wmaraci reklam

Spor Yapan Veya Anlayan Arkadaşlar Yardımcı Olabilir Mi?

9 Mesajlar 1.226 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

eupan eupan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek eup
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 yıldır bir fiil hareketsiz bilgisayar başında geçirdim ve bu artık canıma tak etti. Vücut sağlığımı çok boşladım. Adeta intihar gibi bişey. Yaklaşık 1 aydır her gün düzenli en az 1 saat tempolu yürüyorum veya koşmaya çalışıyorum. 133 kilodan 118 kiloya rahat geldim. Boy 179cm. Fakat vücudumda beklenmeyen farklılıklar oluşmaya başladı. Sporla alakalı olduğuna adım gibi eminim. Kilolu bir vücudu hesap ederek bu durumları yorumlayabilecek arkadaşlar var mıdır acaba?

1- Spor yapan insan genelde zinde olur ama ben her güne lanet ederek uyanıyorum. Özellikle bacaklarım olmak üzere sürekli bir ağrı ve halsizlik var. Bu durum çok bunaltıyor beni.
2- Özellikle sol bacağımda diz ile ayak arasında, ön kemikde bir kısım öyle bir ağrıyor ki kötü birşey olacakmış gibi hissettiriyor.
3- Vücudumun belirli belirsiz yerlerinde ozellikle ayak ve bacağımda bolca sivilce ve yaralar çıkmaya başladı. O yaralar sürekli kaşınıyor ve istemsizce yoluyorum kan akıyor.

Biraz araştırma yaptım ağrılarım, 3 yıldır bir fiil hareket etmediğimden dolayı vücut hamlığından ve kilolu vucuda hareket zor geldiğinden. Yaralar ve sivilceler ise vücut sürekli harekete başladığı için içerideki pisliği ve yağı atma isteğinden kaynaklanıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yaklaşık 1 ay oldu. Bu hiç düzelmeyecek mi? Etrafımdakiler 'kolay mı yılların hantallığı var' dese de sanki hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyorum. Aşırı moralimi bozuyor. Çok hırslandım kendimi bu hale nasıl getirdim diye sinirlendim aşırı yüklendim ondan mı acaba bilmiyorum.

Bilen biri varsa olumlu ya da olumsuz yorum bırakırsa gerçekten memnun olurum. Motivasyonum gün geçtikçe düşüyor...

wmaraci
reklam

Arestr Arestr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Devoloper
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad N** C**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 403 / 143
  • Ticaret 0, (%0)
Sürekli pc başında durmaktan aynı ağrılar bende de var ve maalesef çok can sıkıcı bir durum, gece yatarken bile ağrıyor diz kapağında kilitlenme falan oluyor. Bende yaklaşık 1 aydır spor yapıyorum bacaklar için özellikle açma ve germe hareketleri. Onun dışında yara falan yok, kilolu da değilim. Ama ağrılar gerçekten can sıkıcı umarım düzelirler. Ve bir öneride bulunayım masaüstü pc de vakit geçirmeyin diz kapağında ki kilitlenme en çok bundan kaynaklanıyor. Ben eve geldiğimde bacaklarımı uzatıp laptopta hallediyorum işleri az da olsa rahatlatıyor
eupan

kişi bu mesajı beğendi.

FULL STACK WEB DEVELOPER

0ebedi 0ebedi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 49 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Uzun bir süre spor yapmadığından dolayı muhtemelen hamlıktandır yani "Etrafındakiler" ' in dedikleri doğrudur.

Zaten bir sporcunun spor yapmadan geçirdiği 1 hafta bile hamlaması için yeterli yani buna bakarsak senin ağrıların gayet normal (tabi sağlığınla ilgili anormal bir durum yoksa) , aşırı yüklenmeden devam etmelisin...

Ağrılar için de krem kullanıyorsundur herhalde kullanmıyorsan kullanmalısın!! Ağrıların bir süre sonra geçecektir eğer geçmezse bi doktora görünebilirsin.
eupan

kişi bu mesajı beğendi.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Ben uzun süre spor yapmayıp, tekrar başladığım zaman en hafif egzersizlerle başlamaya özen gösteririm. En az 2 hafta kadar ağır aktivite yapmam. Vücut adapte olmadan birden yüklenmek kesinlikle yanlış. Günde bir saat yerine yarım saate indirmeniz yeterlidir, önerilen 30 dakika zaten. Yürüyüşün yanına doktorunuza danışarak farklı egzersizlerde eklemenizi öneririm. Birde bu tarz ciddi konuları direk doktora sorsanız kimseyi vebal altında bırakmamış olursunuz. Sizin durumunuz kilonuzdan ötürü riskli denebilir. Bu nedenle kesinlikle doktora danışın.
eupan

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Eros Eros WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 2, (%100)
1 yıl aradan sonra tekrar başladım ilk 3-4 gün kolumu kaldıramıyordum hamlamıştım neyse ki toparladım sen yinede bir doktora görün.
eupan

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
İki numarada bahsettiğin yer kaval kemiği. Hem hamlık hem de koşma nedeniyle ağrımıştır. Tavsiyem en az 20 dakikalık yürüyüş sonrası koş (eğer istiyorsan tabi, tempolu yürüyüş daha fazla kalori yaktırır. Koşmak kondisyonunu artırır) Sadece yürüyüş yapacaksan, aynı tempoda minimum 40 dakika ve bol su tüketerek yürü.

Bir ayda 15 kilo vermişsin. Muhtemelen bu yüzden halsizlik durumun oluştu. Çünkü çok aşırı kilo vermişsin. Bir ayda ideal ve sağlıklı kilo verme oranı 4-7 diye söyleniyor. Yeme alışkanlığında ani değişiklikler yapma. Yediğin porsiyonun miktarını azalt ve öğünler arası kuruyemiş-meyve yemeye çalış. Yani az yersem hızlı kilo veririm diye düşünme. Hızlı kilo verdiğin takdirde bu sefer vücudunda sarkmalar olacak ve vücut bunu toparlayamayacak.

Yaralar ve sivilceler hakkında bilgim yok. Araştırma sonucun sebebiyle olacağını sanmıyorum. Bir cildiyeye gözükmeni tavsiye ederim.
eupan

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

eupan eupan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek eup
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumlarınız için teşekkürler durum gün geçtikçe düzeliyor, kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Eğer benim gibi kilolu bir şekilde bu sürece başlayacak olan varsa 45-50 gün bu gibi sorunlar yaşamaya hazır olsun derim..

Wulcan Wulcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Test ve Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 24 / 29
  • Ticaret 4, (%100)
Diğer yorumları okumadığım için daha önce yazılıp yazılmadığını bilmiyorum fakat;

Çok güzel bir adım atmışsın. Tebrik ederim. Sabahları lanet ederek uyanmanın sebebi bir sağlık sorunu olabilir keza 1 ayda yavaş yavaş ağrılarının geçiyor olması gerekirdi. Vitamin mineral eksikliği çekiyor olabilirsin kolesterol veya şeker problemi yaşıyor olabilirsin. Bir sağlık ocağına gidip sorunlarını anlat yapmazsa bile rica ederek tam kan tahlili yaptır. Eğer eksik fazla birşey varsa orada çıkar. Hafife almaman gerektiğini düşünüyorum. Bunun dışında çektiğin ağrılar sivilceler sıkıntılar sinir stresler hepsi kısa süre sonra geçecek yerine rahat hareket ettiğin kendini güçlü hissettiğin bir dönem gelecek motivasyonunu kırma. Çok fazla koşma onun yerine hızlı yürümeyi tercih et özellikle kilolu insanlarda koşmak dizler için extrem tehlileki uzun vadede bastonla gezersin :) Dizinden ayağına kadar ön tarafta olan ağrı ağır ayakkabı kullanımında da ortaya çıkar bot gibi. Önemli değil ısınma hareketlerine özen göstererek çözebilirsin. Eğer fizyolojik bir sorunun yoksa ortalama 3 ay gibi bir sürede hem fiziksel ve ruhsal olarak ciddi değişimler yaşayacaksın. Ben senin kadar kilo almamıştım ama yakın versiyonundum. Kilo almadan önce sporla profesyonel anlamda ilgileniyordum. Bir süre mecburi yatış sebebi ile aynı durumu yaşadım. Yani yapabilirsin ve evet hepsi yüksek ihtimalle normal. Yinede doktor şart. Bol şans:)

RamoJR RamoJR Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 76 / 81
  • Ticaret 24, (%92)
Sanırım sizinki kas ağrısı, kakao tozunu 1 bardak süt ile karıştırın spordan sonra veya gece yatmadan önce için ağrı sızı kalmıyor. Pes etmeyin...

Freelancer işleriniz yapılır, Teklif sununuz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al