wmaraci reklam

Php ile api veri çekme nasıl yaparım?

3 Mesajlar 2.494 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ferhatcklt ferhatcklt Denemek iyidir. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 79 / 27
  • Ticaret 7, (%100)
php ile yapacağım. biletinial için siteye filmleri çekmek için.

Api dökümanından
Token Oluşturma Tüm API servisini kullanmadan önce token oluşturulması gerekmektedir. Üretmiş olduğunuz token belli bir süre geçerlidir. Süresi biten tokenlar ile API servisi kullanılamaz.
Oluşturmuş olduğunuz token bilgisini kullanarak diğer API servis isteklerinin header bilgisine aşağıdaki gibi eklemeniz gerekmektedir.
Authorization : Bearer TOKENBILGISI
HTTP REQUEST POST api adresi
HEADERS Accept application/json
Content-Type application/x-www-form-urlencoded
BODY grant_type
Bu parametre sabit bir değere sahip olup, password olarak gönderilmelidir. username Kullanıcı adı. password Hesap şifrenizin base64 ile encode edilmiş hali.
RESULT access_token Size özel olarak oluşturulan token bilgisidir. token_type Token bilgisi. bearer olarak döner. expires_in Bitmesine kalan saniye. .issued Oluşturulma zamanı .expires Biteceği zaman

Aslında burdan token bilgilerini aldım fakat sonrasında ne yapacağımı tam çözemedim.

Film listesini nasıl kullanacağımı çözemedim.

3.12.Şube Film Listesi
Sinema şubesinde gösterimde olan filmlerin listesine erişebilir.
HTTP REQUEST GET https://api.biletinial.com/api/cinema/FilmsByBranch/ {branchId}
PARAMETRELER
branchId Şube Id
Id Film Id
Name Film Adı
ImageUrl Filme ait afiş resmi
Fragman Filmin fragman Youtube linki FragmanEmbed Film fragmanının Youtube embed linki

wmaraci
reklam

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)
Aşağıdaki adrese GET Request'i yapacaksınız. Request yapmadan önce token'ı header'a setleyin ve diğer ayarları yapın. (Accept application/json vs.) Hangi şubenin film listesini istiyorsanız URL'nin sonundaki branchId'yi o şubenin Id'si ile değiştirin. Muhtemelen şube bazında yayında olan filmler JSON formatında dönecektir. Sonrasında bir model oluşturun ve bu modelden oluşturduğunuz nesneye JSON'ı parçalayıp atama işlemini yapın. Son olarak ister veritabanına yazın ister direkt olarak ekrana basın.

HTTP REQUEST GET https://api.biletinial.com/api/cinema/FilmsByBranch/ {branchId}

Kolay gelsin.
ferhatcklt

kişi bu mesajı beğendi.

ferhatcklt ferhatcklt Denemek iyidir. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 79 / 27
  • Ticaret 7, (%100)
çözemedim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al