wmaraci reklam

6-7 kisilik bir gonullu ekip kurarak proje olusturarak buyumek ve kazanmak!

12 Mesajlar 1.369 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)
Bir suredir aklimda olan bir proje, tek basimiza birsey yapamiyoruz, bunun yerine guclerimizi birlestirerek bir proje uzerinde calisabiliriz. Hali hazirda moda uzerine bir sitem mevcut. Bunun uzerinden bir proje gelistirerek ekip olusturmak istiyorum.

Ancak burda bir kac beyin firtinasi yapmamiz lazim. Gelir dagilimi nasil hesaplanacak, ilerleyen donemlerde sitenin buyumesi ile olusacak durumda proje de yer alanlara haklari nasil dagitilacak.

Benim aklimda bu proje icin asagidakiler lazim: mumkunse tecrubeli ve isinde iyi.
1 seocu (sitenin reklami, googlede degerlendirme v.s)
1 kisi sosyal medya hesaplarini yonetecek.
1 video hazirlayacak, cekecek (bayan yada erkek)
2-3 icerik olusturucu.

Bu derece bir projeye kaynak ayirmak benim acimdan zor, bu sebeple gonullu olarak baslanarak projenin getirisine gore gelir dagilimini dusunuyorum. Ilk bir yilin sonunda da devam etmek isteyenlere site uzerinden pay odenmeye devam eder, yada haklarini satmak isterse satar farkli bir yola gidebilir.

Bunlar beyin firtinasi icin soylediklerim, kesin ifadelerim degildir arkadaslar, oneriler, gorusler, olur olmazlar bunlara ihtiyacim var. Olursa kimler yer almak ister vs.
hakantopuzoglu

kişi bu mesajı beğendi.

https://sorucevap.com #sorucevap
wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Ekip kurmak ve yönetmek en zoru, keşke kendi başıma yapsam dersiniz 3 ay sonra.. Maddi bir bağlayıcılık yok ise bir arada tutmanız çok zor. Nacizane tecrübelerimden yazıyorum.

En iyi ihtimalle ücretli yazarlık gibi bir sistem kurup herkese yazdığını, paylaştığını versen bir nebze doyuruculuk olur. Öteki türlü çok zor.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

Mrdcanon Mrdcanon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 26 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Tanımadığınız insanlarla ortaklığa girişmeyin. Kime bakarsanız bakın tanımadığı insanla bir işe giren sayısı yok denecek kadar azdır. Kendi çabalarınız ve azminizle bir şeyler yapmanız daha doğru olur. Para geldikçe makale yazan onlarca kişi var onlardan alır paylaşır sizde videolara odaklanırsınız ayrıca sosyal medyayla uğraşmak için iyi bir zamanınız olur.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Biz 3 kişiyiz farklı forumlar üzerinden tanıştık. Şuan birlikte bir şeyler yapıyoruz,

2 arkadaş yazılımcı, sen onu ben onu yapacağız demedik, kendiliğinden gelişti herşey. Ben laf ebeliği yapıyorum bir şeyden anladığımda yok tam olarak.

Ama güveniyoruz bir birimize, sadece para üzerine oraklandık. Birimiz bir şey bulursak paylaşıyoruz,

"Bakın böyle bir şey var yapabilir miyiz" gibisinden benim gibi mesela...

Arkadaş mesele script yazıyor parayla sattığını ücretsiz kullanıyoruz biz.

Bla, bla (laf ebeliği işte)

Akışına bırakın, kısmen sohbetiniz olan kişilerle iletişşme geçin belki geri dönüşü yapan olur.
Kazanıyor muyuz, kazanıyoruz az buçuk şimdilik.

Edit. Daha büyük guruplar, daha profesyonel guruplar var bildiğimiz. Onlar aşmış zaten. Pek varlıkları belli olmaz. Bir kaç mesejlarını görmesem yok gibiler.
hakantopuzoglu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
içerik oluşturma kısmına ben katılmak isterim aslında zamanımın tümü boş olduğu için benim içinde bir uğraş olur.

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org

• Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Ekip kurmak ve yönetmek en zoru, keşke kendi başıma yapsam dersiniz 3 ay sonra.. Maddi bir bağlayıcılık yok ise bir arada tutmanız çok zor. Nacizane tecrübelerimden yazıyorum.

En iyi ihtimalle ücretli yazarlık gibi bir sistem kurup herkese yazdığını, paylaştığını versen bir nebze doyuruculuk olur. Öteki türlü çok zor.

Mrdcanon adlı üyeden alıntı

Tanımadığınız insanlarla ortaklığa girişmeyin. Kime bakarsanız bakın tanımadığı insanla bir işe giren sayısı yok denecek kadar azdır. Kendi çabalarınız ve azminizle bir şeyler yapmanız daha doğru olur. Para geldikçe makale yazan onlarca kişi var onlardan alır paylaşır sizde videolara odaklanırsınız ayrıca sosyal medyayla uğraşmak için iyi bir zamanınız olur.

Karamsar olmamak lazim arkadaslar, internetde sizin bizim gibi iyi ve ortak calisma yurutebilecek insanlarda mutlaka vardir.

Browland adlı üyeden alıntı

Biz 3 kişiyiz farklı forumlar üzerinden tanıştık. Şuan birlikte bir şeyler yapıyoruz,

2 arkadaş yazılımcı, sen onu ben onu yapacağız demedik, kendiliğinden gelişti herşey. Ben laf ebeliği yapıyorum bir şeyden anladığımda yok tam olarak.

Ama güveniyoruz bir birimize, sadece para üzerine oraklandık. Birimiz bir şey bulursak paylaşıyoruz,

"Bakın böyle bir şey var yapabilir miyiz" gibisinden benim gibi mesela...

Arkadaş mesele script yazıyor parayla sattığını ücretsiz kullanıyoruz biz.

Bla, bla (laf ebeliği işte)

Akışına bırakın, kısmen sohbetiniz olan kişilerle iletişşme geçin belki geri dönüşü yapan olur.
Kazanıyor muyuz, kazanıyoruz az buçuk şimdilik.

Edit. Daha büyük guruplar, daha profesyonel guruplar var bildiğimiz. Onlar aşmış zaten. Pek varlıkları belli olmaz. Bir kaç mesejlarını görmesem yok gibiler.

Harika ozetlemissiniz, onemli olarak anlasabilmek, zaten amac kazanmak, bir kisi degil herkes kazanacak. Emek vermeden birsey elde edemeyiz. Bu yuzden ortak bir calisma ile neden ilerde iyi paralar kazanmayalim ?

Psilocybin23 adlı üyeden alıntı

içerik oluşturma kısmına ben katılmak isterim aslında zamanımın tümü boş olduğu için benim içinde bir uğraş olur.

Tesekkurler hocam, bu konuda baska donusler olursa sizinle beraber listeye ekleyip geri donus yapacagim.

Sitenin ve projenin icerigi moda uzerine arkadaslar bunuda belirtmek isterim. Ama farkli projelerde calismak isteyenler icinde elimde yine bir kac site var, onlarada kaydirma yapilabilir.

birkideneme birkideneme WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 59 / K
  • Meslek Emekli - Serbest meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Moda sitesindeki içerikler Türkçe mi? Site güncelleniyor mu? Twitter ve Pinterest sayfalarıyla ilgilenebilirim, kendi sayfalarımdan destek olabilirim. Bunu en azından başlangıç olarak deneme amacıyla yaparım, sosyal medya hareketleri konusunda kendimi geliştirmek istiyorum. Faydalı bir etkisi olursa devamı ona göre konuşulur.

Ne giderim peşlerinden / Ne ardımda devam olsun / Ne uyarım, ne hükmeder / Kalanlara selam olsun.

• Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

birkideneme adlı üyeden alıntı

Moda sitesindeki içerikler Türkçe mi? Site güncelleniyor mu? Twitter ve Pinterest sayfalarıyla ilgilenebilirim, kendi sayfalarımdan destek olabilirim. Bunu en azından başlangıç olarak deneme amacıyla yaparım, sosyal medya hareketleri konusunda kendimi geliştirmek istiyorum. Faydalı bir etkisi olursa devamı ona göre konuşulur.

Merhaba site icerigi turkce evet, site 3 senelik, acildigindan beri kuruldu ve bir cok icerik girildi, hepsi ozgun. son 1 senedir icerik girilmedi ancak site aktif. Yeterli icerik olusturacak arkadaslar ve seocu eksik, tamamlanirsa baslanilir ins.

• Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 59 / K
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Genel konular varsa onları sosyal medyada tanıtmaya başlayabilirsiniz bence. Site linkini vermeniz mümkün mü?

Ücretsiz içerik yazacak birini bulabileceğinizi sanmam, kendi arkadaş çevrenizden falan ancak belki. Ben rahatlıkla yazabilirim mesela ama ücret bir yana, kendime ve 2 devamlı müşterime makaleler yazdığım için zaman ayıramam - onları bile yeterince yapamıyorum. Fakat o hepsi özgün olan birçok içeriğe yazık. Başlangıç için kısa yazılı, foto galerili bir şeyler girebilirsiniz belki?

Ne giderim peşlerinden / Ne ardımda devam olsun / Ne uyarım, ne hükmeder / Kalanlara selam olsun.

• Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 59 / K
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Orada sosyal medya plaformlarına salınabilecek bir sürü konu var. Güzel fotoğraflar var, ben bunları kendi Pinterest, Facebook ve Twitter sayfalarımdan paylaşabilirim. Pinterest geri dönüşü çabuk olur sanıyorum.

Fakat sonuçta bunun bir etkisi olup olmadığını bilmem lazım. Ben 15 gün sosyal medya için çalışsam mesela, bugünle 15 gün sonrası arasında bir fark olup olmadığını bana net bir şekilde bildirir misiniz? Bunu yapın ama. Bir kere buradan biri için öyle bir deneme yaptım, lütfedip dönmedi bile,ayar oldum. Altı ucu bir mesaj: "15 gün önce günde 100 kişi geliyordu, şimdi 120 oldu. Şu platformlardan geri dönüşler oluyor." gibi bir şey. Yardımcı olmak isteyen birini soğutmamak lazım.

Bunun bana pek bir külfeti olmayacak, kendi içeriklerime dikkat çekmek için kullanıyorum daha çok tabii ki ama sayfaları canlı tutmak da lazım. Kendi sayfalarımdan söz ediyorum. Yani, dediğim gibi, kendimi denemiş olucam bir yönden de.

Bu konuda anlaşırsak, size tavsiyem de şu: Haftada bir - iki kere olsun birkaç fotoğraflı yazılar ekleyin buraya. Kadınsal konularda yazmak zor bir şey değildir ve erkek adamı da bozmaz :p Kaldı ki site kadınsal konulardan ibaret değil.

Seo için minimum 300 kelime yazmak lazım diye biliyorum ama herkes yazmaya yetenekli değildir veya herkes bunu sevmez. Siz şimdilik 100 - 150 kelimelik yazıverin, sonuçta bu yasak değil.

Erkek giyim kategorisi de var, daha çok oraya yazabilirsiniz - size daha yakın bir konu. Yaşam konusuna 1 - 2 görselli kısa yazılar yazabilirsiniz. Özgün olmalarına dikkat edin ama. Yavaştan güncellenmeye başlasın böylece. Bunu 1 - 2 ay yapsanız sonuç almaya başlar ve gaza gelirsiniz diye tahmin ediyorum.

Maksat siteye yazık olmasın. :) Ama sonuçta orası için sizin de kıpraşmanız gerekir. Haftada 4- 5 saatlik bir boşluk bulabilirsiniz herhalde.
Kuaza

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al