wmaraci reklam

Youtuber Ne Kadar Kazanıyor ?

7 Mesajlar 1.323 Okunma
wmaraci reklam

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar ara ara youtube'ta denk geliyorum bazı videolara bana hiçbir anlam ifade etmiyor lakin izlenme ve abone sayılarına baktığımda ciddi anlamda büyük bir talep olduğunu görüyorum ve bende bir merak konusu oldu.
Ahmet AGA, Orkun Işıtmak, gibi youtuberların kazançı hakkında tahmin ya da bilginiz mevcut mu ?
Ahmet Aga kanalı gibi bir kaç kanal daha gördüm ve ciddi anlamda hiç bir şey anlamadım.Herhalde takipçileri küçük yaşta çocuklardır diye tahmin ediyorum. Açıkcası yaşında pek önemi yok herhalde önemli olan takipçi sayısı ve izlenme sayısı olsa gerek çocuklar yetişkinlerden daha fazla youtube başında olduğunu düşünürsek amaçlarına da ulaşmışlar.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bu kanalların yorumlarında "okula yeni başlıyorum eheheheh" gibi yorumlara denk gelebilirsiniz, bu takipçi kitlesi hakkında fikir verecektir :) Çoğu Türk videocuların takipçileri sahte diye düşünüyorum.

300 K takipçili bir oyun kanalı partner kesintisini çıkardığında aylık 200 TL kazandığını söylemişti. Bu miktar doğru orantılı olarak artarsa 1 M takipçili bir kanal 700 TL civarında kazandıracaktır. Tabii bu fiyat TR'de böyle. ABD yada başka bir ülkede 1 M takipçi daha fazla kazandırır.

Asıl parayı twitch gibi platformlarda yayın yapanlar kazanıyor. Adam bir yayın açıp bağış toplamaya başlıyor ve 3-4 saat oyun oynayıp 300 TL kazanıyor. Bu millet parayı nereden buluyor anlamıyorum, ekranda şu kişi şu kadar bağışladı diye bildirimler uçuşuyor.

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
300k aboneli bir kanal aylık 200 TL mi? o adamın bir yanlışı vardır. O rakam ile günlük en en az 250 300 TL kazanması gerekiyor. Youtube web gibi değildir. Ciddi anlamda gelir elde etmek mümkün
LazCoder53 xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
300K aboneli bir kanalın aylık kazancının 200TL olması bana mantıklı gelmiyor. Sebebi ise biraz göz attığım da ilk çekilen videolar ile şimdi çekilen videolar arasında ki ekipman farklarını görülebiliyor. Yani kanallar yatırım yapıyor bugün en kötü dslr bir kameranın da 1.500tl civarında olduğunu düşünürsek, bunun mikrafonu, ışığı, objektifi, aksiyon kamerası vs olayı aşanlar perdeler vs de kullanıyor görüldüğü üzere. Aylık 200tl gibi bir kazanç için kimse bu kadar yatırım yapmak istemez, diye düşünüyorum.
LazCoder53

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)
o izlenme sayıları ücret karşılıgı yaptırılıyor. günde 1 milyon izleme sayısı arttıran ajanslar var. işlem kolay ve zahmetsiz. video nun kodu yuksek hitli haber sitelerine konuluyor..haber sitelerine her giriş için you tobe vıdeo su otomatik olarak izlenıyor

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
O eski kazançmış pardon hocam. Son videoda 1000 TL kazandığını söylemiş. Ama bu adam (PintiPanda) çok sevilen bir adam. Yani reklamlarına tıklıyorlar ki 350 k takipçi bulmak kolay iş değil. İlk videolarına baktım tam 5 yıl önce çekilmiş. Youtube bu ülkede o kadar da kazançlı değil.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Abonenin bir önemi yok.İzlenme sayısının önemi var.Günde 100.000 izlenmeli bir kanal üzerinden hesaplayalım.
bir tıklama başı 10 kuruş veya 8 kuruş olsa 100.000'in %1'i 1.000'dir.
10 kuruşx1.000=100 TL 8 kuruştan hesaplarsanız 80 TL yapar genelde bu oranın altına düşmez çoğu zaman dahada yüksektir.Ayrıca partner alanları anlayamıyorum sen 1000 tl kazanıpta gidip partner alıp az kazanıyorum diyorsan senin hatandır.Partner şirketler kazancının %30'unu alırlar.
melankolia borayeris

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al