WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Link - Banner Değişimi (https://wmaraci.com/forum/link-banner-degisimi.html)
-   -   E-Ticaret Bölümü Genel Kuralları (https://wmaraci.com/forum/link-banner-degisimi/e-ticaret-bolumu-genel-kurallari-22012.html)

burakd 29 Ocak 2012 02:01

E-Ticaret Bölümü Genel Kuralları
 
E-Ticaret Bölümü Genel Kuralları

1- Herhangi bir ticaret konusu açmadan önce ilgili bölümdeki kuralları okuyunuz. Eğer istenen bir şablon var ise bu şablona uyarak konunuzu açınız.

2- Satış ya da alış konularına alakasız ve gereksiz mesajlar yazmak yasaktır. O konuyla gerçekten ilgileniyorsanız ya da alıcı iseniz mesaj yazın.

3- Yapacağınız alışverişlerde dolandırılmamak ve sorun yaşamamak istiyorsanız alışverişi yapacağınız kişiyi çok iyi araştırın. Forumdaki ticaret puanına bakın, yorumları okuyun, referanslarını sorun. Daha önce forumda kimlerle alışveriş yapmış araştırın. Hatta ilgili kimseyi google'dan adını veya e-posta adresini yazarak araştırın.

4- Satış veya alış konusu açan birinin dolandırıcı olduğunu biliyorsanız bunu ispat etmek zorundasınız. Eğer ilgili kişi gerçekten dolandırıcıysa ve ispat edilmişse forumdan uzaklaştırılır.

5- Wmaraci.com'un forumda yapılan hiçbir ticaretten sorumlu olmadığını unutmayınız. Sorumluluk alışveriş yapan taraflara (alıcı ve satıcı) aittir.


E-Ticaret Puanı ve Kullanımı

1- Sadece para ile yaptığınız alışverişlerde ticaret puanı kullanabilirsiniz. Ücretsiz yapılan işlerde ve takaslarda ticaret puanı kullanmak yasaktır.

2- Ticaret puanı kullanabilmek için en az 10 TL'lik alışveriş yapmanız gerekmektedir. 10 TL altı yaptığınız alışverişlerde olumlu ticaret puanı kullanmak yasaktır.

3- Ticaret puanı verirken ticareti yaptığınız konuyu doğru bir şekilde yazmalısınız. Alakasız bir konu üzerinden ticaret puanı kullanıldığında, kullanan taraf uyarılmadan süreli uzaklaştırma cezası alacaktır.


Satışı Yasak Olan Ürünler

1- Hertürlü telif hakkı kapsamına giren ürün satışı yasaktır.

2- 5327 sayılı T.C.K. ve 6762 sayılı T.T.K.'na ve ilgili tüzüklere aykırı olabilecek her türlü satış yasaktır.

3- E-ticaret bölümünde adult ve warez alan adı ve site satışı yasaktır. Ayrıca bu sitelerin tanıtımını yapmak, bu siteler üzerinden reklam-link satışı yapmak veya herhangi bir e-ticaret konusu açmak kesinlikle yasaktır.

4- Hertürlü sigara ve alkol satışı yasaktır.

5- Biletix ve diğer organizasyon firmalarının biletlerinin temini ve satışı yasaktır.

6- Hertürlü cinsel ürün satışı yasaktır.


İlgili kurallara uymayan üyeler uyarılmadan forumdan uzaklaştırılacaktır! Ben bilmiyordum, görmedim, okumadım tarzı bahaneler kabul edilemez. Bu yüzden kuralları dikkatlice okuyunuz.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 02:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.