wmaraci reklam

23 Adet Android/Ios Asset ve yazılım satışı nedir?

2 Mesajlar 475 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Merhabalar.

Bir şahıs ile görüştüm. Elinde 23 adet çeşitli assetler şehirler araçlar haritalar eklentiler ve kod satırları içeren farklı unity assetleri olduğunu, bunları lisanslı aldığını ve bunları satacağını, ancak lisans hesabını satmak istemediğini söylüyor. Bunları her asset için yarı fiyatına yakın bir fiyata satıyor. Bunlar satın alınıp kullanılabiliyor mu? Malum $ kuru nedeniyle birim fiyat olarak düşününce assetler işlevlerine göre inanılmaz tutarlara çıkıyor. Bunları bana dosya olarak göndereceğini ve böyle kullanabileceğimi söylüyor. Lisans hesabına bağlı bir lisanslama yok diyor ne derece doğru bilmiyorum. İnternette ise araştırdım bazı assetler gerçekten bulunabiliyor çok rahat bir şekilde yapımcısı hiç dokunmamış.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Kullanılır mı lisans hesabı olmadan ve sorun teşkil eder mi?

wmaraci
reklam

systemcontrol systemcontrol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek UNITY
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 33 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Biraz karışık bir konu şöyle bahsedeyim ; UNKEF
Unity'de geçerli bir lisans koruma sistemi yok. Bu yüzden ufak bir google araması ile istediğiniz assete rahatça ulaşabilirsiniz.
Oyununuzu mağazaya aynı isimle,benzer yapıyla yüklemediğiniz sürece de kimse sizi bulamaz.
Şayet bulursa size "Hey, bu oyunun modelleri benim. Bunu aldığına dair faturanı gönder." mi diyecek ? Zannetmiyorum. Bu noktadan sonra biraz sizin kendi fikirlerinize kalmış
Mesela Bu yılbaşında %50 indirim vardı. Tatil vakitlerini vs kovalamanızı tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al