wmaraci reklam

Opencart Ücretli Faturalandırma (pdf) ve Mail Olarak Bildirim Modülü Arayışı!

5 Mesajlar 1.091 Okunma
wmaraci reklam

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Belli bir süreden beri opencart üzerinden kişi siparişini tamamladığında admin tarafından sipariş detayında “tamamlandı” ve “Müşteriye Bildir” seçeneğini seçince

ve mail olarak belli bir mesaj kalıbıyla ve e-mail’e ekli olan faturasıda pdf formatında olan faturalandırma modülü arıyorum. Standart halinde gördüğüm sadece basit kalıp mesajlar ve fatura vs göndermek mümkün değildir ve faturasıda çok kalitesizdir. Tabiki ücretsiz olan bir sistemdende iyi derece bişey beklemek bu konuda mümkün değildir malesef.

Aradığım modülün Ücretli olması sorun değil. Zaten belli bir emek varsa bunun karşılığınıda vermek bizim işimizdir. Ayrıca yine opencartın kişinin sipariş detayına tıklayınca ona özel faturanında pdf olarak indirmesine izin veren bir eklenti olması lazım. Umarım nasıl bir modül istediğimi tam olarak açıklayabildim

İlave olarak istediklerim,

• Var olan smtp portlarıyla sorunsuz çalışması,
• Mailin title kısmına standart bir açıklama girilsin ve oda ayarlardan değiştirebilinsin
• Mail içeriğinde yazmak için standart bir kalıp kullansın ama ilgili yerlerde her zaman değiştirebilinsin.
• Varsa mailin içeriğine kargo firması seçeneği eklensin ( örneğin Aras kargo :256565262 sipariş kodlu ürününüz vs diyen ve bunada kargo sayfasının direk takipli linki eklensin.)
• Bu kargo firma seçeneği ve kargo numarası sipariş detaylarından zorunlu bir seçenek olarak gelsin ve bizde sadece kargo numarası girmek kalsın.
• Giden mailin footer tarafına sosyal medya ikonlarını ekleme ve imza kısmı olsun ( en azından yoksa bile manuel işlem html kısmı için bir yer olması)

Biraz daha detay vermek gerekirse örnek mail aşağıdaki şekilde olmalı,

İstediğim fatura tasarımı Logo, vergi numarası ve adres zorunlu olmalı ve ilaveten istediğimiz gibi boşlukta açabilelim ve kişinin bilgileri ve sipariş özeti olsun

Opencart sitesinden birkaç tane buldum ama daha önce tecrübem olmadığı için buradan sorma gereği duydum.

Bulduklarım

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=15075&filter_search=Invoice&sort=rating

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=4888&filter_search=Invoice&sort=rating

opencart sürüm: 3.0.3.1
php sürüm: 7.3

şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İstediğim modülü bulabilirsem durumla alakalı detaylı bir çalışma yapıp forumdada paylaşacağım.

İyi günler 😊

yilmaz70 hocam özellikle sizin bu konuda görüşünüzü merak ediyorum :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
lastpavel Biliyorsunuzdur belki bir süredir uzağım Opencart hizmetlerine.

Ama bahsi geçen modül eka7a tarafından yapılmıştı sanki diye hatırlıyorum. Belki de kıroğlu idi şimdi yanlış yönlendirme yapmak istemiyorum.

eka7a bu konuda daha sağlıklı bir yorumda bulunacaktır bence.

Bir de e-fatura veriliyor diye biliyorum artık. Bu yönü de hesaba katarak planlarsanız daha mantıklı olur sanki.

Kolay gelsin :)
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
güncel

saithocaolgu saithocaolgu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
cözebildinizmi hocam buna bizimde ihtiyacımız var
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
evet durumu çözdüm ama fatura kısmı e-arşiv zorunluluğu olduğu için özel entegrasyonlara para vermek lazım gibi. çünkü her faturaya devlet kendi sisteminde özel kod istiyor diye biliyorum. aşağıdakileri satın almadan önce marketten detaylıca inceleyebilirsin. ingilizcedir ama türkçeye modül dosyalarından manuel sorunsuz bir şekilde çevriliyor.

not: müşteriye gönderilen maildeki faturayı sadece örnektir diye bir ibare belirtmiştim. orjinal fatura yine e-arşivden kesilecek.

Çok gelişmiş email modülü
https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=23013&filter_member=HuntBee%20Services

kargo modülü + kargo fişi

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=19340&filter_member=HuntBee%20Services&page=2

fatura modülü

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=30557&filter_member=HuntBee%20Services
vitiktom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al