wmaraci reklam

Yazılım Şirketine kendimi nasıl kanıtlarım ?

8 Mesajlar 1.266 Okunma
wmaraci reklam

Beyazkilic Beyazkilic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Yazılım firmasına Staj başvurusu yaptım ve kendimi onlara kanıtlamamı istiyorlar ama şuan lise için başvuruyorum , nasıl kanıtlayabilirim örnek verir misiniz ?

Daha önce herhangi bir proje veya site vs yapmadım.

https://www.dizicey.com
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam yeteneklerinizi gosterebileceginiz bir proje tasarlayin. Mesela html ve css mi biliyorsunuz sadece. Gidip wordpress site yapip vermeyin. Bunu bir başkasına yaptırıp ben yaptım diye de vermeyin. Belki de sizi denemek için kendini kanıtla dediler. Yani bu bizi kandırır mi acaba diye. Yoksa dürüst mu.
Verdiğiniz proje sizi yansıtsin. Bir adet logo çizip bile gidebilirsiniz. Yeter ki o logo sizin geleceğiniz olduğunu göstersin.

Su anki verdiğiniz projeye göre size ilerde is verebilirler ve yapmazsanız stajınız da yanar. Dürüstlük her zaman kazandırır.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam başvuru yaptığınız firmaların yazılımlarını inceleyin ve o yazılımları daha da nasıl iyileştirebilirsiniz mesnetli önermelerle gidin

LightMoon LightMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sistem Ağ Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Windows üzerinden basit otomasyon yapabilirsin

wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Bizde başvuranlardan istediklerimiz, sizde buna göre bir şeyler yapabilirsiniz.

- Github, Gitlab veya herhangi bir versiyon kontrol sisteminde aktif olarak kullandıkları hesap veya hesapları
- Sosyal medya hesapları varsa twitter adresi
- Varsa blog adresi

Yukarıdakiler yoksa(kullanmayabilir normaldir)

3 saat sınav yapıyoruz yok efendim PHP biliyorum işte Python yazarım falan diyor, al aha bu laptop buda yazacağın şey deyip odadan ayrılıyoruz bildiği dil ile geliştirmesini istiyoruz, başarılı olursa stajına başlıyor.

Yoksa yapamadıysa, çayını içiyor bir sonraki yıl öğrenip geri dönmesini istiyoruz.
88644

kişi bu mesajı beğendi.

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Örnek olarak ne istiyorsunuz merak ettim?

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Bizde başvuranlardan istediklerimiz, sizde buna göre bir şeyler yapabilirsiniz.

- Github, Gitlab veya herhangi bir versiyon kontrol sisteminde aktif olarak kullandıkları hesap veya hesapları
- Sosyal medya hesapları varsa twitter adresi
- Varsa blog adresi

Yukarıdakiler yoksa(kullanmayabilir normaldir)

3 saat sınav yapıyoruz yok efendim PHP biliyorum işte Python yazarım falan diyor, al aha bu laptop buda yazacağın şey deyip odadan ayrılıyoruz bildiği dil ile geliştirmesini istiyoruz, başarılı olursa stajına başlıyor.

Yoksa yapamadıysa, çayını içiyor bir sonraki yıl öğrenip geri dönmesini istiyoruz.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Şuana kadar yapmış olduklarinizla gidin, kimseye kendinizi kanıtlama ihtiyacınızın olmadığını söyleyin. Stajı alamayabilirsiniz tabi.

En iyisi git arızalı bir flash bellekle, evinde bilgisayar olmadığını, 5 6 saat internet kafede bir şey yaptığını söyle. Flashi taktiklarinda biçimlendirme istesin, içindeki partitionlari sil.

Nasıl olur böyle birşey aklım almıyor triplerine gir 😃 okul çağında çok uyguladım.

Şaka bir yana ne yazılımı hocam bu? Mobil uygulamalar mi yapıyorlar? Bilgisayar programcılığı mı? Yoksa web üstüne mi?

Konuda ki yorumlardan yola çıkınca web gibi düşünüyorum. Ne biliyorsanız onunla güzel bir proje yapın. HTML CSS mi biliyorsun, git blog template bul onlardan esinlenerek kendin ana sayfalı, post içerikli blog templstesi yap. PHP mi biliyorsun, git bir veritabanına bağlı kontrol, kayıt olayı yap. Kayıt olma, giriş yapma, çıkış yapma gibi. Sistemde ki üyeleri görmek gibi vs.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

Örnek olarak ne istiyorsunuz merak ettim?

Ankarada 5 kişiyiz 3 de stajyer alıyoruz genelde;

İlk önce başvuran arkadaşımız işletim sisteminde kendi yolunu bulabiliyor mu bunu anlamak için 20 sorumuz oluyor, bunlardan 15 tanesi linux için temel olan ve bilinmesi gerekenler, 5 taneside windows sistemlerde temel bilinmesi gerekenlerden oluşuyor.(çerezlik 5 dk da yapılıyor)

Ardından case veriyoruz ve "sen olsan ne yapardın bu durumda" diyoruz(son yıllarda sormaya başladık), hemen ardından algoritma bilgisini ölçmek için 1 adet sorumuz oluyor.

Son olarakta örneğin wordpress için başvurduysa php ile eklenti yazmasını veya internetten bulduğu herhangi bir html temayı wordpresse geçirmesini istiyoruz.

Javaya başvurduysa bir web sitesini scrape etmesini ve çıktıyı arayüze dökmesini istiyoruz.

Tasarım için başvurduysa adobe üzerinde kurumsal bir görsel tasarlamasını istiyoruz.

Benim baktığım sistem tarafına başvurduysa eğer, 4 makine ayaklandırmasını ve mini bir cluster kurmasını servisler arası load balancing yapmadını istiyorum. Tabii bu noktada linux bilgisinide kağıt üzerinde ölçüyorum. (docker biliyorum diyen arkadaşlarda süreci docker ile yapmasını istiyorum)

Bunları yaparken kendi bilgisayarını kullanabilir. Anlık ofise uğrayan ve başvuru yapıp gitmek isteyenlerede bilgisayarı biz veriyoruz.

İstediği gibi interneti de kullanabileceğini belirtiyoruz. Google serbest anlayacağınız.

Ve bu isteklerimiz maximum 2 bilemediniz 3 saat sürüyor. Arada öldümü kaldımı diye bakmayıda ihmal etmiyoruz. (ikramlar sınırsız) 🙂

Dipnot: stajyer alımımız bitti, seneye düşünenler olursa mesajımı görenler cvlerini özelden atsınlar
serdar01 Beyazkilic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al