wmaraci reklam

Neden TV izlemiyorum.

7 Mesajlar 833 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar Bi konuya değinmek istiyorum. Türk dizilerinin neredeyse hepsi aynı temaya sahip ve insanlar farklı olduğunu düşünüyor. Genel temalar : Evli kişilerin her gördüğü ile ilişki yaşaması, Kızların zengin koca avcılığı, Kadına şiddet, Bağırıp çağıranların güçlü, saygılı kişilerin ezik, sinirilmiş gösterilmesi.

Şimdi bu dizi diyebilirsiniz fakat toplumumuza bakıldığında tüm konuların arttığını ve normalleştiğini net biçimde görebilirsiniz. Özellikle aldatmalar çoğaldı.

Yani kısaca medya herşey normalleştirdi. Peki siz neden izlemiyorsunuz?
birsevda SEBTURKA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Bende şöyle devam edeyim hocam.
Biz evlenirken eşimle beraber bir karar aldık. Eve televizyon alınmayacak, TV ev içindeki iletişimimizi azaltabilir.

Biz ailecek kendisini geliştirmeyi düşünen bir aileyiz. TV karşısında bizim için önemli olan zamanı öldürmek istemedik.

Kitap okur, araştırma yapar veya birbirimize daha fazla zaman ayırırız dedik.

2015 yılından bugüne kadar eve TV almadık almayıda düşünmüyoruz.

Evde birde ufaklık var, TV'siz bir evde büyüyor ve onunla vakit geçirmek bizi çok mutlu ediyor.

TV yok mutluyuz.

Not: Evde TV olsaydı yukarıda saydıklarımı yapamazdım çünkü ben kendimi biliyorum ve TV karşısında mutlaka bolca vakit harcardım. O yüzden önlemi en baştan aldım. 🏜
birsevda 88644 Shinigami

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Medya tamamen Ahlaksızlık propagandası üzerine kurulu. İnternet de bundan farklı değil artık. "Efendim bunlar gündelik yaşamda olan şeyler, diziler kimseyi etkilemez, bunların hepsi kurgu çok takmayın, toplumda varolan şeyleri gösteriyorlar..." gibi gibi argümanlarla savunmaya geçiyorlar hemen. Şahsen bir müslüman olarak hiç bir televizyon programında "İslami değerler"in yansıtıldığını görmedim. Bu taa televizyon ve sinema sektörünün başından beri olan durum. Sanki gavur memlekette yaşıyoruz da bize yutturmaya çalışıyorlar. Çoğunluğu Müslüman olan ülkede, hayatta varolan şeyleri yansıttıklarını söyleyip hiç bir dini ve kültürel değere (saldırı amacı olmadan) değinmemeleri her şeyi özetliyor. Dizi ve sinema sektörü başından beri asla toplumu yansıtmıyor aksine topluma yön vermeyi amaçlıyor (maalesef kötü anlamda)
KamilHanci

kişi bu mesajı beğendi.

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)

SEBTURKA adlı üyeden alıntı

Bende şöyle devam edeyim hocam.
Biz evlenirken eşimle beraber bir karar aldık. Eve televizyon alınmayacak, TV ev içindeki iletişimimizi azaltabilir.

Biz ailecek kendisini geliştirmeyi düşünen bir aileyiz. TV karşısında bizim için önemli olan zamanı öldürmek istemedik.

Kitap okur, araştırma yapar veya birbirimize daha fazla zaman ayırırız dedik.

2015 yılından bugüne kadar eve TV almadık almayıda düşünmüyoruz.

Evde birde ufaklık var, TV'siz bir evde büyüyor ve onunla vakit geçirmek bizi çok mutlu ediyor.

TV yok mutluyuz.

Not: Evde TV olsaydı yukarıda saydıklarımı yapamazdım çünkü ben kendimi biliyorum ve TV karşısında mutlaka bolca vakit harcardım. O yüzden önlemi en baştan aldım. 🏜

Allah bağışlasın hocam, mutluluğunuz daim olsun. Banada nasip olursa aynı fikirdeyim. En iyisini yapmışsınız tebrik ediyorum :)
SEBTURKA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle teşekkür ediyorum.

Neden olmasın hocam. Her şey mümkün. Yeteri eşiniz olacak kişiyle bu konuyu en tatlı dil ile konuşun. Televizyonun zararlarından değil ama onun ile olan iletişime daha fazla önem verdiğinizi dile getirin.

Kadınlar söz konusu ise Öncelik her zaman romantizmdir. Sonra bilimsellik geliyor. 😀
KamilHanci

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com

turion turion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 138 / 137
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam aynı tema dediğiniz türde çok dizi var. Ama ailecek izlenebilen sayılı dizi var. Benim her hafta heyecanla beklediğim bir dizi var. bu uzun alıntıyla dolu paylaşım heyecanımı anlatır :)

TRT 1 Kalk Gidelim dizisi hakkında bir haber.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT 1'de yayınlanan 'Kalk Gidelim' adlı diziye teşekkür etti. Projenin yapımcısı Eyüp Üstün’e özel bir mektup gönderen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, dizinin aile hassasiyetini gözettiğini ifade etti.
Genellikle dizi ve programlara kestiği para cezaları ile gündeme gelen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bu kez tam tersi bir konu ile karşımıza çıktı. Kurul, yayın hayatını TRT 1 kanalında sürdüren 'Kalk Gidelim' adlı diziye teşekkür etti.

Dizinin yapımcısı Eyüp Üstün'e bir mektup gönderen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Ortaya koyduğunuz konular, seçtiğiniz karakterler ve sergilediğiniz sahneler bizlere â€˜İşte budur’ dedirtmeyi başardı" ifadelerini kullandı.

Aile ve çocuk dostu yapımları destekleme kararı alırken 'Kalk Gidelim' benzeri dizileri hayal ettiklerini söyleyen Şahin, aileye değer veren, yücelten yapımların artırılması için yoğun çaba sarf ettiklerine dikkat çekti. Projenin yapımcısı Üstün’e gönderdiği mektupta, firmayı ve çekim ekibini “aile hassasiyetini gözeterek ekrana taşıdıkları diziden” dolayı takdir ettiklerini ifade eden RTÜK Başkanı, sözlerine şöyle devam etti:

“Daha destek projemizi devreye almadan sizlerin gönüllü olarak böyle bir yapımı izleyicinin beğenisine sunmasından dolayı zat-ı alinizi tebrik ediyorum. Milli ve manevi değerlerimizi korumak adına ortaya koyduğunuz konular, seçtiğiniz karakterler ve sergilediğiniz sahneler bizlere â€˜İşte budur’ dedirtmeyi başardı. Aile ve toplumsal değerler konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz”

Kalk Gidelim adlı dizinin oyuncu kadrosunda Ufuk Özcan, Ayça Varlıer, Erkan Sever, Hayrettin Karaoğuz ve Yıldız Kültür gibi başarılı isimler yer alıyor. Her cumartesi saat 20:00’da TRT 1 kanalında yayınlanan komedi dizisi, sahip olduğu şirketin iflas etmesinin ardından aile ile birlikte köyün yolunu tutan bir adamın hikayesini anlatıyor. Kaynak

Her cumartesi TVde yayınlandıktan sonra youtube kanalında yayınlanıyor. youtube

youtube abone sitesi: https://vk.cc/9hnOk8
Kuş al Yumurta sat Ruble ÇEK: https://vk.cc/aC8QOD

Rayoses Rayoses WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
Kitleye göre diziler ve filmler diyebilirim.
Benim izlediğim tek dizi Tutunamayanlar, o da beynimi 1-2 saat rahatlatmak için yaptığım bir aktivite

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al