wmaraci reklam

Journal Tema ve Opencart Hakkında

4 Mesajlar 1.486 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

theweakone theweakone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba,

journal tema alıp kurmak istiyorum fakat almadan önce bilmediğim bir kaç soruyu sormak istiyorum;

1- fatura modülü gibi bir modül temada var mı acaba? yada herhangi bir temada böyle bi modül söz konusu mu? Yoksa her türlü dışarıdan mı almam gerekecek.

2- satış olduğunda maile otomatik olarak gelmesini istiyorum bunun temayla bir alakası var mı ? Yani temada böyle bir özelliğin olması gerekiyor mu?

3- müşteri sipariş geçtikten sonra kendi özelleştirebileceğim şekilde, siparişiniz hazırlanıyor, siparişiniz kargoya teslim edildi, adrese teslim edildi gibi şeyler yapabiliyor muyum? kargo takip numarası girebiliyor muyum?

4- paytr den sanal pos alır isem kurulum ve sonrasında bir sorun yaratıyor mu?

aklıma gelen soru olursa yine ekleme yapacağım, cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
1. Fatura modülü hiç bir temada ekli olarak gelmez. Opencart sisteminde fatura mevcuttur ancak kendinize göre editleme işlemi için ayrı modül almanız daha iyi olur.

2. Üye kaydı ve siparişlerde Opencart sisteminde mail ile bildirim hem alıcıya hem satıcıya aynı anda gönderilmektedir. Tema ile bir alakası yoktur.

3. Ayrı modül almanız gerekecektir.

4. Paytr Opencart ile uyumlu modülü vardır. Bir sıkıntı yaşamazsınız. Sadece; tek sayfa ödeme kullanırsanız tarayıcı kaynaklı problem yaşanmaktadır. Paytr nin önerdiği bir tek sayfa modülü alırsanız problem yaşanmıyor. Ama tek sayfa ödeme kullanmak zorunda değilsiniz. Opencart default ödeme sayfasında hiç bir problem yaşanmıyor.

Burada esas önemli olan, Opencart 3 sürümü kullanırsanız yaşanacaktır. Tam stabil bir sürüm değildir. Bu yüzden 2.x sürüm kullanmanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

theweakone theweakone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 26 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

1. Fatura modülü hiç bir temada ekli olarak gelmez. Opencart sisteminde fatura mevcuttur ancak kendinize göre editleme işlemi için ayrı modül almanız daha iyi olur.

2. Üye kaydı ve siparişlerde Opencart sisteminde mail ile bildirim hem alıcıya hem satıcıya aynı anda gönderilmektedir. Tema ile bir alakası yoktur.

3. Ayrı modül almanız gerekecektir.

4. Paytr Opencart ile uyumlu modülü vardır. Bir sıkıntı yaşamazsınız. Sadece; tek sayfa ödeme kullanırsanız tarayıcı kaynaklı problem yaşanmaktadır. Paytr nin önerdiği bir tek sayfa modülü alırsanız problem yaşanmıyor. Ama tek sayfa ödeme kullanmak zorunda değilsiniz. Opencart default ödeme sayfasında hiç bir problem yaşanmıyor.

Burada esas önemli olan, Opencart 3 sürümü kullanırsanız yaşanacaktır. Tam stabil bir sürüm değildir. Bu yüzden 2.x sürüm kullanmanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

2. ve 3. maddeler ile ilgili birer sorum daha olacak hocam izniniz ile,

2- kapıda ödeme seçeneği ile şu an bir deneme yapıp alışveriş yaptım, fakat bir mail gelmedi, herhangi bir mail ayarı yapacağım yer de göremedim, bununla ilgili bana önerebileceğiniz bir kaynak var mı ? ya da sizin anlatabileceğiniz bir şey mi?

3- bununla ilgili bir ayar yeri buldum ve değiştirdim, fakat kargo takip numarası giremedim, adrese teslim edilmiştir vs gibi seçenekler yapabiliyorum. ama dediğim gibi burada da müşteriye mail gitmiyor.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Mail ayarları bölümünde kullandığınız mail adresi ile mağaza genel bölümde bulunan mail adresiniz aynı olmalıdır. Aksi takdirde mail gelmez.

Kargo takip numarası Opencart için standart olarak yer alan bir özellik değildir.

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=21291 ben kullanmadım ama bir inceleyin isterseniz.

Opencart resmi sitesi dışında bir yerden modül almanızı da tavsiye etmem. Bu yüzden daima modülleri resmi siteden arama yaparak inceleyin ve o şekilde karar verin.

İlk zamanlar biraz zorlanırsınız ancak adapte olduğunuzda pişman olmayacağınıza eminim. Opencart ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır. Ancak bu tüm eklentilerin ücretsiz olacağı anlamına gelmemelidir. Nihayetinde ticaret yapıp para kazanmak istiyor isek bazı masrafları da göze almalıyız. Opencart konusunda maalesef her şey ücretsiz olsun beklentisi var. Bu karşılanmadığında ise hemen yazılım kötüleniyor bilinçsiz kullanıcı tarafından.

Neyse, uzatmıyayım :)

Kolay gelsin tekrar.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al