wmaraci reklam

Ülkeye Yurt Dışından Para Girişi Bile Ciddi Sorun!

6 Mesajlar 653 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Yurt dışından bir kaç kişiye domain satışı yapacağım iyi de bir meblağ üzerinden. İlk müşteriyle anlaştık Paypal ödemesi olmayınca iptal oldu.

İkinci müşteri de aynı şekilde domaine iyi bir teklif verdi fakat yine Paypal engeliyle karşılaştım, satamadım.

Ülkeye az veya çok fark etmez belli bir miktar para girişi olacak ve bu bile sorun oluyor. Benim gibi binlerce kişi bu durumdan mağdur oluyor. Webmoney, Payoneer vb. alternatifler var ama bir Paypal etmiyor ne yazıkki. Ne kadar ısrarcı olsam bile adamlara Payoneer hesabı açın, kimlik bilgilerinizi gönderin onaylatın...... ordan yapalım ticareti diye. Kimse uğraşmak istemiyor.

Devlet şu kadar vergi istedi Paypal vermek istemedi vs. diyenler olacaktır. Fakat en basitinden geçen zamanlarda bir tema satın aldım vergisi yoktu ve para yurt dışına çıktı.

Yine yurt dışından bir VPS kiraladım yine gram verdi ödemedi kiraladığım firma.

Bu durumda yurt dışına aktarılan paralarda vergi ödememiş, yurt içine girecek paralara da engel olunmuş olmuyor mu!

Bir ülkede bu işlem bile sorun olabilir mi yani?! Mısırda veya bilmem kaçıncı dereceden ülkede bile böyle bir aksaklık, vurdum duymazlık yaşanmıyor.
mrtrclb Maliksenpai BANK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BANK BANK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
---
.

BANK BANK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
----*-

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
BANK evet Bitcoin ile yapılabilir fakat hala daha oturmadı sistem önünde uzun yol var.

Sistem oturmadığı için insanlar hala daha adapte olmuş değil. Paypal yıllardır kullanılıyor ve herkes aşağı yukarı sistemi iyi biliyor.

Müşteriye aç bir hesap, sonra onu onaylat kimliğinle ve telefonunla, sonra kredi kartınla şu kadar para yatır şu kadar konisyonla ve en son btc gönder yine şu kadar komisyona mal olacak dediğim an kaçıyor birdaha dönüş alamıyorum.

Halbuki bilir kişiler iyi biliyor ki Bitcoin ile veya diğer coinlerle de vergi alamayacaklar. Ama onlar vergi alamadıkları için Paypal'ın çekilmesine sebep oluyorlar ülkeden. Eminim Paypal olsaydı şu an ciddi bir ticari katkısı olacaktı ülkeye.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Yine aynı şekilde yabancı, kaliteli bir VPS firması ile anlaşıyorum affiliate sistem üzerinden komisyon alacağım satış başına. Ama adamları ikna etmekle derdimi anlatmakla yırtınıyorum. İşte bizim ülkemizde böyle bir durum var Paypal ödemelerini ne yazikki alamıyoruz vs. ben başka bir arkadaşımın paypal hesabını kullanırsam müsade eder misiniz diye...

Kabul ediyorlar bir şekilde. Bu sefer Paypal aracı (komisyon karşılığı) arıyorum ve buluyorum birisini. Ee tabi ülkede Paypal olmadığı için bu arkadaşların bir çoğu da bana muhtaçsınız edasıyla çalışıyorlar. Sanki Paypal'da aracılık yapmıyorlar CEO görevi görüyorlar :) Her şeyi ayarlıyoruz son anda bu komisyon işi yapan arkadaşlar cayıyor veya vazgeçiyor. Bu yüzden satış yapacağım müşteri de bu cayan arkadaş yüzünden güvenini kaybedip vazgeçti.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Remote olarak yapancılara iş yapıyorum. Parayı almak için kırk takla atıyordum. Adam sonra kalkıp sizinle uğraşamayız dedi işi hintliye verdiler

Birazdan iyi olducu tayfa gelir, rez alın seriiii
sterk moris sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al