wmaraci reklam

Vesta panel 500 hatası

10 Mesajlar 1.292 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

LovAd LovAd Freelance Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 13 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar vesta panel kullanıyorum birkaç haftadır kurdum herşey güzeldi ücretsiz ssl falanda kurdum sitelere bazen çok ağır giriyor bazen ise hiç girmiyor 500 hatası veriyor zaten vps de 2 tane site barınıyor 1i yeni diğeri eski ama eskisindede hit çok az. İnternetten 500 hatasına baktım .htaccess kaynaklı deniliyor ama ben o dosyaya hiç dokunmadım sitelerim önceden başka panelde ekliydi o paneli silip vesta kurdum sadece vesta böyle 500 hatası veriyor. Panele yeni domain ekledim o domaine ssl kurmadım dedim belki ücretsiz ssl yüzündendir ama yine öyle hata veriyoe ara ara. Bugünde sunucu birden kitlendi named dns pasif olmuş aktif etsemde çalışmıyor. Vesta centos 7.1 üstüne kuruluydu, ben böyle dandik panel görmedim. Eski panelim olan zpanele geri dönmek istiyorum ama zpanelde kurulun yarısında donuyor sanırım zpanel sunucularında sıkıntı var. Kaldık panelsiz 😒 şimdi ovh panelinde sunucuya format atıp yeni işletim sistemi centos 7.1 kuruyorum panel olarak tekrar vesta kursam yine hep 500 hatası verecek mi niye hep bu hatayı veriyor sizdede öyle mi? 😞

StilPut İnternet Hizmetleri
wmaraci
reklam

mevotr mevotr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 16 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Barınan siteler wordpress mi?

• Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 13 / 53
  • Ticaret 0, (%0)

mevotr adlı üyeden alıntı

Barınan siteler wordpress mi?

evet wordpress

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Sunucu özelliklerinizi yazaydınız iyiydi, müneccim olmak lazım bazı şeyler için ve evet vesta bok gibi bir panel kaynak yetmeyip sql ve dnsi kapatır. Salak salak web sunucusuna reset attığı olur. O yüzden ücretsiz paneller arasında webmin favorimdir.

Sistem kaynağı yetmiyo olabilir bi bakın
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Gerçekten çok eksik bir konu.

Konu dışı benim ücretsiz panel önerim kesinlikle CyberPanel[with OpenLS]

• Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 13 / 53
  • Ticaret 0, (%0)

Escalous adlı üyeden alıntı

Gerçekten çok eksik bir konu.

Konu dışı benim ücretsiz panel önerim kesinlikle CyberPanel[with OpenLS]

Sentorada kullanıyordum o da kurulmuyor şuan :(

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Sunucu özelliklerinizi yazaydınız iyiydi, müneccim olmak lazım bazı şeyler için ve evet vesta bok gibi bir panel kaynak yetmeyip sql ve dnsi kapatır. Salak salak web sunucusuna reset attığı olur. O yüzden ücretsiz paneller arasında webmin favorimdir.

Sistem kaynağı yetmiyo olabilir bi bakın

1 vCore(s)
From 2 GHz
2 GB RAM
20 GB SSD

sistem özellikleri böyle, sınırsız trafik var daha önce zpanel sentora falan kullandım en çokta sentora kullandım çok güzel paneldi tekrar bugün sentoraya geçmek istedim fakat kurulmadı. daha önce belki 50-100 defa kurmuş olduğum bir panel sentoraya baya hakimim iyi bilirim 3-4 senedir kullanıyorum. şuan tekrar vesta kurdum siteler en azından aktif kalsın adam akıllı bir panel bulana kadar yada sentora belki düzelirde onu kurarım yine. webmini de araştırcam bakalım belki onuda kurarım. :(

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
İlk mesajınızda aklıma direk sistem yetmezliği geldi anlattıklarınıza göre. Fakat son mesajda ki sistem özellikleri bu derece sıkıntı çıkartacak özellikler değil. Senin sistemin büyük ihtimal ayarları sorunlu. Evet vestacp biraz kaynak sömüren bir panel fakat ben 1GB makinelerde bile böyle sıkıntı çıkarttığını görmedim.

Tavsiyem: Mysql ayarlarını gözden geçirin. Ayrıca sistem ayarlarınıda gözden geçirin disk önbelleği, RAM kullanım sınırları gibi.

• Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 13 / 53
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

İlk mesajınızda aklıma direk sistem yetmezliği geldi anlattıklarınıza göre. Fakat son mesajda ki sistem özellikleri bu derece sıkıntı çıkartacak özellikler değil. Senin sistemin büyük ihtimal ayarları sorunlu. Evet vestacp biraz kaynak sömüren bir panel fakat ben 1GB makinelerde bile böyle sıkıntı çıkarttığını görmedim.

Tavsiyem: Mysql ayarlarını gözden geçirin. Ayrıca sistem ayarlarınıda gözden geçirin disk önbelleği, RAM kullanım sınırları gibi.

Ayarlara falan hiç dokunmadım, paneli kurdum siteleri ekledim site yedeklerini ekledim. Zaten 2 site tek var 1i soru cevap sistemi q2a kurulu diğerinde wordpress kullanıyorum öyle bir sürü eklenti falan cache falan bişey yok. Akismet, yoast seo, simple ssl, captcha, contact 7 form gibi eklentiler var. Soru cevap olan zaten çok hafif çok hızlı çalışan bir yazılım normalde sentora kullanırken sitede 20 online olunca bile sıkıntı çıkarmazken şimdi 2-3 online olsa onada ağır giriyor bazende girmiyor 500 hatası veriyor. Ben böyle dandik böyle işe yaramaz bi panel görmedim. En kısa zamanda tekrar sentoraya geçicem. Sentoraya dün geçecektim ama kurulum gerçekleşmiyordu sanırım sentora sunucuları yoğun olsa gerek. Bugün yada yarın tekrar deniycem olmazsa arkadaşın dediği panel webmini kurup onu deniycem bide. Yahu ben bu sunucudan daha düşük sunucularla 200k tekil hitli siteler kaldırıyordum sentora ile. Vesta 2-3 kişi girince çöküyor. Burdan panel arayan arkadaşlara sesleniyorum aman sakın vesta panele bulaşmayın ben o hataya düştüm siz düşmeyin... 😂😁

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba LovAd

Sanal sunucunuzu sunucu sağlayıcınızın, sizin veya uzman bir sistem yöneticisinin incelemesi daha sağlıklı olur. Böyle bir durumun olası başlıca nedenleri / ihtimaller ;

1- Yetersiz Ram sorunu (swapa düşmesi vs)
2- Yetersiz CPU sorunu
3- Ana fiziksel sunucudaki donanımsal sorunlar
4- VestaCP de son zamanlarda görülen hacking sorunları https://www.cliaweb.com/knowledgebase/102/Vesta-CP-Onemli-Guvenlik-Ac-xmrig-ve-Cozumu.html
5- VestaCP de ekli bir sitenin veya sitelerin saldırı alıyor olması
6- VestaCP de ekli bir sitenin veya sitelerin sql sorgu/query sorunları ve buna bağlı yük bindirmesi
7- VestaCP de ekli bir sitenin veya sitelerin optimizasyon sorunları ve buna bağlı yük bindirmesi
8- VestaCP nin otomatik yedeklemesinin takılması ve kaynağı sizden habersiz tüketmesi (ps aux incelenmelidir)
9- Vesta CP de çalışan herhangi bir cronun takılması ve yük bindirmesi
10- Vesta CP ye ait bir hizmetin sürekli log şişirmesi ve diski yorması

İyi çalışmalar dileriz.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

pierrecassi pierrecassi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek erkek giyim
  • Konum -
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 10 / 39
  • Ticaret 17, (%100)
abi al cpanel bak keyfine...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al