.. sadece gözüme hoş görünen şeyleri paylaştığım Instagram duruyor, ki onda da son paylaşımımı Nisan sonu yapmıştım..

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Bende sizinle aynı durumdayım hocam, başkalarının yaptığı şeyleri bizde yaşıyoruz, yapıyoruz zaten ama paylaşmıyoruz diye gerçekten ot gibi yaşıyor sanıyorlar. Ya millet çok garip bakıyor yada biz garip yaşıyoruz anlamadım gitti..
Miraccsanci

kişi bu mesajı beğendi.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Çok haklısın bende aynı durumdayım

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
3 sene önce sosyal medyayı bıraktım, sadece sitelerimin sayfaları var ilgilendiğim... Kimsenin yediği içtiği gezdiği ilgilendirmiyor beni, kimsenin de hayatımı detaylı bir şekilde bilmesini istemiyorum... Gayet rahatım... Sosyal medya insanları (hepsi olmasa da bir çoğu için geçerli) gerçek sosyallikten uzaklaştıran, yaşadıkları değilde yaşamak istedikleri hayatı sanki gerçekmiş gibi gösteren bir mecra oldu artık...
FurkanCanoz darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam böyle konulara takmamanı öneriyorum. Senin için öyle düşünen insanlar zaten sana yakın insanlar değildir. Ki yakınların zaten nerede ne yaptığını çok iyi bilir. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al