wmaraci reklam

Yerli Otomobil Görücüye Çıktı. İşte Türkiye'nin Otomobili...

51 Mesajlar 7.361 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)

Cyprus adlı üyeden alıntı

150.000 ile 200.000 tl arası olacakmış kaynak shiftdelete

Tesla model 3 35.000$ bizimki en fazla 100bin ₺ olmalı.

theharunuysal adlı üyeden alıntı

Bir ara Vestel telefon almıştım yerli dediler aldım 1.500 ₺ ye sonra çöpe atmak zorunda kaldım. Öncelikle fiyatına bakarım eğer 60 bin liradan fazlaysa satın alacağımı sanmıyorum. Eğer o fiyatsa da önce bakarım alanları mağdur ediyorlar mı diye eğer sıkıntı yoksa alabilirim. 200.000 ₺ söyleyenler var eğer 200.000 ₺ ise Mercedes'den daha pahalı oluyor. Yeni CLA 200 = 307.000 ₺ %60 ÖTV + KDV, gelişi 162.000 ₺.

Mercedes elektrikli değil.

akmova adlı üyeden alıntı

Her yerde şu arabanın iç dizayn görsellerini arıyorum bulamadım. Her yerde aynı iç tasarım fotosu var. Şöyle adam akıllı her tarafı gösteren iç dizayn fotosu neden yok? Bulabilen varsa konuya atsında bi görelim

Ben gördüm. İçi dar gibi biraz.

wmaraci
reklam

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)

darknov4 adlı üyeden alıntı

Prototipi İtalya'dan, gösterge panelleri İngilizce :)

Dur sende çocuklar bı sevinsin :) Fabrikası nerde bu otomobilin? Yerli otomobil yapsınlar uygun fiyatla versin eyvallah. İtalya'dan gelen yerli otomobil nasıl oluyor? İtalya ile akrabalık mı var?
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Yazacak, soracak, sorgulayacak çok şey var. Üretim ne üretilirse üretilsin iyidir ama bu araç tofaş gibi monte mi olacak? Hammadde tamamen yerli rezervden mi kullanılacak? Metali, aliminyumu, çarkı, kablosu ıvırı zıvırı komple yerli mi? Günümüz dünyasında 100% yerli olması mümkün değil, bunu beklemekte gerçekçi değil ancak dikiz aynası yerine kamera olacakmış kamera nereden? Vestel mi? Vestel parçaları nereden alıyor? Eğer parçalar ithal edilecekse bu aracın da fiyatı kura endeksli olacak.

Tam elektrikli araba Türkiye'de ne kadar mantıklı? Bu gün fabrikasının temeli atılsa 2022'ye fabrika yetişir ama bu araç yollara çıktıktan sonra elektriğini nerede dolduracak? Bunun altyapısı için 2022 çok optimistik bir hedef.

Aracın tasarımının Hindistanlı bir şirkete ait olduğu kesin sanırım. Türkiye'de 10'dan fazla otomotiv mühendisliği bölümü var, tasarımı cidden biz yapamaz mıydık? Ayrıca bu tasarım bize özel de değil, Vietnam'ın milli aracı "Vinfast"in tasarımında oynamalar yapılmış hali. Bu yerli araç mevzusu son 1 yılda öne sürülmüş bir şey değil, yıllardır konuşuluyor. Bu kadar tepeden inme iş mi yapılır?

evimkitap evimkitap bilgisefi.net Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
Eleştirince vatan haini oluyorsun. Bizim vatan sevgimizi ölçecek kapasite kimse de yok. Bu da öncekiler gibi olur. Daha önce de bir kaç prototip ürettirildi. Servis edildi ancak sonuç alınamadı zaten alınamazdı da. Ilk defa, ithal edilmiş yerli bir ürünle karşılaşıyorum. Hakikaten ilginç. Senin ülkende 80 milyon insanın var. Mühendisin var, teknikerin, teknisyenlerin, arge uzmanların vesaire prototipi bile gidip başkasına yaptiriyorsun sonra da yerli diyorsun. Keşke sevinebilseydim ancak bu da diğerleri gibi maalesef olacak. Seçimden önce hep aynı senaryolar. Bir zaman da böyle idare ederler. Çünkü şuan mağlum asgari ücretinden zamlara hep ikinci planda kaldi. Birden bu araba haberleri ile gündem değişti. Bir insan yerli bir şey yapmak istiyorsa önce kendi insanına güvenecek. Devrim arabaları bile bundan 60 yıl önce kendi insanımız tarafından yapıldı kaldı ki 2019 'ün Turkiyesinde hayli hayli yapılırdı. Arabaya baktığımda şu özellikte Türklere özgü diyebileceğim hicbir şey yok. Bizi temsil eden bir sembol yok. Araba da Türkçe bir kelime yok. Ülkemizde üretilecek bir parçası yok. Fason üretim gibi parçalar gelecek, birleştirip satışa hazır hale getireceğiz. Cumhurbaşkanı açıklıyor 1milyon m2 yer tahsis edeceğiz diye. Ben bu cümleden sadece birleştirme fabrikası olacağını anlıyorum. Umarım ben ve benim gibi düşünenler yanılır da hakikaten %100 olmasa bile yerli sayabileceğimiz bir oranda yerli olur. O da olmuyorsa Türkleri sembol eden bir özellik veya sembol eklenir.

"Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.”
https://www.bilgisefi.net
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

VoltajKA VoltajKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım,Blog Yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 109 / 185
  • Ticaret 0, (%0)
Ya muhalefete yakın sitelerden, ekşi den okuyup ta burda değişik değişik yorumlar yapmayın arkadaşlar...
Yok tasarımı Hindistanlı şirkete ait,
Yok Vinfast tasarımıyla oynamalar yapılmış.
Bir diğeri yok dili neden ingilizceymiş.. vs. vs.
Çizim İtalyan firması Pininfarina tarafından yapıldı. Tabi ki dünyada benzer tasarımda araçlar olacaktır.
Telefonlarda, bilgisayarlarda bu tür benzerlikler yok sanki...
Önemli olan araç tasarımında bize ait neler eklenmiş ve farklılıkları neler. Onu da zaten hem dış hem iç detaylarda görebiliyoruz.
Ayrıca bu bir prototip araç...
Şimdi bu tür projeleri destekleme vakti eleştirme vakti değil..!
executioner

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Bu ülke bu şekilde kalkınamaz. Yine gündemi değiştirdiler. Asgari ücret konuşulmasın diye peşine araba tanıtıldı.

Araba bitmiş gibi davranılıyor. Arabanın en az 3 senesi var.

Otonom sürüşten bahsediliyor. Ben 3 senedir araba kullanıyorum İstanbul'da şehir içinde düzgün bir yol görmedim.

Kaç tane firma bu işe girişmiş. Hepsi yatırdıkları parayı almak isteyecekler.

Volkswagen (Halkın arabası) dediğimiz arcı Almanya üretiyor Almanya fiyatlarına bakalım.

Acaba biz birim olarak bu fiyatlara yakın alabilecek miyiz ?
Sonuçta Almanlar Euro kazanıp kendi arabalarını Euro ile alıyorlar. Asgari ücretleri 1.300 Euro

Biz 2300 TL alacağız ama arabamız kaç tl olacak.

Ben aracın bu şekilde üretileceğine inanmıyorum. Üretilse bile fiyatı çok yüksek olacak. Onun yerine ülkeyi satmak daha mantıklı geldiği için Kanal falan açıyoruz.

Şu gördüğünüz şey bir plastik enjeksiyon kalıbı. İçinde TESLA firmasına ait bir otomobil parçası çıkıyor. Boyutları. 696 x 646 x 838 mm Ağırlığı 3 TON

Tasarımını ve üretimini biz yapıyoruz. Bunun gibi daha ne firmalara neler yapıldı.

Q8 den haberiniz yokken biz ön panjurunu yapıyorduk. Tüm Alman otomotiv firmalarına motor soğutma parçaları üretiyoruz. İnan bana bu iş şov ilşe yapılacak iş değil. Uğraştığımız töleranslar inanılmaz. Kaç tane teste girip çıkıyor parçalar.

ilkayy

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

MMG MMG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 30 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

VoltajKA adlı üyeden alıntı

Ya muhalefete yakın sitelerden, ekşi den okuyup ta burda değişik değişik yorumlar yapmayın arkadaşlar...
Çizim İtalyan firması Pininfarina tarafından yapıldı. Tabi ki dünyada benzer tasarımda araçlar olacaktır.
Önemli olan araç tasarımında bize ait neler eklenmiş ve farklılıkları neler. Onu da zaten hem dış hem iç detaylarda görebiliyoruz.

Hocam bence asıl siz iktidara yakın haber sitelerden okuyup değişik değişik yorumlar yapıyorsunuz. Bunun bir erken seçim propagandası olsuğunu gerçekten anlamadınız mı ? bu araba asla üretilmeyecek bunu hepiniz biliyorsunuz ama rüyadan uyanmak istemiyorsunuz çünkü iktidarı savuncak son kale bu araba artık ve gerçekten komik. Bir an önce kendimize gelmezsek arada bir ağzımıza bir parmak sahte bal çalıp saman altından su götürmeye devam edecekler

veriTakip veriTakip Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek yazılım Geliştirme
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 7 / 28
  • Ticaret 4, (%100)
Benim şahsi kanatım Türkiye herşeyi hak ediyor. Bir çok projeyi ayağa kaldıracak insan gücüne de sahibiz fakat bunu yapabilecek olan AKP iktidarı ve liyakatsız kadroları değil. Bunu yapabilecek olan ve yapanlar bu vatanın evlatları.

veriTakip veriTakip Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek yazılım Geliştirme
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 7 / 28
  • Ticaret 4, (%100)
Projeler tabiki desteklenmeli buradaki fark şu projeyi destekliyoruz diye AKP hükümetini desteklemek zorunda değiliz. Benim şahsi derdim şu bu tür projeleri yapabilecek kapasite Türkiye'de var fakat bunları AKP ve liyakatsiz kadrolarına maletmekte doğru değil.

VoltajKA adlı üyeden alıntı

VoltajKA VoltajKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım,Blog Yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 109 / 185
  • Ticaret 0, (%0)

MMG adlı üyeden alıntı

Hocam bence asıl siz iktidara yakın haber sitelerden okuyup değişik değişik yorumlar yapıyorsunuz. Bunun bir erken seçim propagandası olsuğunu gerçekten anlamadınız mı ? bu araba asla üretilmeyecek bunu hepiniz biliyorsunuz ama rüyadan uyanmak istemiyorsunuz çünkü iktidarı savuncak son kale bu araba artık ve gerçekten komik. Bir an önce kendimize gelmezsek arada bir ağzımıza bir parmak sahte bal çalıp saman altından su götürmeye devam edecekler

Ya güldürme beni kardeşim.
Nerde paylaşmışım iktidara yakın kaynaktan haber.?
Sizler maşallah tyirmo4, birgon, ado tv ve fax tv nin abonesi olmuşsunuz. Direkt ordan alıp haber paylaşan kişiler var bu forumda.
Ayrıca Araçla seçim kaybedecekseniz kaybedin o zaman ne diyelim... 😂
Kafayı takmışlar seçime siyasete...
Başka bir konu yokmuş gibi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al