wmaraci reklam

Xamarin-Swift-Android Studio ? ? ?

7 Mesajlar 1.085 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

StarkTR StarkTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 12 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar biz (ben ve bir arkadaşım) kendimizi mobil alanda geliştirmek(sıfırdan öğrenmekten bahsediyorum) istiyoruz.Bu yüzden hangi uygulamarı öğrenerek birşeyleri başarırız kestiremiyoruz.Düşünüp planladığımız fikirler için hem Android hemde IOS üzerinde sergileyebileceğimiz programlar üretmek istiyoruz.Bu nedenle sizlere danışmak istedim,

Hangi programları öğrenmeliyiz?
Neden o programı öğrenmeliyiz?
İkimizde aynı program üzerinde mi kendimizi geliştirelim yoksa farklı programları mı öğrenelim?

Bu sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler. :)

wmaraci
reklam

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Hem Android hem iOS için olacaksa React Native/Flutter kullanabilirsiniz.

iMonster iMonster Old Kid 🔥 Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam hem IOS hem Android düşünüyorsanız cross platform sistemlere yoğunlaşmalısınız.
Örneğin xamarin gibi ancak bu gibi sistemler (en azında xamarin) ile yapılan bir uygulama boyut olarak oldukça kabarık ve yanlışım yoksa bazı kısıtlamalar ile çalışıyor.

Eğer imkanınız varsa Android Studio üzerinde eğitim almanızı öneririm.
Ios kısmında Xcode gibi studioları kullanabilirsiniz.

Bunlar dışında React Native mimarisi web view olarak çalışmasından dolayı hem Ios hem Android ve hatta aynı uygulamayı farklı masaüstü sistemlere de uygulayabilirsiniz.

Daha fazla cross plaform sistemler ile başlamak isterseniz şu yazıyı inceleminiz tavsiye ederim:
Free Cross-Platform Mobile App Development Tools Compared - 2018

Özet olarak birden fazla sistem, miramari veya studio kullanmanız sizin ve uygulamanızın gereksinimlerini belirlemenizde yardımcı olur.
StarkTR

kişi bu mesajı beğendi.

www.mustafaozturk.kim

VolkanYildiz VolkanYildiz www.volkanyıldız.net Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 723 / 141
  • Ticaret 30, (%100)
Cross platform uygulama geliştirmek istiyorsanız React Native veya Flutter kullanmalısınız, diğerleri native değil.

iMonster adlı üyeden alıntı

Hocam hem IOS hem Android düşünüyorsanız cross platform sistemlere yoğunlaşmalısınız.
Örneğin xamarin gibi ancak bu gibi sistemler (en azında xamarin) ile yapılan bir uygulama boyut olarak oldukça kabarık ve yanlışım yoksa bazı kısıtlamalar ile çalışıyor.

Eğer imkanınız varsa Android Studio üzerinde eğitim almanızı öneririm.
Ios kısmında Xcode gibi studioları kullanabilirsiniz.

Bunlar dışında React Native mimarisi web view olarak çalışmasından dolayı hem Ios hem Android ve hatta aynı uygulamayı farklı masaüstü sistemlere de uygulayabilirsiniz.

Daha fazla cross plaform sistemler ile başlamak isterseniz şu yazıyı inceleminiz tavsiye ederim:
Free Cross-Platform Mobile App Development Tools Compared - 2018

Özet olarak birden fazla sistem, miramari veya studio kullanmanız sizin ve uygulamanızın gereksinimlerini belirlemenizde yardımcı olur.

React Native web view mantığında çalışmıyor yanlış bilgi vermeyin.
StarkTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Ben React Native kullanmanızı öneririm. React native kullanılarak yapılan uygulamaları şurada göstermiştim. Göz atabilirsin: https://www.kisavoz.com/react-native-ile-yapilmis-uygulamalar/

Ayrıca kurulumu biraz karışıktır. Ben ilk sayfadaki hepsini deneyip yine de kuramamıştım. En sonunda temiz kurulum yaptım ve şurada paylaştım. Eğer kurulum yapacaksanız takip etmenizi öneririm. https://www.kisavoz.com/windows-icin-react-native-kurulumu/

• Üyelik 05.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 12 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim , bir kaç arkadaşımlada görüştüm onlarda sizler gibi react native ‘i önerdiler...sanırım piyasada biraz yeni olduğu için türkçe kaynak az, bildiğiniz türkçe kaynak var mıdır acaba?

• Üyelik 05.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 12 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

Ben React Native kullanmanızı öneririm. React native kullanılarak yapılan uygulamaları şurada göstermiştim. Göz atabilirsin: https://www.kisavoz.com/react-native-ile-yapilmis-uygulamalar/

Ayrıca kurulumu biraz karışıktır. Ben ilk sayfadaki hepsini deneyip yine de kuramamıştım. En sonunda temiz kurulum yaptım ve şurada paylaştım. Eğer kurulum yapacaksanız takip etmenizi öneririm. https://www.kisavoz.com/windows-icin-react-native-kurulumu/

Kaynak paylaşımınız için teşekkür ederim...
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al