wmaraci reklam

Opencart Seo Modül Önerisi

7 Mesajlar 1.355 Okunma
wmaraci reklam

GustavoFring GustavoFring WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım & Programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar 3.0.2.0 kullanıyorum, daha önce kullandığınız veya tavsiye ettiğiniz bütün detayları olan seo modülü var mı? Eğer varsa diğer modüllerden farkı nedir?

Biraz araştırma yaptım.

1. Complete SEO Package

2. Opencart SEO Pack PRO

bu ikisi arasında kararsızım

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Complete seo package tavsiye ederim.

Ancak Opencart 3 sürümü tam stabil değildir, cache problemi var. Bunu düşünmelisiniz.

Sabrederim, stabil olana kadar idare ederim diyorsanız bir şey diyemem tabii :)

Complete seo tüm sürümlere uyumludur. Problem yaşamazsınız.

Kimileri 30 dolar temadan bile kaçıp bedavaya yönelirken sizin bu şekilde arayışta olmanızı da tebrik ederim ayrıca. Doğru yoldasınız. Ukalalık ettiysem affola:)

İyi forumlar.
BarisYILMAZ

kişi bu mesajı beğendi.

GustavoFring GustavoFring WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım & Programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 Hocam cevap yazdığınız için teşekkür ettim.

Opencart gittikçe geliştiriliyor, stabil olana kadar da idare edebilirim. Yapmışken en iyisi olsun düşüncesindeyim.

30 dolarlık temadan kaçıp, çok fazla kazanç sağlayacaklarını düşünmüyorum :) default tema üzerinde biraz renk değişimi vs. yaptım.

Benim en başta tuttuğum olay seo. Forum dışından bir arkadaşa modül yaptırayım ocmod olarak dedim 2 hafta oldu hala uğraşıyorum onunla. 3.0.2.0 versiyonunda da kolay kolay çalışan kimse yok. İstediğimi tam anlamıyla yapabilecek birisine ulaşamadığım için bende gidip 50 TL vererek seo modülü alacağıma, ki sonradan destek vermeleri mechul. En azından parasını verip sürekli güncellenen bu işle uğraşan yabancı kişilere vereyim dedim. Cevabınız için teşekkür ettim.
Estağfurullah ukalalık falan değil yardımcı olduğunuz için fazlasıyla memnun oldum. :)
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

BarisYILMAZ BarisYILMAZ WM Seo Tool Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknik Servis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 207 / 132
  • Ticaret 5, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Ancak Opencart 3 sürümü tam stabil değildir, cache problemi var. Bunu düşünmelisiniz.

Sabrederim, stabil olana kadar idare ederim diyorsanız bir şey diyemem tabii :)

yilmaz70 Yılmaz hocam Opencart 3 sürümünde,Cache problemi aşılana kadar bunu manuel elle arada bir müdahale etme şansımız yokmu?

wmaraci

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
BarisYILMAZ Admin panelinde üst sağda dişli ikonu vardır. Oraya tıkladığınızda cache temizleme işlemi yapabilirsiniz. Ancak yapılan bir çok değişiklik sonrası temizleme işlemi insanı bıktırıyor. Ki ben sabırlıyımdır, beni bile bıktırıyor bazen :)

Genelde tema ve ödeme sayfası aşamasında cache nedeni ile problem çıkabiliyor. Bunun haricinde bir hataya denk gelmedim. Aslında 3 sürümü hızlı çalışan bir sürüm.

Tüm modül ve temaların 3 sürümüne uyumlu olmayışı da can sıkabiliyor tabii doğal olarak. Bu yüzden tam stabil değil diye tavsiye etmiyorum.

Ama ben Journal tema ile xml import modülü ve complete seo modülünü kullanarak test ettim, bir probleme denk gelmedim. ''Tek sayfa'' ödeme sayfası kullanmakta ısrarcı olursanız sıkıntı yaşayabiliyorsunuz ama belirteyim. Default ödeme sayfası kullanırsanız yine bir sıkıntı yok.

Kısacası bir kaç kere tıklamak gerekiyor:)
BarisYILMAZ

kişi bu mesajı beğendi.

BarisYILMAZ BarisYILMAZ WM Seo Tool Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknik Servis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 207 / 132
  • Ticaret 5, (%100)
yilmaz70 Cevaplarınız için teşekkür ederim ben sağda dişli ikonu olan yerdeki yenileme butonlarını genelde bir eklenti kurduktan sonra kullanıyordum. http://prntscr.com/jcguhq
Hemen yanında olan

Açık | Kapalı butonlarıda aynı işimi görüyor acaba?

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

BarisYILMAZ adlı üyeden alıntı

yilmaz70 Cevaplarınız için teşekkür ederim ben sağda dişli ikonu olan yerdeki yenileme butonlarını genelde bir eklenti kurduktan sonra kullanıyordum http://prntscr.com/jcguhq
Hemen yanında olan açık | kapalı butonlarıda aynı işimi görüyor acaba

Aynen :) Kapalı durumda olsa bile cache alıyor maalesef. Bu yüzden yanılgıya düşüyoruz. İlk çıktığı zamanlar kapalı konumda zaten, nereden alıyor yahu bu cache diye çok uğraştığımı bilirim.

Bir de storage klasörüne cache biriktiriyor esas. O klasörü kurcalamak ise maalesef zarar veriyor. Yabancı kaynakta düzelteceklerini söylemişlerdi bir kaç ay önce.

Ama şunu da söylemek isterim, Journal tema özellikle ''tamamen 3 sürümüne özel'' bir tema yapımı aşamasında olduklarını açıkladı. Journal Opencart ile beraber hareket eden bir tema yapımcısı. Sanıyorum ki çalışmalarını bitirince Opencart cache problemini çözdüğüne dair bir duyuru yapacaktır diye düşünüyorum. Sanırım bir kaç ay içerisinde bitirirler uzun sürmez.
BarisYILMAZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al