wmaraci reklam

Yakarca denen meret nasıl öldürülür? Delirmek üzereyim

18 Mesajlar 5.578 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba, geçen seneden beri Aydın/Didim’e yazlığa gelip bir ay kalıp dönüyoruz. Bu sene de aynı rutini izledik ve yaklaşık 6 saatlik yolun ardından vardık. İlk hafta sıkıntısız geçti, dışarıda otururken bir kaç kere sivrisinek saldırısına uğradım ama korumasız bir şekilde oturduğum için normal karşıladım. Yine de alerjim olduğu için baya bi şişti.

Geçen gece odamda mutlu mutlu uyudum. Ama bu yakarca denen sinsi beni savunmasız yakalamış. Sabaha büyük bir sürprizle uyandım. Yaklaşık 20 yerimden ısırıldığımı fark ettim. Bir kaç tane görmezden gelinebilir fakat 20 çok fazla. Hele ki alerjisi olan birisi için. Fark etmemin ardından sinirlerim ufak yükselmeye başladı, canım sıkıldı. Nedense diğerlerinden -sivrisinek ısırıklarından- daha fazla kaşındı ve şişti. İnternette araştırma yaparken demlenmiş poşet çayın ve limonun iyi geldiğini gördüm. Akşam hemen işlemleri uyguladım ve yattım. Bir kaç gün boyunca bir şey olmadı.

Dün gece yine ısırıklarımın yavaş yavaş geçtiğini görüp bayram heyecanıyla mutlu mutlu uyuyordum. Sabah abdest alırken yine ısırıldığımı fark ettim. Umursamadan camii’ye gittim. Öğle vakti bunların da şiştiğini görünce iyice bende şalterler attı.

Öğleden sonra buradaki komşuları ziyaret ettik. Evde kolonya olmadığı için ikram ettiklerinde bir güzel oraya da döktüm. Ev sahibi durumu fark edince bir krem var bende onu sürelim kaşıntını alsın dedi, kabul ettim. Her bir ısırığa kremi sürdük. Kremi sürerken sivrisinek değil bu, yakarca dedi. Nasıl olduğunu anlattı, çektiğim acılarla bire bir örütüşüyor. Bunca zaman sivrisineğin günahını boşuna aldığımı anlayıp daha büyük bir öfke ile yakarcanın ne olduğunu araştırmaya başladım. Araştırmalarıma göre bu lanet yaratık ege bölgesinin korkulu rüyasıymış. Ve bana da musallat oldu.

Araştırmalarımda ekşi sözlükte bir çok yorum okudum ve herkes benim gibi bu böcekten illallah etmiş durumda hatta bir yazar bu yaratığı soyunu kurutmakla tehdit etmiş. Ama nasıl kovacağıma dair hiçbir bilgi göremedim.

Az önce odada mutlu mesut yatarken gözümün önünden küçük bir şey geçti, göz yanılması sandım ve üzerinde durmadım. Beş dakika geçti geçmedi kulağıma vızıltı sesi geldi. Aniden kalkıp kapıyı kapattım. Ev halkını odaya çağırıp destek istedim. -çünkü tek başınıza mücadele edemiyorsunuz- Yirmi dakika uğraştık. 20 dakika içerisinde sadece 5 kez bu laneti görebildik. Üzerine bol bol sinek ilacı sıktım iki kere, umrunda olmadı hayvanın. Üç kere sinek öldürme aletiyle üzerine vurduk hepsinde arasından kaçtı. İki kere elimizde öldürmeyi denedik ama o kadar hızlı hareket ediyor ki imkansız.

Bu canlının artık uzaylı olduğuna inanmaya başladım. Beyni aklı var resmen düşünüyor. Düşünüp saldırıyor. Yoksa bu kadar taktiksel hareket edemez, pusu kuramaz. Resmen gizleniyor sinsi sinsi... neyse aşırı sinirimi bozdu bu hayvan öldüremiyorum, uzaklaştıramıyorum. Sizden yardım istiyorum. Bu ekosisteme hiçbir yararı olmayan iğrenç şeyi nasıl uzaklaştırırım, öldürürüm?

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Öldüremezsin cibinlik tarzı bir şeyle korunabilirsin. Öldüremezsin derken biri gider biri gelir. Mersinde yaşarken orada da çok vardı bunlardan. Hakikaten tam bir baş belasıdır.
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)
Bir fit sigara aldım yaktım dumanına ona ofledım baktım sersem leşti terlikte bam bam anlamadıgım kanı napıyor abi depoyu dolduruyor izliyor kanat cırpamıcak durum da bir ölduruyorum 1 damla kan cekmiş 😂
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Off veya sinlov tarzı bir sprey işini görür.
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

VoltajKA VoltajKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım,Blog Yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 109 / 185
  • Ticaret 0, (%0)
Mavi ışıklı sinek öldürücüler var. Onlar işe yarayabilir.

berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Evet baktım, cibinlik mantıklı geldi fakat şu an maalesef çözüm olmayacak... gerçekten tatilden soğuttu beni.

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Öldüremezsin cibinlik tarzı bir şeyle korunabilirsin. Öldüremezsin derken biri gider biri gelir. Mersinde yaşarken orada da çok vardı bunlardan. Hakikaten tam bir baş belasıdır.

son çözüm tütsü ve e sigara o zaman :D

Fearles1453 adlı üyeden alıntı

Bir fit sigara aldım yaktım dumanına ona ofledım baktım sersem leşti terlikte bam bam anlamadıgım kanı napıyor abi depoyu dolduruyor izliyor kanat cırpamıcak durum da bir ölduruyorum 1 damla kan cekmiş 😂

Raid’in bir spreyi var. Odada gördüm iki kere, ikisinde de üstüne bir ton sprey boca ettim ama bana mısın demedi yaratık. Komşu verdi bir tane sprey kendi hazırlıyormuş ondan sıktım sağa sola bakalım ne olacak...

admin adlı üyeden alıntı

Off veya sinlov tarzı bir sprey işini görür.

Aynen benim odamda da var ama hiç etkili olmadı. Beğenmedi sanırım yine bana geliyor

VoltajKA adlı üyeden alıntı

Mavi ışıklı sinek öldürücüler var. Onlar işe yarayabilir.

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)
Bak yeminle bugun suan koydeyım odada daha yeni geldi bu böcek babaam dediki bu rahat bırakmaz baba dedım sen bana bırak telefonun ısınıgini actım sonuna kadar telefon ısıgında havada yakaladım öldürdüm 😂😃

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
Vay be millet ne yaşıyor benim güzel memleketim.

Bu sivri sinekler ışıkları seviyor kaldığın yerde seyar lamba yak sinekler oraya gidecektir sonra allah ne verdiyse spey, tokat, tekme hepsini öldür. Bende akşam telefonla ugraşıyorum telefonun ekranına konuyor 😀 ordan aklıma geldi belki işini yarar.

Eskiden sinekleri kovmak icin 1 tane pencere açardık bir örtü ile pervane yapıp sinekleri pecereye doğru yollardık onlarda dışarı cıkardı içerde bir kaç tane kalırdı.

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
kapı ve pencerelere tel taktırın, bu kadar basit. Kimyasallarla, ultraviyole ışıklarla falan fantezi yapıyorsunuz. :D
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Bütün camlarda kapılarda çatıda panjur var ve bunun arasından bile girdiğini söylüyorlar.

osidosi adlı üyeden alıntı

kapı ve pencerelere tel taktırın, bu kadar basit. Kimyasallarla, ultraviyole ışıklarla falan fantezi yapıyorsunuz. :D

Şu an gece 02:45 Google’dan gelen olursa eğer aldığım önlemleri aşağıda sıralayacağın. Evde bir adet görmüştüm, daha sonra yattım. İki saat oldu henüz bir yerimi ısırmadı
- Vantilatör açık. (Yattığımız yatakların arasında sağa sola döner şekilde ayarlı. Uçmasını engellediği söyleniyor)
- Mavi sinek öldüren elektrikli alet çalışıyor.
- Raid likit çalışıyor.
- Komşumuzun verdiği ilacı yerlere sağa sola sıktım.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al