wmaraci reklam

Twitch Üzerinden Bağış Desteği İstesem İşe Yarar Mı?

9 Mesajlar 1.063 Okunma
wmaraci reklam

btnaslan btnaslan Bilinen Hayatı Kodlayın Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek WebMater, Seo, YouTuber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 131 / 220
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

Twitch üzerinde yayın yapacağım ancak bilgisayar donanımı zayıf kalıyor. Twitch üzerinden yayınlarıma devam etmem için yapacağım yayında bağış desteği istesem veya çekiliş falan yapsam para toplayıp donanımı yükseltebilir miyim?

Maddi durum sıkışık ondan böyle bir konu açtım FİKİRLERİNİZİ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

İyi forumlar WmAraci Ailesi...

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Senin durumunda olup yayın açamayan çok insan var o yüzden geçerli bir sebep bulman gerekiyor. İlgi, dikkat çekicek bir içerik ile "just chatting" kategorisinde belli bir kitleye ulaşıp bağış alman mümkün ancak kısa sürede olması çok zor. Ancak dediğim gibi şuana kadar yapılmamış, ilgi çekici bir içeriğe ihtiyacın var.
btnaslan Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 131 / 220
  • Ticaret 16, (%100)

ErcanDinsel adlı üyeden alıntı

Senin durumunda olup yayın açamayan çok insan var o yüzden geçerli bir sebep bulman gerekiyor. İlgi, dikkat çekicek bir içerik ile "just chatting" kategorisinde belli bir kitleye ulaşıp bağış alman mümkün ancak kısa sürede olması çok zor. Ancak dediğim gibi şuana kadar yapılmamış, ilgi çekici bir içeriğe ihtiyacın var.

Ne gibi bir içerik olabilir hocam öneriniz var mı acaba?

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam bu tamamiyle kişiliğe bağlı bir durum. İçerik önerisi istemişsiniz ama bunu bizim yapmamız doğru olmaz. Örneğin ben bir tane söyliyeyim. kitboga'nin içeriğini tr'de yapan yok. Çok da güzel tutabilir, insanlar sever böyle şeyleri. Ama bunu her önüne gelen yapamaz. Popüler bir içerik bulmaya değil, ben ne yapabilirime odaklanman lazım.

wmaraci

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Bir çok yayıncı zaten bağışlarını daha iyi donanımlara sahip olabilmek için topluyor(öyle söylüyor da olabilir). İnsanlarda onlara bağış yaparak katkı sağlıyor ancak burada ince bir çizgi var. Yayıncı izleyicisine kaliteli içerik üretiyor, izleyici ise daha fazlası için yayıncıyı güçlendiriyor. Donanımı geçtim yayıncının oynadığı oyunda izleyiciler görmek istedikleri oyun için ögeler için dahi yayıncıya bağış gönderiyor.

Sonuç olarak insanlara bir şey sunabilir ve sevilir isen gerisi gelir. Ancak hiç yayın açamayacak kadar yetersiz ise elindeki donanım, yapacak bir şey yok baştan kaybetmişsin.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻

• Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 131 / 220
  • Ticaret 16, (%100)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Bir çok yayıncı zaten bağışlarını daha iyi donanımlara sahip olabilmek için topluyor(öyle söylüyor da olabilir). İnsanlarda onlara bağış yaparak katkı sağlıyor ancak burada ince bir çizgi var. Yayıncı izleyicisine kaliteli içerik üretiyor, izleyici ise daha fazlası için yayıncıyı güçlendiriyor. Donanımı geçtim yayıncının oynadığı oyunda izleyiciler görmek istedikleri oyun için ögeler için dahi yayıncıya bağış gönderiyor.

Sonuç olarak insanlara bir şey sunabilir ve sevilir isen gerisi gelir. Ancak hiç yayın açamayacak kadar yetersiz ise elindeki donanım, yapacak bir şey yok baştan kaybetmişsin.

Değerli yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle, hocan şimdi donanımım o kadar kötü değil laptop üzerinden yapıyorum ve biliyorsunuzdur ki laptoplar masaüstü bilgisayarlardan neredeyse zayıf kalıyor ben de insanlardan bir destek isteyip yardım ederler mi diye konu açtım (sonra dilenci sanmasınlar diye) ve güzel yorumlarınız biraz da olsa Zihni’mi aydınlattı.

En son ki cevabınız icin ise cihazım o kadar da kötü değil ancak yayın acınca PUBG ve cs go kasıyor fakat Zula, LoL, FIFA gibi oyunları sıkıntısız oynuyorum. Ben takipçilerime daha güzel yayınlar yapmak adına böyle bir yola başvurdum sizce de geri dönüşü olur mu?

rugal34 rugal34 Güvenli Ödeme Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ödeme Hizmetleri
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** Ü**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 91 / 147
  • Ticaret 92, (%100)
Knight Online yayınları yapın. Hem kasmaz hemde baya bi kitle elde edebilirsiniz.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Twitch de popülerleşmek ve insanlar tarafından tanınmak daha zor diye biliyorum, DLive daha yeni bir platform olduğu için ve herkes birbirine destek olduğu için Just Chatting ile DLive'da yürüyebilirsiniz.

technovenue.com

tosbaga tosbaga Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tezgahtar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
bu oyun videolarını kim izliyor niye izliyor yeni nesil mi izliyor neden bağış yapıyor anlamıyorum adam oyun oynuyor sen bağış yapıyorsun enteresan

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al