wmaraci reklam

Unity admob reklamları hk. bir sorum var

4 Mesajlar 676 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Burak156 Burak156 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 26 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar

Şimdi bir arkadaşa Unity ile 2D basit bir oyun yaptırıyorum. Oyun tamamen bitti diyebilirim yalnız bir tek Admob reklamları ekleme kaldı. Arkadaş ise şunu diyor admob reklamlarını eklerim sorun yoktur ama admob sizden aylık 10 dolar ücret ister dedi. Bunun sebebi de oyunun içinde satın alım olacak bunun içinde gizlilik politikası yayınlayacağımız için Google aylık bizden 10 dolarak para istermiş. Ama eğer gizlilik politikasında bunu geçirirsek Google bizden para istemez dedi.(Burda demek istediğini bende anlayamadım :) ).

Kısacası Unity 2D oyunuma hem banner hemde ödüllü reklam ekleyeceğim bunu nasıl yapabilirim.(yalnız google gizlilik politikasına ters düşmemesi gerekiyor yoksa uygulama askıya alınıyor başıma daha önceden geldi :) oyun içi satın alım ile admob reklamları çakışabiliyorumuş). Haa birde Unity'nin kendi reklamınıda ekleyebilirim dedi arkadaş. Admob ile Unity reklamları arasında bir fark varmı. Anlatabildim mi bilmiyorum ama anlamayan arkadaşlara bir kez daha anlatabilirim. Lütfen ilgisi olamayan daha önce yapmamış arkadaşlar cevap yazmasın şuan kafam oldukça karıştı. Bilgi kirliliği olmasın :):)

technobilisim.blogspot.com
wmaraci
reklam

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
Böyle bir şeyide ilk defa duydum. Ya sistemler değişti yada herkes farklı bir mevla koparıyor galiba .. İlk önce Admob ile Unity arasında ki farka gelecek olursak iki firmada aynı işi yapan ama farklı yerlerden farklı ücret karşılığında reklam sistemiyle çalışan firmalardır. Yani Admob google tarafından, Unity kendi aracılığıyla (dışarıdan reklam alıyor-yayınlıyor) bu şekilde çalışan bir sürü firma-site var. Ama en makulü Admon kullanmak (benim görüşüm)

Ama banner kullanırsam ödüllü reklam olmaz o olursa o olmaz diye bir saçmalık yeni mi geldi onu anlamadım. Biz hem banner, hem geçişli reklam yetmediği yerde ödüllü reklamda koyardık bu zamana kadar hiç bir problem olmadı..

Burak156 Burak156 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 26 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim

technobilisim.blogspot.com

ddilaverr ddilaverr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 18 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
admob senden para istemez oyunumda bizzat kullanmıştım unity ads ile farkı ise unity ads geliştiriciye daha iyimser diyebilirim örneğin ödüllü reklamlar çok sık kullanıldığı takdirde admob direkt ban atarken unity ads uyarı gönderir üstelik unity ads yi oyuna eklemek aşırı basit.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al