wmaraci reklam

Slider'a veritabanındaki görselleri çekebilecek?

11 Mesajlar 2.763 Okunma
wmaraci reklam

fat32 fat32 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 12 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Selam arkadaşlar ne r10'u kaldı ne bionluğu kaldı ne de başka bir site kaldı konu açmadığım yer kalmadı ve kimse çare bulamadı ki bu işin ehli kişileri tarafından basitçe halledilebilcek bir olay.

Kimseyi yargılamak istemiyorum ama adam bionluğa php devoloper and software enginering falan yazmış bırakın sliderin içine db den veri çekmeyi jquery yi bile entegre edemediler.

Kendi bildiklerimle neyseki onu hallettim. Yaklaşık 7 kişinin başaramadığı birçok kişinin konuya göz atıp cevap bile veremedi isteğim aslında şu..

Bir haber sitem var index'e sliderı manşeti oluşturdum sadece içine veritabanından son dakika resimleri çekilecek ve link verilecek. Allahını seven şunu halledebilir mi 2 gündür kafayı sıyırıcam. Halleden arkadaşa 30 tl ödeyebileceğim ve Dua edeceğim :)

site haberbasin.com çıldırıcağım...

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

LizGate LizGate Lizgate Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 12 / 47
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam 3 platformda 7 kişinin yapamadığı işe 30 lira ödeyip dua edeceğinize sadece dua edin yeterlidir.

Ayrıca 30 lira bütçe ile neden yapılamadığı anlaşılıyor ama bütçeniz çok fazla, bence 10 lira yapın aynı yetenekteki arkadaşlara ulaşabilirsiniz.
Bipixel furkan021 mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 12 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ben fiyat vermedim ftp verdim girip baktılar ettiler yapamadılar hadi size 100 tl vericem ftp göndereyimmi ?

babfo babfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek antrenör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 142 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım yapmak istediğiniz slider içine bir for döngüsü oluşturup içerisine veritabanından görsel linki ve konu linkini çekip img tagı içine yazdırmak, bu basit bir işlem şu an bilgisayar başında değilim fakat internet üzerinden araştırarak siz de kolaylıkla yapabilirsiniz
fat32

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Yardımcı olmak isterim hocam. Özel mesajla iletişime geçiyorum.
dvrmkcn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 12 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
@babfo Hocam dediğinizin tıpatıp aynısı! mantığı biliyorum fazla tutacak birşey de değil farkındayım .. Kendim bir kod da oluşturdum

$slidersor=mysql_query("select * from posts order by sondakika DESC");
while ($slidercek=mysql_fetch_assoc($slidersor)) { ?>
  • <?php echo $slidercek['Post_id']; ?>

• bunu düzenleyip sliderın içine entegre etmeye çalışıyorum..

• Üyelik 03.02.2015
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek web tasarım
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad E** K**
    • Mesajlar 38
    • Beğeniler 12 / 5
    • Ticaret 1, (%100)
    @carasar Arkadaşımız tüm bilgileri, eksikleri, şifrelenmiş dosyaları, sistemin yapısını, frameworkü tek tek bana anlatıp detaylı bir şekilde yardımcı olmuştur. Şifreli oldugundan slider imkansız ama verdiği bilgiler bile yeterli oldu Allah razı olsun dostum senden ...

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
    • Üyelik 29.10.2016
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Öğretmen
    • Konum Konya
    • Ad Soyad O** K**
    • Mesajlar 1116
    • Beğeniler 499 / 498
    • Ticaret 16, (%100)
    fat32 hocam konuştuğunuz kişi bendim. :D
    fat32

kişi bu mesajı beğendi.

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
    • Üyelik 29.10.2016
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Öğretmen
    • Konum Konya
    • Ad Soyad O** K**
    • Mesajlar 1116
    • Beğeniler 499 / 498
    • Ticaret 16, (%100)
    Arkadaşlar sistem incelendi. Codeigneter alt yapısı ile yazılmış. Ve tema ücretsiz dağıtılmış ancak dağıtılırken bütün model ve controller dosyaları ioncube ile şifrelenmiş. Bu da indexe yeni bir veri load etmeyi engelliyor.
    fat32

kişi bu mesajı beğendi.

LizGate LizGate Lizgate Kullanıcı
    • Üyelik 30.03.2019
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Yazılımcı
    • Konum Muğla
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 93
    • Beğeniler 12 / 47
    • Ticaret 3, (%100)

carasar adlı üyeden alıntı

ozmencelik hocam arkadaşa yardımcı oldum. Mesele ücret de değil. Arkadaşın muzdarip olduğu konu işi alan kişi herhangi bir açıklama yapmadan gidiyor ve cevap dahi vermiyor.

Kullanılan sistem Codeigneter. Tema yapımcı tarafından ücretsiz olarak dağıtılmış ama dağıtırken bu günleri düşünmüş ki model ve controllerlari şifrelenmiş olarak teslim etmis. Su an sitesinde ayni temayi ücretli olarak satıyor. Bir nevi reklam ve müşteri kazanmak için yapılmış bir taktik gibi geldi bana. Bunlar ilerde bir sey eklemek isterse bana gelsinler diye düşünmüş.

Tema şifreli oldugu icin, MVC yapısını bilenler bilir. Model ve controller yoksa view birşey ifade etmez. Bu temada da durum bu.

Arkadaşın bahsettigi yazılımcilar temanın kodlarını okumaktan acizler, ioncube ile sifreli olduğunu dahi bilmiyorlar. Arkadaşa bu yönde bir açıklama dahi yapmıyorlar. Sorun burası. Is alıp, açıklama yapmadan işe başlamadan bırakıp gitmek.

Arkadaş slider tasarımıni yapmış. Web tasarim yönü okey yani. Yazılım konusunda framework kullanıldığı için yazilimcilardan destek almak istemiş. Yazilimcilarda bilmeyebilir ama is alınmışsa yapamıyorsa en azından sorunun kaynağını soyleyebilir. Maalesef ki yetersizliğini ortaya çıkarmamak icin aciklama yapmadan bırakıp gidebiliyorlar.

Konu kapanabilir. Arkadaşın işleriyle bi zatihi ilgileneceğim.

Hocam durum bütçeden ziyade piyasada bileninde bilmeyeninde işi kırması. İşi kırdıktan sonra yapamaması. Müşterininde bundan ders çıkarmaması.

Sözüm konu sahibinden dışarı, geçen günlerde bu forumda bir arkadaş api yazdırmak istiyordu.600 liraya yapabilirim eğer iş hala aktifse diye sordum bir arkadaşa verdim dedi. 3-5 gün sonra bana geri dönüş yaparak "hocam diğer arkadaş beceremedi, ücretinide göndermiştik 200 lira, eğer siz yapabilirseniz sizinle anlaşalım" dedi. Tamam diyip 600 lira teklifim hala geçerli dedim, hocam diğer arkadaş 200 liraya yapıyordu diyor hala.

İlk yorumda belirttiğim gibi, 30 lira ücret vereceğine gerçekten ücretsiz yardım istesin fikir alışverişi yapar yardım ederiz boş yere parasıda gitmez arkadaşın.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al