wmaraci reklam

Linux Kullanmak Hakkında

5 Mesajlar 928 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
Bir türlü cesaret edemiyorum. Linux hakkında hiç bir bilgim yok. Windows 10 kullanıyorum ve asus marka güçlü bir performans bilgisayarım var. Ayrıca lol, cs go gibi oyunları oynuyorum aslında amaçlarımdan bir tanesi bu oyun bağımlılığımdan kurtulabilmek. Üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim. Ve yazılım, kodlamayı öğrenmeyi çok istiyorum. Ancak windows olduğu için buna engel oluyor. Çünkü sürekli oyun oynuyorum. Bir ders izliyorum ardından kapatıyorum devamlılığını sağlayamıyorum. Sormak istediğim soru Linux yada pardus neyse artık pek bir bilgim yok. Bu işletim sistemini kurmalımıymıyım? Aslında korkularımdan bir tanesi windows'un lisans anahtarı yok. Pc alırken içinde geldi. Ekran kartının driverleri filanda elimde değil. Pişman olursam geri dönerken sıkıntı çekermiyim? Cevaplarınız benim içi çok önemli. Çünkü linux kullanırsam yazılımı öğrenebileceğime inanıyorum.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Windows yanına ubuntu kurabilirsiniz. Hiç bir zararı da olmaz. Beğenmezseniz silersiniz kolaylıkla.

Ben bir kere kurdum, hala kullanıyorum:) Uzun zamandır windows kullanmıyorum açıkçası.
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
yilmaz70 'e katılıyorum. Madem bilgisayarınız güçlü. İster VirtualBox ister HDD'ye kurun öncelikle. Tavsiyem Kali Linux kurmanızdır.
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Bırakmak için iradeni kullanabileceğin bir durumda işletim sistemini değiştirmen bence gereksiz :) kendini değiştirmeyi dene. Oyunların hiçbir getirisi olmadığını anlarsın. Kitap oku müzik dinle daha sonra programlamaya yoğunlaş

Linux eğitimin yada bilgi birikimin yoksa kullanmanı önermem. Ufak bir bilgi birikimi gerektiriyor malesef :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

dnaz dnaz Back to Front End Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 101 / 147
  • Ticaret 34, (%100)
Sen önce bir kur sonrasını Linux hallediyor. Önce linuxu bir tanı gerisi keniliğinden gelir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al