wmaraci reklam

Opencart sanal pos yardım

9 Mesajlar 1.371 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

halituzan halituzan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 42 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
OC Versiyon: 2.1.0.1

Merhabalar,

Opencart sistemine yeni giriş yaptım, şu anda bir toptan sitesi üzerinde çalışıyorum ücretli olarak bir tema alıp siteye kurdum. Ancak ödeme işlemlerinin nasıl alınacağıyla ilgili ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Forumlardan araştırdım ancak kafam çok karıştı herşey çorba oldu. Paytr mı kullanmalıyım Payu mu kullanmalıyım, ya da bu ikisini aynı anda kullanabiliyor muyum entegrasyonu nasıl oluyor? Bunların hepsine çok uzağım şu an. Bu işi tamamen öğrenebileceğim Türkçe bir kaynak var mıdır ? Ya da bu durumu tamamen hatasız düzeltmeme yardımcı olabilecek birileri var mı? Şu an siteyi kurup ürün girdiğim halde sipariş gelecek olsa ödeme yönteminde kredi kartı ile ödeme sistemi olmadığı için satış yapamayacağım.

Özetle siteyi kredi kartı ile hemen satışa hazır hale getirmek istiyorum ve en başından itibaren hangi adımları izlemem gerekiyor.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Paytr tavsiye ederim.

Opencart için hazır modülleri de mevcut zaten.

Vergi mükellefi iseniz sıkıntı olmayacaktır. Ertesi gün ödeme alabiliyorsunuz.

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 42 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Paytr tavsiye ederim.

Opencart için hazır modülleri de mevcut zaten.

Vergi mükellefi iseniz sıkıntı olmayacaktır. Ertesi gün ödeme alabiliyorsunuz.

hocam paytr ye üye olmaya çalıştım. Vergi mükellefiyiz ancak siteden bazı şeylerin eksik olduğunu söyleyip şöyle bir mail attılar.

Merhaba,

PayTR.com üzerinden www.abc.com için iletmiş olduğunuz üye işyeri ön başvurunuz değerlendirilmiştir. Web sitenizin tamamlanmamış olması nedeniyle (ürün/hizmet içerikleri, fiyat bilgisi vb. kontrol edilebilir durumda olmalıdır) başvurunuzun bu aşamada değerlendirmeye alınamadığını bildirmek isteriz. Web siteniz tamamlandıktan sonra bu e-postaya geri dönüş yapmanız durumunda süreciniz ilerletilecektir.

Saygılarımızla.

sitede şu anda ssl sertifikası yok ondan dolayı olmuş olabilir mi?

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Ürünlerinizi ekleyin site boş olmasın, ssl kurun sonra siteyi kapıda ödeme veya banka havalesi ödeme seçeneği ile altif edin. Pos firmasından bir eleman gelip sitenizde bir sipariş oluşturacak ve kontrol edecek bu süreçte. Havale seçeneği ile de çalışıyorsa pos onayı verirler. Ssl unutmayın
halituzan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Paytr de Ssl zorunluluğu yoktur ancak aktif etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ürün linklerine dikkat etmelisiniz. Tüm site linkleri aktif olmalıdır.
halituzan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 42 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

impjix adlı üyeden alıntı

Ürünlerinizi ekleyin site boş olmasın, ssl kurun sonra siteyi kapıda ödeme veya banka havalesi ödeme seçeneği ile altif edin. Pos firmasından bir eleman gelip sitenizde bir sipariş oluşturacak ve kontrol edecek bu süreçte. Havale seçeneği ile de çalışıyorsa pos onayı verirler. Ssl unutmayın

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Paytr de Ssl zorunluluğu yoktur ancak aktif etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ürün linklerine dikkat etmelisiniz. Tüm site linkleri aktif olmalıdır.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. O zamana ilk önce ürün girişini arttırıp kategori ağacındaki tüm alt kategorilerle ilgili ürünler girmem gerekiyor. Ben bu şekilde anladım dediklerinizden. site linkini versem inceleyebilir misiniz. otgtoptan.com

emreduman emreduman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 5, (%100)
Selamlar Web sitenizde kırık link olmamsına dikkat edin ürün görselleri açıklamaları vs tam olmalıdır modülleri satıyorlar normalde ama direk sanal pos firmanıza mail atarsanız modülü ücretsiz olarak temin edebiliyorsunu gerisi zaten api key ve şifre ama belki tek sayfa ödeme modülü satın alabilirsiniz bunu firma vermez
halituzan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

halituzan adlı üyeden alıntı

Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. O zamana ilk önce ürün girişini arttırıp kategori ağacındaki tüm alt kategorilerle ilgili ürünler girmem gerekiyor. Ben bu şekilde anladım dediklerinizden. site linkini versem inceleyebilir misiniz. otgtoptan.com

Öncelikle ücretsiz ssl sağlayan bir hosting firmasına taşıyın sitenizi diyeceğim ama yıllık ödeme yapmışsınızdır diye tahmin ediyorum.

Aynen dediğiniz gibi ürünleri arttırın. Boş kategori sayfası çıkmamasına özen gösterin. Bu aynı zamanda index açısından da önemlidir.

Logo 1060 x 285 olarak ebatlandırılmış. 482 x 130 olarak düzenlerseniz daha sağlıklı olacaktır. Aksi takdirde hem açılış hızına olumsuz etkisi olacak hem de mobil uyumsuz görünecektir.

Başarılar dilerim, kolay gelsin.
halituzan

kişi bu mesajı beğendi.

ledci ledci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Tüccar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
paytr kullanıyorum memnunum. ödemeler ertesi gün yapılıyor.
Ürün bilgileri ve fotoğrafları dışında kullanım koşulları, gizlilik politikası, mesafeli satış sözleşmesi sayfalarını da oluşturmayı unutmayın. bu sayfaları büyük e-ticaret sitlerinden kopyalarıp sektörünüze ve sattığınız mal/hizmete göre düzenleyebilirsiniz.

aşağıdaki modül paytr ile uyumlu
https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=20736&filter_rating=4

internette opencart tek sayfada ödeme modülü diye satanlarda var

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al