wmaraci reklam

ÜST-ALT menü uygulaması

2 Mesajlar 540 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

HakanKorkz HakanKorkz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Mesleğim yok
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar Projemde Alt üst menü uygulaması yapmaya çalışıyorum fakat beceremedim becerebilseydim zaten konu açmazdım :laugh::laugh: işin espirisi bir yana işlemlerimde çok algoritma yaptım göze biraz karışık gelebilir resimlerle destekleyeceğim zaten o zaman net anlaşılacaktır kod yapım ve resimler aşağıda bulabilirsiniz..

Kod Yapısı

$AdMenuSor=$db->prepare("SELECT * from menu");

$AdMenuSor->execute();

while ($AdMenuCek=$AdMenuSor->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)) {

if ($AdMenuCek['menu_yetkisi']==$_SESSION['yetkili']) { #1 <== Burada yetki eşitlemesi yaptım admin yetkisi ile menü yetkisi eşitse altaki işlemler uygulanıyor

$MenuUst=$AdMenuCek['menu_ust-orta-alt']==ust; # <== Bu Üst menü veritabanından gelen degerle eşitledim
    $MenuOrta=$AdMenuCek['menu_ust-orta-alt']==orta; # <== Bu Orta menü veritabanından gelen degerle eşitledim
    $MenuAlt=$AdMenuCek['menu_ust-orta-alt']==alt; # <== Bu Alt menü veritabanından gelen degerle eşitledim

if ($MenuOrta) { #3 <== Bu Orta menü veritabanından gelen degerle yukarıda eşitlemiştik orta degerine sahi olan menüleri çekiyoruz veritabanı resmi ve site resmine bakarsanız nedemek istedigim anlaşılacaktır ?>

• // Alt Menü İşlemi başlıyor
      $Menu_UstİD=$AdMenuCek['id']; # Ust menü id

$Menu_İD=$AdMenuCek['nenu_ust-id']; # Hangi üst menüye ait olduklarını belirtmek için üst menü id alıyorum

if ($Menu_UstİD==$Menu_İD) { #5 <== Burada hangi alt menü hangi üst menü ye ait idileri eşitleriniyor ne demek istediigimi veritabanı resmine bakarsanız anlaşılır
      if ($MenuAlt) { #6 <== Üsteki işlemle Alt Menü Üst Menü eşitlemesi yaptıktan sonra alt menüleri çekmeye çalışıyorum fakat boş döngü alıyorum sorun tam bu arada ne denediysem çözemedim sanırım bilgim yetersiz kaldı
      ?>

• if ($Ortak) { ?>

• ?>

Resimler

1.

Site

2.

Veritabanı

1.

2.

https://hakankorkmaz.site
wmaraci
reklam

HakanKorkz HakanKorkz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Mesleğim yok
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 2, (%100)
İnsan emeğe saygıdan bir şeyler karalar şuraya :D
EvilBozkurt

kişi bu mesajı beğendi.

https://hakankorkmaz.site
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al