wmaraci reklam

yapılan bu haksızlığa ne demeli?

6 Mesajlar 878 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mert29 mert29 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 133 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
evet arkadaşlar ben geçen sene bir iş yerine girdim paraya çok ihtiyacım vardı. Üniversite ara tatilinde iş yerine gittim böyle böyle ara tatilde 1 ay çalışmak istiyorum kabul ederseniz ancak okul bitince devamlı çalışmaya yine gelirim dedim onlar da tamam evrakları topla başla dediler. Buraya kadar normal ben girdim herşey dört dörtlük çalıştım. Onlar benden memnun ben onlardan hatta daha fazla bile çalış diye zorladılar ama imkanım yoktu. 1 ay doldu iş çıkış dilekçesini doldurdum doldururken de okul öğrenim sebebiyle işten ayrılıp bitince devamlı çalışacağımı belirterek verdim. Ancak bunlar çıkış dilekçesini yırtıp kendileri işten atmış gibi yaptılar, gibi yok öyle yaptılar ve şimdi ise almıyorlar çünkü nedenide işten kovulmuşum. Bu adilik değil de nedir be dostlar.

wmaraci
reklam

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Anlattıklarından yola çıkarsak eğer ortada bir adilik yok. Sen çalıştığın süre zarfında işyeri sana haklarını tamamıyla verdiyse eğer bir sorun yok ama sırf bu sebepten okuldan sonrada çalışmak istediğini belirtip seni de bu şekilde işten çıkış olarak göstermeleri ve seninde onlara bu şekilde adiler demen çok yanlış.

Drozturk Drozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 111 / 117
  • Ticaret 28, (%100)
Kidem tazminatından caymak için böyle yapmışlar ise hakkınız gasp edilmiş alo 186 arayın durumu anlatın ihbar gider onlara sizi döne döne ararlar

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)
İlk 2 ay deneme süresi olduğu için ihbar tazminatı alamazsınız ama 2 ayı geçkin bir süre çalışsaydınız onların sizi çıkarması daha iyi olmuş olurdu. İhbar tazminatı hakederdiniz. İşe almamaları için sizin istifa etmeniz yada onların sizi çıkarmış göstermesi arasında fark yok. İnsiyatif onlarda her iki durumda da işe alıp almamak onlara kalmış bir durum.
mert29

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)

Dröztürk adlı üyeden alıntı

Kidem tazminatından caymak için böyle yapmışlar ise hakkınız gasp edilmiş alo 186 arayın durumu anlatın ihbar gider onlara sizi döne döne ararlar

Kıdem tazminatı için niye yapsınlar Hocam? Zaten bir ay çalışmış, kıdem tazminatına hak kazanabilmenin ilk koşulu bir yıl çalışmış olmak..
mert29

kişi bu mesajı beğendi.

Drozturk Drozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 111 / 117
  • Ticaret 28, (%100)
O değişti nettebugun1

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al