wmaraci reklam

Sizce neden mybb forum ile iyi yerlere gelinmiyor?

66 Mesajlar 19.710 Okunma
wmaraci reklam

santor santor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 50 / 8
  • Ticaret 10, (%100)
Arkadaşlar çok merak etmişimdir büyük forumların hepsi vbulletin şu ana kadar mybb ile çok büyümüş index almış bir forumu pek görmedim nedeni nedir acaba ? google mu sevmiyor ya da yapanlar ücretsiz zaten diye mi pek takmıyor ya da vbulletin alanlar bu kadar para verdik kasayımmı diyor ? ya da vbulletin aşmış artık seoyla alay mı ediyor ?
kesinlikle googleun vbulletinli forumlara torpil yaptığına inanıyorum sizin düşünceleriniz nelerdir merak ettim ? mybb ile bir yerlere gelinebilirmi ?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Sorun kullanılan sistemde değil elbetteki seo önemlidir kullanılan sistemin seoyu desteklemesi lazım fakat içerik yüzünden bu şekile gelindiğine eminim. Saygı ve hürmetler.
santor berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Bence vBulletin kadar gelişmiş ibr yapıya sahip değil, ayrıca seo yapmak biraz zor.
santor berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 50 / 8
  • Ticaret 10, (%100)

ReCo adlı üyeden alıntı

Bence vBulletin kadar gelişmiş ibr yapıya sahip değil, ayrıca seo yapmak biraz zor.

o zaman fazla umut bağlayıp büyük projeler yapmamak lazım çünkü mybb databesi vbulletene atınca bir sürü sorun çıkıyormuş hatalar alıyormuş ..
Misal hiç bildiğiniz mybb forum yokmudur inanılmaz hit alan onbinlerce üyesi olan sorunsuz devam eden bu tezi çürüten ? çünkü boşuna uğraşmaktan açıkça korkuyorum aman cidden google mybbyi pek sevmiyor gibi :(

wmaraci

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Tavsiyem cBulletin kurun ve hemen başlayın.
santor

kişi bu mesajı beğendi.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Büyük beklentilerin varsa zaten VBulletin kullanacaksın. Fakat alternatif bir bölüm olarak yani subdomain olarak kullanacaksan o zaman mybb kullanacaksın. Ayrıca sadece scripte suç atmamak gerek. Sen piyasada bulunmayan içerikler barındırdığında ister mybb olsun ister vbulletin her türlü iş yapar site. Tabi VBulletin kadar yapamaz, orası ayrı =)
santor steel

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
Çok büyük beklentin var ise işin uzmanı vbulletin kullanmalısın.
Google'ın torpil geçtiği falan yok.Yeterki sen düzgün içerik gir. MyBB kullandığım için biliyorum. İndex alması, SEOsu vs bedava olmasına rağmen çok süper.Yeterli sen ilgilen.

Büyük siteler yok mu diyorsun var tabi ki mesela
524.767 üyeli forum: www.turkiyecep.com
santor

kişi bu mesajı beğendi.

Elbet birgün...

• Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 50 / 8
  • Ticaret 10, (%100)

SerhatY adlı üyeden alıntı

Çok büyük beklentin var ise işin uzmanı vbulletin kullanmalısın.
Google'ın torpil geçtiği falan yok.Yeterki sen düzgün içerik gir. MyBB kullandığım için biliyorum. İndex alması, SEOsu vs bedava olmasına rağmen çok süper.Yeterli sen ilgilen.

Büyük siteler yok mu diyorsun var tabi ki mesela
524.767 üyeli forum: www.turkiyecep.com

ama trafik rankları çok düşük bu sitenin bilmiyorum dikkat ettinmi ? nasıl bu kadar üyesi olmuş Tr de 23 binlerde olan bir sitenin çözemedim doğrusu....

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Bence Mybb forum ilede iyi yerlere geliniyor, düşünceniz yanlış.Mybb ile il tanıştığım zamanlarda 2006-2007 senelerinde bir çok büyük site vardı mybb alt yapısını kullanan.O zamanlar mybbturkiye.com diye bir destek sitesi vardı ve onun sahiplerinden kingw@lf tü sanırım nicki tam hatırlamıyorum ancak açtığı bir forum vardı bilinen sağlam w.rez forumlarından birisiydi.Şuanda mesela doctus.org, bilisimplatformu.com ve adını hatırlamadığım birkaç site daha var mybb ile iyi yerlere gelen.

Genelde webmaster forumlarında wrez forumlarında vBulletin kullanıldığı için denk gelmiyor olabilirsiniz.Birde vBulletin paralı olduğu için insanlara daha cazip gelmekte bence.Tamam daha gelişmiş bir sistem olabilir ancak MyBB ile yapılan sitelerde bence en az vBulletin kadar sağlam olur istedikten sonra
MyBB Adem Altan santor

kişi bu mesajı beğendi.

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Genellikle hiti yüksek olan çoğu site vBulletin kullanıyor. Doğrudur. Nedeni ücretli olduğu için, lisanslı olduğu için daha profesyonel geliyor, hemde güvenlik açısından sahibine güven veriyor. Tabiki hacklenen vBulletinler de vardır ama dediğim gibi vBulletin ücretli olması, kullanıcılarının fazla olup eklenti yönünden sıkıntı çekmemeside önemli hususlar.

IPB ve XenForo da ücretli gayette güzel tasarımları var. Fakat görsellik konusunda o kadar abartmışlarki, boş demo sayfaları bile açılırken çok bekletiyor. Bir yerde görmüştüm ücretli bir IPB tasarımı, hayatımda gördüğüm en güzel forum tasarımıydı.

MyBB ise vBulletinin klonudur. Ama vBulletin kadar tercih edilmemesinden dolayı belli bir yere kadar gelişebilmiş. Bana soracak olursan MyBBnin de çok hoş tasarımlarını yapanlar var.

Benim en çok beğendiğim forum scripti PhpBB3. Hızlı ve çok esnek bir yapısı var. Milyonluk üyeli bir çok site biliyorum. Gayette yağ gibi akıyor. Kullanışı kolay ve gelişmekte. Tema sıkıntısı yok. Tek eksi yanı bence eklenti kodlarının elle yazılması. Bilmeyenler için biraz zor olabilir. Zaman yönünden özellikle.

SMF, forum işini yeni öğrenenler için tasarlanmış sanki. Eklentileri, temaları kodlarla uğraşmadan yüklenmesi büyük avantaj. Eksi yanları gelişmekte olduğu halde hala açık yanları var. Çok hacklenen SMF forumu biliyorum. Gerçi güvenlik açısından önlemini alanlar için hangi scriptin olması o kadar önemli olmuyor. Ama yinede ne zaman bir SMF foruma rastlasam bana amatör işi gibi gelir.

Piyasada adı sanı duyulmamış bir sürü güzel forum scriptleri var. Ama açık yanları, eklentileri, temaları yönünden sıkıntıları çok fazla. Büyük düşünenler için değil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al