wmaraci reklam

DigitalOcean panel kurulumu yardım

46 Mesajlar 8.560 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Ne gibi bir hata çıktısı veriyor loglarda önce ona bakmak lazım hocam logları temizleyip sonradan çökene kadar kullanıp çöküncede bi log gösterirseniz daha kolay yardım edebilirim.

Ama genel olarak şunu söyleyim eğer 512MB ramli bir sistemde MariaDB kullanıyorsanız rahatlıkla Ram yetmiyordur diyebilirim çünkü genelde ram yetmediği zaman MariaDB kendisini kill eder ancak loglara bakmadan net birşey söylenemez...

Benim configurasyonlarla alakalıda olabilir. 1GB ram + 512 swap ile kuruyorum. default deneyeceğim bakalım o şekilde de sıkıntı olacakmı. Amacım iyi optimize edilmiş bir server yaratmak ve panelsiz kullanımı teşvik etmek adına bir makale yayınlamak.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Benim configurasyonlarla alakalıda olabilir. 1GB ram + 512 swap ile kuruyorum. default deneyeceğim bakalım o şekilde de sıkıntı olacakmı. Amacım iyi optimize edilmiş bir server yaratmak ve panelsiz kullanımı teşvik etmek adına bir makale yayınlamak.

Şunu söyleyim Panelsiz kullanmak candır ancak Panelsiz kurulumu istendiği kadar anlatım yapılsın yapabilecek adam bir elin 10 parmağını geçmez öncelikle temel linux eğitimi vermek zorundasınız o yüzden bence hiç uğraşmayın bilgileriniz sizde kalsın hocam :)

Bu arada Swap çok yüksek tutuyorsunuz.Sistem kaynakları düşükse 256MB swap yeterde artar zaten iyi bi ayarlama ile swap düşceğini sanmam saldırı vs olmadıkça;ayrıcada fazlasına hiç gerek yok.işinize yarayabilecek bi my.cnf olarak

https://www.drupal.org/files/issues/my.cnf__0.txt

kullanılabilir.Bunlar dışında kurulan sitenin tepkileri 2 gün gözlemlendikten sonra çıktılara göre özel my.cnf yapmanızı öneririm. Restart atıp izlemeye başlayın. Umarım aklınızdaki ayarlamaları yapabilirsiniz.
AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Ben bunu kullanıyordum.

https://github.com/mattiasgeniar/varnish-4.0-configuration-templates/blob/master/default.vcl

Hiç birşeyini değiştirmeden yönlendirdim tamamdı olay.Şuanda sırf kolay diye LiteSpeed geri döndüm sayfalar leş gibi oldu yap yavaş :(

bu verdiğiniz vcl varnishi yavaşlattı def. gelen configle daha iyi çalışıyordu bence.

cculha cculha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim ve Haberleşme Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 3, (%100)
Konularla ilgili profesyonel desteğe ihtiyacı olan arkadaşlar Skype'dan tarafıma ulaşabilir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Vesta panel kırabilirsin, temiz, hızlı ve multi lang arayüz ve ücretsiz.

no time for caution

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
cculha Konuyu hortlattığınız için size Decimas destek olduğunuz için size teşekkür ediyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al