wmaraci reklam

1 gb centos vps aşırı ram tüketiyor

3 Mesajlar 786 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mevotr mevotr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 16 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
merhabalar vps firmamı değiştirdim panel olarak vesta cp kullanıyorum daha önceki vpsde taş çatlasın 50 tasks (işlem) vardı yeni geçtiğim firmada 100 üzeri task var ve 1gb ramin neredeyse tamamını kullanıyor bu taskları nasıl yarıya indiririz gerekli gereksiz işlemleri kapatabilirmiyiz veya optimizemi edilmesi gerekiyor lütfen fikirlerinizi bekliyorum.

zirvesunucum

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GokTug GokTug TTK Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Biraz zaman geçmiş..

SQL'e ayar çektiniz mi? MySQL gereksiz yere ram işgal etmiş olabilir. Sunucu boş iken vesta 600 mb götürürken çekilen ayar sonucunda 185 mb'ye kadar gördüm. Paneller arasında en basit yönetebilen vesta ayar çekince kendine gelir.

zirvesunucum zirvesunucum ZirveSunucum Company Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Hosting Firma Sahibi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 51 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

MYSQL - CPU ve RAM yiyor bunun nedeni dışarıdan mysql portuna bir saldırı alıyor olabilirsiniz ve güvenlik duvarınızdan mysql portu dışarıya aktifse siteler belirli bir süre sonra sql hatasıda verebilir.

IPTABLES kullanarak mevcut mysql portunu devre dışı bırakabilirsiniz, iptables ile uğraşamam bilgim yok diyorsanız Config Server Firewall kurup csf üzerinden sadece belirli potlara izin verebilir ve belirli bağlantı yapılmasını kurallar aracılığı ile sunabilirsiniz.

Eğer dışarıdan bir saldırıdan kaynaklanmıyorsa kullanmış olduğunuz vds içeriğinde barınan siteler ile ilgilide olabilir logları incelemenizi öneririm.

İyi çalışmalar dilerim.

En iyi olanı tercih edin.

zirvesunucum.com | zsi.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al