wmaraci reklam

Neden MacBook?

17 Mesajlar 6.138 Okunma
wmaraci reklam

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)
merhaba arkadaşlar ben 10 yıldan fazladır windows kullanıyordum hep filmlerde hackerler, yazılımcılar, tasarımcılar,fotoğrafcılar üst seviye firmalar macbook kullanıyorlardı özendim birden dedim oyun oynamam zaten, tasarım yapar, kodlama yapar, sitemle ilgilenirim diye düşündüm kafama esti macbook alayım dedim aldımda, fakat galiba yanlış bir macbook aldım 11 inclik ne içimden tasarım yapmak geliyor nede bilgisayarı açmak geliyor :) photoshop yükledim hata verip kapanıyor , ben visual basic ile kodlama yapıyorum mac os'a yüklenmiyormuş ayriyetten windows kurmam gerekiyormuş biraz hayel kırıklığı oldu tek iyi yani ince ve taşınabilir olması heralde :)
Birde sormak istediğim bir kaç soru var,
Neden Hackerler, programcılar,tasarımcılar macbook kullanır ? Windows'un yapamadığı neyi yapıyor neyi fazla ?

Macbook'da photoshopda çalışmak windows'a göre dahamı hızlı ? neyi farklı ki macbook alınıyor ?

açıkcası ben sırf özentilikten alayım dedim belki 11inclik değilde 15.6 inclik filan alsam farklı olabilirdi taşıması kolay olsun diye 11 inc aldım masaya koyunca ekranı görmek için eğilmekten koynum ağrıdı :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

mistikbey mistikbey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 85 / 25
  • Ticaret 4, (%100)
bende merak ediyorum takipteyim.. :)

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir yerde okumuştum, ama nerede olduğunu hatırlamıyorum.

Macbook içerisine windows kurulabiliyor idi sanırım.

Gerçi ben ubuntu kullanıyorum uzun yıllardır, o yüzden windows bana uzak:)

Sadece aklımda kalanı yazmak istedim.

Kolay gelsin.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3707
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Dostum pazar günü vatan biglisayardan MacBook Air aldım ki şuanda iyiki almışım diyorum.
Kullanıma göre seçimler yapılır.
Ben yazılımla uğraşıyorum, sesli çalışan bilgisayar sevmem, hızlı olsun isterim, genellikle tarayıcılarda zaman geçiririm, oyun oynamam, sürekli olarak pc yanımda bulundururum, şarj benim için önemli diyorsan MacBook Air kesinlikle tavsiye ederim.

Benki 2003 yılından beri bilgisayar kullanan biriyim kendime şunu diyorum abi ben bu zamana kadar ne kullanmışım böyle :) Şuanda mouse kullanmıyorum herşey rahat kasma donma yok ısınma yok herşey akıcı ve istediğim gibi ben çok mutluyum :)

Ayrıca macbook kimse tavsiye etmiyor verdiğin para çöpe gidebilir sana tavsiyem bence MacBook Air almalısın.

wmaraci

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Bende geçen sene mac pro aldım gayet memnunum her yönden hızlı kullanışlı uzun süre şarj gidiyor sessiz taşınabilir bir anda kapanacak mavi ekran verecek korkusu yok işletim sistemiyle baya stabil çalışıyor kaliteli ama tutup mac alıp windows kurmak ferrari alıp şahin motoru takmak gibi bişey öyle bir düşünceyle alınmaz ama webde gezinmek olsun grafik olsun makale yazmak vs. olsun hem güvenlik açısından hem temiz kullanımda rahat 10 sene kullanılacak ve ölmeyecek bilgisayarlardır.

Ben şimdi kendi macbook pro mu 6000 civarında satmayı düşünüyorum :) fiyat konusundada oldukça iyi piyasası düşmüyor

• Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

Dostum pazar günü vatan biglisayardan MacBook Air aldım ki şuanda iyiki almışım diyorum.
Kullanıma göre seçimler yapılır.
Ben yazılımla uğraşıyorum, sesli çalışan bilgisayar sevmem, hızlı olsun isterim, genellikle tarayıcılarda zaman geçiririm, oyun oynamam, sürekli olarak pc yanımda bulundururum, şarj benim için önemli diyorsan MacBook Air kesinlikle tavsiye ederim.

Benki 2003 yılından beri bilgisayar kullanan biriyim kendime şunu diyorum abi ben bu zamana kadar ne kullanmışım böyle :) Şuanda mouse kullanmıyorum herşey rahat kasma donma yok ısınma yok herşey akıcı ve istediğim gibi ben çok mutluyum :)

Ayrıca macbook kimse tavsiye etmiyor verdiğin para çöpe gidebilir sana tavsiyem bence MacBook Air almalısın.

İşte benim anlamadığımda bu , yazılım diyorsun ama dünyanın yarısından cogu windows kullanıyor ve exe çalıştırıyor ana macbookda ne exe acabiliyor nede windowsun temel taşı olan .net ile kodlama yapabiliyorsun neyin yazılımı böyle ? :)

• Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

berkayztr adlı üyeden alıntı

Bende geçen sene mac pro aldım gayet memnunum her yönden hızlı kullanışlı uzun süre şarj gidiyor sessiz taşınabilir bir anda kapanacak mavi ekran verecek korkusu yok işletim sistemiyle baya stabil çalışıyor kaliteli ama tutup mac alıp windows kurmak ferrari alıp şahin motoru takmak gibi bişey öyle bir düşünceyle alınmaz ama webde gezinmek olsun grafik olsun makale yazmak vs. olsun hem güvenlik açısından hem temiz kullanımda rahat 10 sene kullanılacak ve ölmeyecek bilgisayarlardır.

Ben şimdi kendi macbook pro mu 6000 civarında satmayı düşünüyorum :) fiyat konusundada oldukça iyi piyasası düşmüyor

Hocam 10 yıldır windows kullanıyordum 1 kere mavi ekran almadım yada ne bilim internetten sürekli alışveriş yaparım bir kere hesabım çalınmadı yada ne bilim windowsda photoshop olsun daha kullanışlı geldi bana yada yazılım olarak her türlü program kullanılıyor windowsda sınırlama yok macin tek iyi yani touch padı galiba şöyle düşünün macbook 5bin tl olsun, siz macbooka o kadar para verip alıyorsunuz ama windows olunca ooo cok pahalı deniliyor al bakalım 5000 tl lik bir ( 16gb ram 4gb gtx ekran kartlı) windows hangisi daha stabill çalışıyor ben bu arasındaki ayrımı hiç anlayamıcam galiba bende de macbook var ama tarafsız bakmaya çalışıyorum

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3707
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)

MuratKa adlı üyeden alıntı

İşte benim anlamadığımda bu , yazılım diyorsun ama dünyanın yarısından cogu windows kullanıyor ve exe çalıştırıyor ana macbookda ne exe acabiliyor nede windowsun temel taşı olan .net ile kodlama yapabiliyorsun neyin yazılımı böyle ? :)

Yazılım sadece .net'den ibaret değilki.
Python olur, java olur, ruby olur, hatta swift olur apple developer olmak için yani dolu dolu bir çok yazılım rahatça geliştirebilirsin. Yazılımcıların isteğine göre çok uygun bir bilgisayar. Ses kalitesinden tut ekran kalitesine kadar fark ediyor. Hatta sana şöyle söylim sadece işletim sistemini sevdikleri için bile bu bilgisayarı alan var yani sana tavsiyem nedir biliyor musun ? Vatana teknosaya git bir incele kullan bakalım düşüncelerin ne olacak. Bana göre çok güzel bir bilgisayar.

• Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

Yazılım sadece .net'den ibaret değilki.
Python olur, java olur, ruby olur, hatta swift olur apple developer olmak için yani dolu dolu bir çok yazılım rahatça geliştirebilirsin. Yazılımcıların isteğine göre çok uygun bir bilgisayar. Ses kalitesinden tut ekran kalitesine kadar fark ediyor. Hatta sana şöyle söylim sadece işletim sistemini sevdikleri için bile bu bilgisayarı alan var yani sana tavsiyem nedir biliyor musun ? Vatana teknosaya git bir incele kullan bakalım düşüncelerin ne olacak. Bana göre çok güzel bir bilgisayar.

hocam şuanda macbook kullandığımı belirtmiştim sanırım yazıyı tam okusaydınız anlardınız heralde :)

ekstra olarak sorunda tam şurada python olur java olur ruby olurhatta swift olur yani bir çok yazılımı rahatça geliştirebilirsin(!) windowsda hepsini geliştirirken bunda bir çok geliştirmek mantıksız geliyor :)

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3707
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
MuratKa kusra bakma hocam gözümden kaçmış. Swift'ti windowsta geliştiremezsin diye biliyorum. Gerisi senin düşüncen.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al