wmaraci reklam

TrtÇocuk Ve Irkçılık

10 Mesajlar 764 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese merhaba arkadaşlar böyle bir başlık atmak belki çok ağır olacak ancak bugün çocuğum için çizgi kanalı olarak özellikle trtçocuk kanalını tercih eden birisiyim. Ancak bu
günkü 9:40 saat civarında canım kardeşim adlı cizgi film de bir kare gözüme çarptı bu karede müge ve ailesi ıssız bi adaya düşmektedirler. Bu adada müge kardeşi ve babası arasında geçen dialogda çok acıktığını ve ormanda belki maymunların yemek yaptıklarıyla alakalı olarak hayale dalmaktadır.

Tamam buraya kadar hepsi normal gelsede dikkatimi çeken husus hayaldeyken iki maymun biri siyah biri kahverengi dans etmektedir. Olabilir dans sonuçta ne varki diyeceksiniz ancak dans müziği ve figürleri afrika kabilelerine ait olarak çalınmakta ve dans edilmektedir. Devamında ise bu iki maymun müge ve kardeşine hizmet etmektedir.

Kısacası Benbunu trtçocuk sitesinde de şikayette bulundum, hiç bir şekilde böyle bir çizgisel olarak çocuklarımıza ırkçılık ve sömürgecilik empoze edilmesine sessiz kalmamamılıyız.

Şikayet : http://www.trtcocuk.net.tr/bize-ulasin

Canım kardeşimdeki dikkatimi çeken o sahne

https://youtu.be/nWJ7CQU9BbM?t=293

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Ülke kurucusuna saygısızlık yapan hakaret eden ırkçılık mı yapmayacak hocam. Hiç şaşırmadım. Bu çizgi filmleri yapan kişileri pedagog ve psikolog bir ekip kontrol etmeli
Bayro Kiroglumarket darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Bence bu tamamen normal bir sahne. Ben burada bir ırkçılık göremiyorum. Sonuçta maymunlar koyu renk olur ve bu tarz müzik eşliğinde oynatılır.

Birde o çizgi filmde bence hayvanların insanlara yardım edebileceğini anlatmak istemiş olabilirler. Yani bana göre ortada bir sorun yok. :)
Okanisik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi

Butür uygulamalara karşı sessiz kalmamalıyız, bir kova değil bir bardak su dahi olsa tarafımızı ve tavrımızı göstermeliyiz. Ben hiç bir şekilde çocuğuma ırkçılık ve sömürgecilik empoze edilmesi taraftarı değilim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
ASametYildirim

Peki o maymunlar yerine hindi olsa ve arka planda da türk ezgileri olsa ve farklı bir ülkenin insanınada hizmetkar olsa yine aynı düşünceye sahip olurmuydunuz. Burada subliminalin amacı bu direkt olarak size gösterile ve beyin tarafından hemen farkedilse amacına ulaşamaz.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Yukarıdaki mesajımı anlamayanlar olabilir şu linki de bırakayım isteyen Atatürke hakaret ettikleri sahneleri izlesin. Bugs bunny den tom ve jerrye kadar subliminal mesaj var diye gezen güruh bunlari görmezden geliyor. Alttan alttan iteliyorlar çocuklara.
https://youtu.be/oDClCCGtZvY
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi

herkesten bir bardak su bekliyorum. Butür subliminal mesajlara yer verilmemeleridir. Gençlerimizin beyinleri yıkanmamalı. Bu tür olayları direkt şikayet edin.

ZaMiR ZaMiR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muş
  • Ad Soyad Z** E**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 5 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Resmen çocuk değil koyun yetişiyor ülkede. Böyle kanalları direk silin ve şikayet edin. Küçük yaşlarda görmezden geldiğimiz şeyler ilerde çocuklarda kalıcı psikolojik hastalıklara sebep olabiliyor.
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Kiroglumarket yeğenime buradan set almıştım gayet memnun kaldılar şahsen ben çevremdeki özellikle bebek ve çocuk yaş gruplarının sadece TV değil bilgisayara dahi oturmalarına karşıyım belli şeyleri hariç

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Yukarıdaki mesajımı anlamayanlar olabilir şu linki de bırakayım isteyen Atatürke hakaret ettikleri sahneleri izlesin. Bugs bunny den tom ve jerrye kadar subliminal mesaj var diye gezen güruh bunlari görmezden geliyor. Alttan alttan iteliyorlar çocuklara.
https://youtu.be/oDClCCGtZvY

Ben şahsen bir ekip üyesinin böyle bir şey yaptığını düşünüyorum. Bana kalırsa TV'yi bağlamaz. Ancak tabii ki ilgili ekip üyesi işten atılmalı ve hakkında yaptırımlar uygulanmalı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al