wmaraci reklam

Teknosa İçin Vasıf Gerekiyor mu ?

5 Mesajlar 731 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
İyi günler herkese . Arkadaşım yazın mezun oldu ve aylardır işsizdi . Haliyle kendi alanıyla ilgili ( kamu yönetimi ) iş bulamayınca her yere başvurusunu yaptı. Sonunda bugün İstanbul’da bir avmdeki Teknosa çağırmış .
Herhangi bir vasıf isteniyor mu ? Yani, teknoloji bilgisi ya da belli ürünler hakkında genel bilgi gibi ?

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
teknoloji ile ilgili bilgisi olacak.
diksiyon ve verdiği enerji önemli.

birde referans olursa tamamdır.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Ben hiçbir tecrübem-bilgim olmamasına rağmen Operasyon Elemanı olarak çalışmıştım ve mülakatı bölge yöneticisi ile yaptım. Muhtemelen en yakın bir kafeye çağırıp kendinizi anlatmanızı isteyecek Ben anlatırken soru sormasına fırsat vermeden "Kimim? Ne okuyorum? Hayalim ne? Hayalim ile Teknosa'nın ortak yönleri var mı?" gibi sorulara yanıt verecek şekilde anlattım. Kendinizi anlatırken karşınızdaki ile kuracağınız iletişimin kalitesine bakacaktır Heyecan yapmadan, sakince ve teknoloji ile olan bağlantınızı da anlatarak olumlu geçmesini sağlayabilirsiniz

Görüşme bölge yöneticisi ile yapılacaksa ve bu kişi Sezgin Bey (Hatırladığım Avrupa kısmına o bakıyordu) olacaksa, teknoloji ağırlıklı sorularla karşılaşacaktır. Ve satış hedeflerine önem verdiği için sıkıdır.

*Teknoloji hakkında ileri seviye bilgiye ihtiyaç yok. Benim zamanımda İstanbul'da temel konularda eğitim alıyordu satış danışmanları.

Bol Şans :)

iyi.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Okeskin adlı üyeden alıntı

Ben hiçbir tecrübem-bilgim olmamasına rağmen Operasyon Elemanı olarak çalışmıştım ve mülakatı bölge yöneticisi ile yaptım. Muhtemelen en yakın bir kafeye çağırıp kendinizi anlatmanızı isteyecek Ben anlatırken soru sormasına fırsat vermeden "Kimim? Ne okuyorum? Hayalim ne? Hayalim ile Teknosa'nın ortak yönleri var mı?" gibi sorulara yanıt verecek şekilde anlattım. Kendinizi anlatırken karşınızdaki ile kuracağınız iletişimin kalitesine bakacaktır Heyecan yapmadan, sakince ve teknoloji ile olan bağlantınızı da anlatarak olumlu geçmesini sağlayabilirsiniz

Görüşme bölge yöneticisi ile yapılacaksa ve bu kişi Sezgin Bey (Hatırladığım Avrupa kısmına o bakıyordu) olacaksa, teknoloji ağırlıklı sorularla karşılaşacaktır. Ve satış hedeflerine önem verdiği için sıkıdır.

*Teknoloji hakkında ileri seviye bilgiye ihtiyaç yok. Benim zamanımda İstanbul'da temel konularda eğitim alıyordu satış danışmanları.

Bol Şans :)

Ali Osman diye biriyle konuşacakmış marmara foruma çağırılmış . Teknocell bilmem bir şey görevlisi diyordu Ali Osman Bey için. Kendisi satış danışmanlığı olarak başvurmuş . Kendisine çok bilgi ağırlıklı olarak mı sorulur ? Heyecan yapmaz sakindir ama pek de bilgisi yoktur

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Marstyson Teknosacell satış danışmanlığı hakkında net bilgim yok fakat eğitimini aldıktan sonra işe başlayacaktır. Çalıştığım mağazada normal satış danışmanları kendileri işlemleri yapıyordu. Daha büyük mağazalarda ise buna özel çalışanlar ve stantları oluyor ve danışmanların gönderdiği müşterinin işlemlerini yapıyor. Tam emin olmamakla birlikte kendisine aydan aya artan hedef verilecektir, danışmanların gönderdiği operatör işlemlerinin evraklarının hazırlanması-kargolanması ve takibinin yapılması olacaktır. Benim zamanımda çok fazla hedefleri olmuyordu. Normal satış danışmanına göre iş yükü azdır(Diğer danışmanlar tüm ürünler hakkında bilgi sahibi olması gerekirken operatör danışmanı tek bir konu hakkında bilgili oluyor) fakat hedef tamamlamaya çalışan danışmanlar müşteriyi kaçırmamak için paketleri bazen çok farklı anlatabiliyor. Müşteriyi aldatmaya yönelik hareketler yapılmazsa ve mağaza ekibi iyiyse TeknoSA oldukça iyidir

Bu alanla ilgili özel bilgiye ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum. Mülakat esnasında karşısındaki kişi ile göz teması kurmalı ve akıcı konuşmalı. İşi anlatmak olduğu için konuşma şekli önemli olacaktır.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al