wmaraci reklam

Türkiye'de neden bilime,üretime,engellilere destek/değer verilmiyor?

29 Mesajlar 3.178 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
İlgili Video; https://www.facebook.com/incisozluk/videos/1657196444296481/

Video sonrasında gerçekten üzülmeye başladım. Ülkede bilimsel çalışmalar yapan insanlara rastlamak mümkün, ortaya ürünler çıkardıklarını da görebiliyoruz ancak devletimiz bu kişi ve ürünlere değer vermiyor. Sizce bu videodaki ürüne neden devletimiz destek vermedi?

Peki devletimiz hangi ürün/projelere destek veriyor?

sterk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Normal bir durum. Eğitimin temeli yok ki.
Papaz eriğini imam eriğine çevirme
Tillo Evliyalarının Kerametleri
Bir selam da bizden size selamünaleyküm?
Creatasarim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Teveccüh Evet hocam projeyi görmüştüm, baya güldürmüştü beni :D
Bilimi geçtim, Ülkenin mevcut durumu tarıma oldukça yatkın. Ama biz bunu bile kullanıp ihracat yapamıyoruz.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Gucluyazar aynen öyle. İç Anadolu, özellikle Konya full tarım alanları; ama araziler hep boş duruyor. Doğu yüksek engebeden dolayı çok iyi elektrik üretebiliyor; ama yatırım yapılmıyor.
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
din ile yozlaşmış bir devlet var, tubitaka manyetizma ile başvurup birinci olamayan birinci olan ise kuran dinlemiş fasülye bu ülke bir yere gelmez, birinci olamayan gerçek bilim projesi yurt dışında sen bana gel ben sana iş ve eğitimini bile veririm diyen firmalarla dolu bu ülkede bilim değer görmez
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Dalgasını geçiyoruz ama, imam hatiplerin gerçekten kapatılıp, hepsinin biyoloji, kimya, robotik, yazılım okullarına dönüştürülmesi lazım.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

BarneyStinson BarneyStinson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 107 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Bu tarz projeleri görmek yine de iyi günlerimiz. Her taraf imam hatiple dolarsa bu tarz projeleri yapan insanlar da kalmayacak.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

BarneyStinson adlı üyeden alıntı

Bu tarz projeleri görmek yine de iyi günlerimiz. Her taraf imam hatiple dolarsa bu tarz projeleri yapan insanlar da kalmayacak.

Neoyun adlı üyeden alıntı

Dalgasını geçiyoruz ama, imam hatiplerin gerçekten kapatılıp, hepsinin biyoloji, kimya, robotik, yazılım okullarına dönüştürülmesi lazım.

Dalga değil hocam çok ciddiyim. Bu okulların kapatılması gerekiyor. Sanki bu okulları bitiren alim vs. mi oluyor/olması mümkün mü/bize faydası var mı/ gibi sorular aklımda dolaşıyor. En azından fen lisesinden mezun olan adam; tıp okuyor, mühendislik okuyor (iyi okullarda) böylece bir nebze de olsa içimiz rahatlıyor. Çok yanlış bir noktaya gidiyoruz, hayırlısı bakalım.

darkthepro adlı üyeden alıntı

din ile yozlaşmış bir devlet var, tubitaka manyetizma ile başvurup birinci olamayan birinci olan ise kuran dinlemiş fasülye bu ülke bir yere gelmez, birinci olamayan gerçek bilim projesi yurt dışında sen bana gel ben sana iş ve eğitimini bile veririm diyen firmalarla dolu bu ülkede bilim değer görmez

Zaten değerli insanların hepsi yurt dışında üretim yapmıyor mu hocam? Maalesef akıl para etmiyor ülkede.

Teveccüh adlı üyeden alıntı

Gucluyazar aynen öyle. İç Anadolu, özellikle Konya full tarım alanları; ama araziler hep boş duruyor. Doğu yüksek engebeden dolayı çok iyi elektrik üretebiliyor; ama yatırım yapılmıyor.

Bunları biz bile düşünebiliyorken, bakan olmuş kişilerin bunları düşünüp uygulamaması çok üzücü.

ishana ishana Su akar yolunu bulur. Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 104 / 107
  • Ticaret 0, (%0)
aslında eğitimi bir bütün olarak düşünmek gerek. okullardaki sorunlardan önce okul öncesinde öğrencilerin aldığı eğitimin sorgulanması gerekiyor. öğrencilerimizin asıl sorunları okul öncesinden hatta tuvalet eğitiminin verilme şeklinden bile başlayabiliyor. iş okul sürecine gelince her bireyin eğitim almaya hakkı vardır. herkes bilim adamı olamaz. buna ben de katılıyorum. ama en azından lise eğitiminin öğrencilerimize verilmesi onları bir nebze de olsa dış dünya ile iletişime geçmelerine, sosyalleşmelerine, birey olarak neler yapabilecekleri konusunda fikirleri olmasına yardımcı olacaktır.
Tübitak projelerinde süper iletkenin icat edildiği projeleri görmek benim de hoşuma gider. Bununla birlikte Tarih, Sosyoloji, Coğrafya, İlahiyat bilimlerini de inkar etmek doğru olmaz.
Lise öğrencilerinin nasıl proje hazırlanır, nasıl sunum yapılır, nasıl hitap edilir sorularına cevap bulabilmesi bile toplumumuz için katma değerdir. Bu tür projelerin herhangi bir maliyeti yok. Zaten kimse de İmam Hatip Lisesi öğrencisinden uzay gemisi yapmasını beklemiyor.

Bu konulara bira daha geniş bakmak lazım. Bu arada bizler de toplumun birer parçasıyız. Toplumun bozukluklarını tartışırken önce kendi davranışlarımızı ve yaşamımızı gözden geçirmemiz gerekir. Torpili eleştirirken, torpil için birileri ile görüşüp görüşmediğimizi , rüşveti eleştirirken rüşvet verip vermediğimizi, insanlara namussuz etiketi yapıştırıken bu namussuzluğu bizlerin yapıp yapmadığını da düşünmeliyiz. Hepinizin görüşlerine saygı duyuyorum ve hepinizi selamlıyorum.
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

Bu devirde en zor erdem insan olmaktır.
Keyifle.Net - Keyfine Göre Takıl

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

Dalga değil hocam çok ciddiyim. Bu okulların kapatılması gerekiyor. Sanki bu okulları bitiren alim vs. mi oluyor/olması mümkün mü/bize faydası var mı/ gibi sorular aklımda dolaşıyor. En azından fen lisesinden mezun olan adam; tıp okuyor, mühendislik okuyor (iyi okullarda) böylece bir nebze de olsa içimiz rahatlıyor. Çok yanlış bir noktaya gidiyoruz, hayırlısı bakalım.

Zaten değerli insanların hepsi yurt dışında üretim yapmıyor mu hocam? Maalesef akıl para etmiyor ülkede.

Bunları biz bile düşünebiliyorken, bakan olmuş kişilerin bunları düşünüp uygulamaması çok üzücü.

Hocam kapatılmasına gerek yok ama 3-4 yılda 600 tane imamhatip lisesi yapıldı, bu kadar parayla neler yapılırdı? Bence tüm okulları belirli bir dengede tutmalıyız mesleğe yönelik olanlar az olmalı (fen,imamhatip ve teknik liseler) anadolu gibi düz liseler fazla olmalı öğrenci orada sayısal,sözel,eşit ağırlık kendine göre seçiyor ona göre ilerliyor.

Ayrıca fen lisesi örneğiniz çok uygun değil çünkü herkes kendine göre bir yere gidiyor herkes mühendis,doktor olamaz. Bu ülkenin iyi avukatlara,savcılara,hakimlere,yazarlara,şairlere de ihtiyacı var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al