wmaraci reklam

Soyismini Doğru Yazamayanları da Gördük Çok Şükür

6 Mesajlar 1.139 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Sitemize havale/eft yoluyla yapılan ödemelerde müşterinin ödemesinin onaylanması için ''Ödeme bildirim formu'' doldurması gerekiyor. İşin komik tarafına gelelim ;

Bir müşterimiz var, soyismi ''Ç'' harfiyle başlamasına rağmen soyismini gidiyor ödeme bildirim formuna ''C'' ile başlayarak yazıyor. Sonra ödemem neden onaylanmadı diyor.

Şimdi diyeceksiniz ki ''Ya arkadaş ramazan ayındayız,insan dalgın olabiliyor, bu işlerden anlamıyor olabilir vs biraz anlayışlı ol''

Aynı şeyi bundan 11 gün önce de tekrarladı o zamanlar ramazanda bile değildik. Biz o zaman doğrusunu defalarca anlatmamıza rağmen gitti ısrarla soyismi ''Ç'' ile başlamasına rağmen forma ''C'' ile başlayıp yollayıp durdu. İşler yoğun olduğu için ve yüklemek istediği miktar küçük bir rakam olduğu için biz bakiyesini ödemeyi almadığımız halde ekledik.

Şimdi yine aynısını yapıyor ardından destek talebi atıyor. ''Ödeme yaptım neden onaylanmadı'' diye. Yine doğrusunu anlattık bu sefer çok şükür soyismini doğru yazabildi.

Bugün forumda dolaşırken bir arkadaşın konusunu gördüm,nihat hatipoğlunun programında ilahi rap söylüyorlar. Teyzeler de kafayı alaçatı ''yeşil madde'' festivalindeymiş gibi sallıyor :D Güler misin, ağlar mısın...

Allahını seven ''29 ekim 1923'' yedeğini alıp format atsın bu ülkeye. Ben artık gerçekten çok üzülüyorum ülkemizin geldiği hale.
dlkrnugur Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
reis ne yaptın sen öyle daldım okuyodum sonu nereye geldi ordan oraya nasıl bağladın niye bağladın 😁
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Voltaren daha önce yine buna benzer konu açmıştım hocam,son zamanlarda karşılaştığım insanlar hakkında. Toplum büyük ölçüde kafayı yemiş vaziyette, bütün sitemim o yüzden :)

mbcshop mbcshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 35 / 66
  • Ticaret 3, (%100)
Mesela benim kullandığım klavye de Ç harfi yok fakat ekran klavyesinden ekliyorum veya dili değişiyorum klavyenin herkes bunu yapmayı bilmeyebilir.Avrupa da kimliğimde ç harfi olmasına rağmen c harfi dışını kabul etmeyen kurumlar var en son soyismimi değiştiriceğim her yerde ayrı dert :)
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
mbcshop yurtdışında yaşıyorsanız bu durum normal, latin alfabesi kullanan çoğu ülke “ç,ü,ö” gibi harfleri kullanmıyor. Ancak Türkiye’de yaşıyorsanız ve soyisminiz ç ile başlıyorsa kalkıp c harfini kullanamazsınız,yanlış anlaşılmalara sebep olabilir :)

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Şimdi formatlıyorum

Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al