Merhabalar;

Yaklaşık 1 yıldır sistemde olan kod ( eski yedeklere bakınca gördüm 1 sene öncede vardı ) şimdi sitede olduğu için admin girişi yapamıyorum . Kabaca şöyle açıklayayım ;

Dün mesai saatlerinde sorunsuz olarak giriş yapılan opencart eticaret sitesine bugün admin girişi yapılamıyordu. Yani admin url si çalışıyor ama id pass girince dizin hatası veriyordu. Dizinleri kontrol ettiğimde döngü hatası gösteriyordu ve bende kodları silince sorun düzeldi. Ancak tuhaf olan kısım 1 yıldır aynı kodlar sitede aktif neden bu şekilde hata olabilir ki ? Meşhur kodlar aşağıda;

foreach ($query->rows as $result) {
$currency = $result['code'];
$value_search = $content->"Currency[@Kod='$currency']");

if (!empty($value_search)){$value=1/trim($value_search[0]->ForexSelling);}
if ((float)$value) {
$this->db->query("UPDATE " . DB_PREFIX . "currency SET value = '" . (float)$value . "', date_modified = '" . $this->db->escape(date('Y-m-d H:i:s')) . "' WHERE code = '" . $this->db->escape($currency) . "'");
}
}

Ek olarak logları kontrol ettiğimde bu kodlardan da sürekli hata ve data sorgulaması yaptırdığını görüyordum. Bu kodu da silerek şuan çözümü sağladım ama hatalı işlem yapmış olabilirmiyim bilmiyorum. Şuan için site sorunsuz görünüyor ve işlem yapıyormuş gibi.