wmaraci reklam

PHP Öğrenmek ve Scripti Yazma

27 Mesajlar 12.282 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 592
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
mrb arkadaşlar,
Php hakkında bilgi almak istiyorum. Öğrenmesi çok mu zor bir programlama dilidir. Yani php öğrenip emlak scripti,ilan scripti yazmak için kaç yıl gibi zamana ihtiyacım var günlük min 2 saat php çalışmayı planlıyorum. Kimileri boşuna uğraşma öğrenemezsin diyor kimisi asp.net öğren diyor ben üstüne basarak diyorum ki PHP Öğrenmek istiyorum lütfen bana yol gösterin.

wmaraci
reklam

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Tek php öğrenmekle yetmiyor.Php mysql ile güzeldir. Php mysql mantığını anlarsan kolayca öğrenirsin.
nuti

kişi bu mesajı beğendi.

Ibolac Ibolac #php #mysql #wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 46 / 49
  • Ticaret 25, (%96)
Öğrenmek kolaydır. Bahsettiğin scriptleri günde 2 saat çalışarak 6 aylık gibi bir zamanda yazacak seviyeye gelirsin.
nuti

kişi bu mesajı beğendi.

Tüm PHP İşleriniz Yapılır # BOT # SCRIPT # EDIT

• Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 592
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
inş. arkadaşlar turkekip eğitim cdlerini aldım çalışmay başladım sayılır

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşım sence böyle bir soru sormak doğru mu ? :)
Yani sonuçta senin kapasiteni, öğrenme hızını, mantık kurma kabiliyetini bilmiyoruz.

Bu yüzden ne kadar sürede öğrenebileceğine dair tahminde de bulunamayız.
Yani burada dilersen 10 yıl boyunca php çalış, mantık kurabilme, işleyiş tarzını anlama becerin sıfırsa yine script yapamazsın.
Yaptığın ancak ezber olur bu şekilde.

Ayrıca o arkadaşlarının söylediği gibi öğrenemezsin desek ne olacak ? Öğrenemeyecek misin ?
Ben bu tarz sorular soranları cesur bulmuyorum. Başkalarına bağlı buluyorum.

Bakın yapmanız gereken tek şey, aklınıza koyduğunuz bir şeyi sonuna kadar götürmek. PHP'mi öğrenmek istiyorsun, ben phpyi sevmiyorsam sana öğrenme derim. Peki ben sevmiyorum diye sen de sevmemek zorunda mısın ?
brk nuti Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

BiqBanq BiqBanq Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 18 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Yani burada dilersen 10 yıl boyunca php çalış, mantık kurabilme, işleyiş tarzını anlama becerin sıfırsa yine script yapamazsın.

tam ben yazıcaktım mantığı kavramadan hiç bir şey yapamazsın zaten

Ibolac Ibolac #php #mysql #wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 46 / 49
  • Ticaret 25, (%96)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Yani sonuçta senin kapasiteni, öğrenme hızını, mantık kurma kabiliyetini bilmiyoruz.

Ayrıca o arkadaşlarının söylediği gibi öğrenemezsin desek ne olacak ? Öğrenemeyecek misin ?

Bakın yapmanız gereken tek şey, aklınıza koyduğunuz bir şeyi sonuna kadar götürmek. PHP'mi öğrenmek istiyorsun, ben phpyi sevmiyorsam sana öğrenme derim. Peki ben sevmiyorum diye sen de sevmemek zorunda mısın ?

Zaten bende onun için 6 ayda dedim. Eğer 10 yıl deseydim arkadaş vazgeçecekti. Yada hevesi kırılacaktı. Her şey arkadaşın elinde sonuç olarak.

Tüm PHP İşleriniz Yapılır # BOT # SCRIPT # EDIT

Sskgunlugu Sskgunlugu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ......
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 61 / 83
  • Ticaret 10, (%90)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Kakarotto sana sonuna kadar katılıyorum :) Ama arkadaşın aslında anahtar kelimelerden yola çıkarsak özetleyeyim:) "Php öğrenmek" " Script yazma". Yani arkadaşımız kapasiteden öte php nasıl öğrenmeliyim, nereden başlamalıyım diyor. Sonra öğrendiği php bilgisiyle script yazıp satmayı planlıyor:) Tamam buraya kadar herşey masumane ve herkesin isteyebileceği şeyler ama kafanda direk script yazmak olmasın, php olsun. Ancak böyle php 'nin tadına varabilirsin:)

Benim fikrim turkekip eğitimleri çok kalitelidir. Zamanında bende çok izledim ve ayrıca ben kitapsız birşey öğrenemiyorum. Kesinlikle bir kitap al. Yazılı kaynak her zaman iyidir. Derli ve toplu oluyor
nuti Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

Ssk Günlüğü adlı üyeden alıntı

Kakarotto sana sonuna kadar katılıyorum :) Ama arkadaşın aslında anahtar kelimelerden yola çıkarsak özetleyeyim:) "Php öğrenmek" " Script yazma". Yani arkadaşımız kapasiteden öte php nasıl öğrenmeliyim, nereden başlamalıyım diyor. Sonra öğrendiği php bilgisiyle script yazıp satmayı planlıyor:) Tamam buraya kadar herşey masumane ve herkesin isteyebileceği şeyler ama kafanda direk script yazmak olmasın, php olsun. Ancak böyle php 'nin tadına varabilirsin:)

Benim fikrim turkekip eğitimleri çok kalitelidir. Zamanında bende çok izledim ve ayrıca ben kitapsız birşey öğrenemiyorum. Kesinlikle bir kitap al. Yazılı kaynak her zaman iyidir. Derli ve toplu oluyor

Evet ben de kitapları öneririm.
Eğitim setlerini izleyenlerin çok sık yaptığı bir şey, eğitim setinde ne görürse bizzat aynısını yazmak oluyor.

Mesela Türkekip alıp portal yazılımını izledikten sonra portal yazmaya başlayan kişi değişkenlerin bile isimlerini aynı yapıyor.

Bundan da kaçınmak lazım, bu php öğrenmek değil, direkt ezberciliktir.
Bu yüzden kitaplar ve php.net çok iyi bir kaynak.

• Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 592
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşlar yorumlarınızın hepsine katılıyorum şunu belirtiyim php öğrenmek istiyorum çok şükür mantık kurma gibi kabileyitimin yanı sıra matematiğimde iyidir. (php matematiksel bilgi gerektirir diye okudum) şimdi benim sormamdaki ama nedir php yazarlarının yol göstermesi bana birisi sen yapamazsın derse ben de yapamam diye öğrenmeyi bıraksam bu konuyu niye açıyım. Zaten konumda belirtmişim ne olursa olsun php öğrenmek istiyorum diye vurgu yapmışım. Yani bilen birisi a yolunu gösterir bilmeyen birisi c yolunu gösterir ben a yolunu gösteren kişilerden yardım istiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al