wmaraci reklam

#YerliDiziYersizUzun | Sen de dur de!

21 Mesajlar 1.896 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Endlore Endlore Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 28 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

Merhaba arkadaşlar, oyuncu bir yakınımızın isteği üzerine bir web sitesi ve bir kampanya aktif ettik. Sebebi senaristlerin isteklerini biraz daha ciddiyetleştirip ilgili kurumlara hissettirmek olacaktı. Web sitesi aklımıza sonra geldi fakat daha öncesinden açmış olduğumuz Change.org kampanyası ne hikmetse kapatıldı. Aslında ilgili kitleye tamamen Twitter üzerinden ulaşabiliyorum ama WMAracı'nda yerli dizi izleyen kesim çok az olsa da desteğini ve konu hakkında fikirlenizi bekliyorum.

Öncelikle ortada ki problem yayıncı kuruluşların birbirleri arasında güdtüğü daha çok yayında kalabilme hırsından başka birşey değil biliyorsunuz ki akşam vakitleri belirli saat aralığında oynayan işler gerçekten Türkiye dizi piyasasın en önemli ve en kayda değer işleri fakat o işleri kaleme alanlar SÜRELERDEN şikayetçi.

Bu yüzden önemsiz hava sahneleri, uzun uzun bakışmalar, gereksiz ve şaşırtmaya yönelik sahneler, amaçsız flashbackler seyrediyoruz. Aynı zamanda bunları kaleme alanlar normal bir insan gibi değil 'ailelerinden ve uykularından ödün vererek' insani şartların dışında çalışma sergiliyorlar ve inanın bunu memnun olarak yapmıyorlar.

Buna yazan, yöneten, sette ışık tutan, kablo toplayan herkes dahil. Lütfen desteğinizi ve fikirlerinizi esirgemeyin. En azından yerli dizi izlememenizin tek sebebi bu olmasa da bu sebep son derece yeterlidir izlememeniz için.

http://yerlidiziyersizuzun.com
cagri NedimYildirim ahmet47

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Destek veririm! Leyla ile Mecnun gibi yapımlardan sonra tv izlemeyi kestim zaten. Hani sınavda kağıt dolsun diyerek karalarsınız ya bizim dizi sektörü de aynı öyle süreyi doldurmak için dediğiniz gibi 3 dakika birbirine bakmaları vs. artık yeter ya! İnsanın en önemli şeyi vakti çalınıyor.
Mis gibi yabancı dizi izliyorum ortalama 20 dakika ile 60 dakika arasında değişiyor ancak senaryo ve oyunculuk kaliteli oluyor. Bende bir makale hazırlayıp sitemde paylaşarak destek olmaya çalışacağım umarım bir sonuç elde edilir. En azından 60 dakikaya indirilmesi gerekiyor.
Endlore

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis.com

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
45 dk ideal
Endlore

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 28 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

Kesinlikle haklısınız, amacımız tamamen 45-60 dakika aralığına indirgemek.

masteyen adlı üyeden alıntı

Destek veririm! Leyla ile Mecnun gibi yapımlardan sonra tv izlemeyi kestim zaten. Hani sınavda kağıt dolsun diyerek karalarsınız ya bizim dizi sektörü de aynı öyle süreyi doldurmak için dediğiniz gibi 3 dakika birbirine bakmaları vs. artık yeter ya! İnsanın en önemli şeyi vakti çalınıyor.
Mis gibi yabancı dizi izliyorum ortalama 20 dakika ile 60 dakika arasında değişiyor ancak senaryo ve oyunculuk kaliteli oluyor. Bende bir makale hazırlayıp sitemde paylaşarak destek olmaya çalışacağım umarım bir sonuç elde edilir. En azından 60 dakikaya indirilmesi gerekiyor.

Evet, Burak Aksak bu durumdan son derece rahatsız. Kendisi Twitter hesabından altta ki yorumunu belirtti. Emin olun ki ülkemizde son derece güzel hikayeler sırf sürelerinden dolayı çöp oluyor.

Burak Aksak: benim umudum kalmadı ama umarım arkadaşlarımız daha iyi şartlarda çalışır, daha iyi diziler izleriz.yolunuz açık olsun. #YerliDiziYersizUzun

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Gümüş Üye
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
Bir medya çalışanı olarak kesinlikle bu kampanyayı destekliyorum.
Setlerde sabahlamak istemiyoruz.
Endlore

kişi bu mesajı beğendi.

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ

• Üyelik 28.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 28 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

Samusya adlı üyeden alıntı

Bir medya çalışanı olarak kesinlikle bu kampanyayı destekliyorum.
Setlerde sabahlamak istemiyoruz.

Umuyoruz ki amacımıza ulaşıp daha insani şartlar altında çalışmanızı sağlayacağız.

• Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)

Endlore adlı üyeden alıntı

Umuyoruz ki amacımıza ulaşıp daha insani şartlar altında çalışmanızı sağlayacağız.

Sadece kendimizi değil, izleyicide sıkılmış durumda. Çok fazla boş sahneler çekiliyor süre uzun olduğu için.

Eğer bu tarz kampanyalara destek verirsek sesimizi bir nebze olsun duyurmak bizler için bir ümit olacaktır.

Katılan dostlara teşekkür ediyorum. Ayrıca sizede bu konuda desteğiniz için teşekkür ediyorum..
Endlore

kişi bu mesajı beğendi.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum. çünkü bizim senaristlerde bir olayı 1 saate sığdıracak kafa yok. LM gibi herkese hitap eden diziler yapılırsa 3 saat olmasına bile razıyım.
destek verdim.

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Ben sadece senaristlerde suç bulmuyorum. Bu tarz reklam düzeni, kanalların çalışma şekli vs. işin içine girince birçok senaristte maalesef onlara ayak uydurmak zorunda kalıyor.

eneskamis.com

• Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
Mesela benim fikrim 2 dizi birden yayınlasın veya 3 dizi 45 dakikadan yine aynı hesaba gelir..
Hep reklam payı, hem tv için hem yapımcılar için bence çok ideal olacaktır...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al