wmaraci reklam

Ionic ve angularjs ile ilgili bir yardım. Ücretli yaa ücretsiz

9 Mesajlar 952 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

berrynetwork berrynetwork WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web design ve yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
selam arkadaşlar. ionic ve angular ile daha yeni yeni uğraşıyorum ancak ufak çaplı bir uygulama geliştirebildim. Ancak takıldığım bir yer var e kaç gündür bir türlü çözemedim. Kısa bahsetmek gerekirse listelenen verilerin yanlarında favoriye ekle butonları yaptım. Basıldığında ekleme ve çıkarma yapıyor bunda sorun yok ancak sayfa yenilendiğinde yada başka sayfaya gidip tekrar gelindiğinde favoride olan kayıtların yanında background image eski haline geliyor. Bunu eşleştirmem gerkeiyor. ücretli yada ücretsiz yardımcı olacak arkadaşlar özelen iletişime geçerse sevinirim. herkese teşekkürler.

wmaraci
reklam

SizofrenikDev SizofrenikDev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 8 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Verileri, herhangi bir db ortamında tutmuyorsun sanırım, benim önerim, sqlite içeren ufak bir db üzerinde tutman veya web tarafında bir db üzerinden haberleşme sağlaman.

ücret konusunda, pm alabilirmiyim, uygulama detayınıza göre yardımcı olabilirim.

RuZzGaR RuZzGaR Aaltintas(){ //WmAracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front-end
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1243
  • Beğeniler 384 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
ŞizofrenikDev'in dediği gibi veritabanında tutmuyorsun galiba, bende yeni başladım sitede php ile json çıktısı şeklinde verip, ionic ile jsonları okuyorum, eklerkende aynı şekilde işlem gönderip php ile veritabanına ekliyorum daha kolay yolu vardır belki ama şuan işimi görüyor php biliyorsanız deneyebilirsiniz

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
cevaplarınız için teşekkür ederim. verileri mysql veritabanında sunucumda tutuyorum. ancak çözemediğim konu şu. giriş yapan kullanıcı favorilere eklediğinde veritabanına favori tablosuna kayıt yapıyor ve kayıtların yanındaki kutucuk tickli hale geliyor. Ancak sayfa yenilendiğinde yada başka sayfadan ekrar o sayfaya gelindiğinde tickli olan kutucuklar ticksiz yani hiç favoriye eklenmemiş gibi çıkıyor. Sorunum kısaca bu.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Bu "tick" leri herhangi bir kontrole bagladiniz mi?
Ornegin li kontrollerine ng-class gibi.

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
evet hocam. kodları şu şekilde göstereyim isterseniz.

Buda controller kısmında yaptırdığım işlemler ;

$scope.veri = {};

$scope.addtofavourite = function(mac_id, index){
var link = 'http://sitem.com/api.php';
var mac_id = mac_id;
var mac_type = 'ok';
$scope.mac_typed = mac_type;
var user_id = loggeduser;
$http.post(link, {user_id : user_id, mac_id : mac_id, mac_type : $scope.mac_typed}).then(function (res){
$scope.response = res.data;

if ($scope.response == 1) {
$scope.veriler[index].isFavori = true;
}
else if ($scope.response == 0) {
$scope.veriler[index].isFavori = false;
}

});
};

Dahas öncede belirttiğim gibi bu kodlarla butona basıldığında hem veritabanına veriyi kayıt ediyor hemde buton tickli hale geliyor. Tekrar basıldığında veri siliniyor ve buton eski haline geri geliyor. Ancak Sayfa yenilendiğinde tickli butonlar eski halinde görünüyor herhangi bir kod yazmadığım için bunula ilgili. ng-init fonksiyonuyla bişeyler yapmaya çalıştım ancak uygulamayı çok yavaşlattı. Listede genellikle 300den fazla veri oluyor. Sanırım onların hepsini taradığı için apiye bağlanıp çok ağırlaştırdı uygulamayı. Nasıl bir mantıkla yapabileceğimi bi türlü çözemedim.

• Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Evet guzel gozukuyor.
Birsey dikkkatimi cekti. $scope.veriler[index].isFavori isleminden sonra veritabanina vs de yaziyorsunuz sanirim. Onun kodunu eklemediginizi varsayiyorum.

Son dediginize gore sayfa acilirken ng init cok yoruyor ise. onu bir degiskene bagli degil de direk veri.isFavori uzerinden class dosyasi verin.
class="fav{{veri.isFavori}}" gibi.

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
cevabınız için teşekkürler. Veritabanına kayıt işlemini verileri post ettiğim php dosyasında yapıyorum. ionic üzerinden sadece verileri phpye post ediyorum orda gerekli işlemleri yaptırıyorum. Ben hala eskiden beri kullandığım php mantığıyla düşündüğüm için sıkıntı yaşıyorum :) yani favoriye eklenen verileri bi şekilde listelenen verilerle eşleştirmem gerektiğini düşünüyorum bilmiyorum yanlışmı. Ama mantığı bir türlü çözemedim. Bu class olayını nasıl yapabilirim peki? bilginiz var mı?

• Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Tam olarak nasil yaptigini bilmedigim icin sadece varsayarak gidecegim.

- Favoriye ekledikten sonra tekrar get yapip verileri aliyorsan, ng init vs de favori konularin bilgileri set edilmis olarak gelir. Eger ekledikten sonra get etmiyorsan, tum listeyi local cache e yazip oradan okuman gerekir.
Neyse konuyu cok uzatmadan 2 tane class in oldugunu varsayiyorum.

favourited ve favourite isimlendirmesi ile. Bunlari favourite0 ve favourite1 olarak tanimlarsin.
favourite0 - listeye eklenmemis olan
favourite1 - fav olarak eklenen

Bu arada 300 tane liste item icin native bir performans beklemeyin, ya son model bir telefon ( note5 gibi) kullanin veya sayiyi azaltin. samsung s4 de 100 civari bile kasiyor, note5 de native e yakin bir performansi var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al