wmaraci reklam

Pin to pin nedir? Ve legal mi?

12 Mesajlar 3.845 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, sürekli pin to pin sitelerinden bahsediliyor. Tam olarak bilgi bulamadım nedir ne değildir. İngilizce içerik de bulamadım bu sorguyla.

Anladığım kadarıyla, pinterestte olan bir resmi indirip (biraz değiştirip) siteye ekliyorsunuz. Sonra pintereste yükleyip siteye link veriyorsunuz. Doğru anlamış mıyım? Ve resmi değiştirmek gerekiyor mu? Pinterestte bir çok aynı resme denk geliyorum. Sadece mantığını anlamak istiyorum yoksa spam işlere kesinlikle girmem.

Bu arada pin to pin sitelerinin spamdan engellendiği söyleniyor. Bu yapılan işlem (anladığım gibiyse) legal mi? Yani Pinterest buna izin veriyor mu? Yoksa politika ihlaline mi giriyor?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
legal değil. İhlale giriyor tabii. Fakat pinterest bu kitleyle çok sert mücadele etmeye başladı. 400 500 tane hesap/site açan adamlar var. Sonsuza kadar bir platformu çöpe dönüştürebileceklerini sanıyorlardı. Kısaca pin to pin demek emek hırsızlığı ve spam demek.

kodshop kodshop Anlatamıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 157 / 159
  • Ticaret 0, (%0)
Sonuçta özgün bir resmi değiştirip yayınlıyorsun ilegal bir sistem google bunuda anlayabiliyor siz hiç korkmayın :) ama bence korkun
HeroTurk

kişi bu mesajı beğendi.

BLOG : www.jdsezer.blogspot.com

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi hocam sizin bu konudaki yazılarınızı da okumuştum fakat tam olarak oturtamıyorum kafamda. Yani pinterestten trafik çekmek istiyorum ama spam, kul hakkı, emek hırsızlığı vb konularla kesinlikle işim olmaz, dikkat ediyorum. Kendim fotoğraf veya resim üretecek yetenekte ve vakit sahibi değilim maalesef. Bunları göz önünde bulundurarak siteye nasıl trafik çekebilirim sizce? Yani ben spam Pinterest sitesi yapmak istemiyorum. Sadece blog için trafik çekmek istiyorum. Blogdaki yazıları okumaları için, başka niyetim yok açıkçası.

kodshop hocam değiştirmekten kastım telifsiz resimler mesela. Degistirme, kullanma izni olan resimleri bu şekilde kullanabiliriz değil mi? Pinterest politikalarına baktım ama dili biraz ağır geldi çok anlamadım
kodshop

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 157 / 159
  • Ticaret 0, (%0)
Kendi izni olmaksızın kullanılan bütün resimler suç unsurudur. sen bu resmi alırken bizzat izin alman gerekiyor ve o şekilde kullanabilirsin normalde pinterest politikalarını okumadım ama genel olarak bütün resmi işlemler bu şekilde ilerlemektedir. sen kendi resminin bir yerde iznin bilgin olmadan kullanılsa nasıl hissedersin ? Sosyal medya'da yayınlanan resimlerde bu şekilde hangi resmi alırsan al :)

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Türkçe site ise boşuna zahmete girmeyin hocam. Pek trafik gelmez. Ek olarak içeriğin size ait olmasına gerek yok ancak sahiplerini kaynak gösterip+ izin almanız gerekli. Ben böyle yapıyorum. Aksi durumda sadece kaynak gösterseniz dahi telife girer.
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
kodshop hayır hocam telifsiz resim diye bir şey var. Evet telif meselesinde izin gerekiyor ama telifsiz, kullanma izni verilen resimler zaten var. Bunlar üzerinde değişiklik yaparak veya aynen paylaşmada hiç bir engel yok. Zaten izin verilmiş durumda.

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Türkçe site ise boşuna zahmete girmeyin hocam. Pek trafik gelmez. Ek olarak içeriğin size ait olmasına gerek yok ancak sahiplerini kaynak gösterip+ izin almanız gerekli. Ben böyle yapıyorum. Aksi durumda sadece kaynak gösterseniz dahi telife girer.

Kaynağı nasıl gösteriyorsunuz hocam? Link şeklinde mi yoksa isim olarak mı? Pinterest açıklamasında mı? Yoksa kendi Pinterest resimleri yüklediğiniz sitede mi? Buna dikkat edeyim
kodshop

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

Kaynağı nasıl gösteriyorsunuz hocam? Link şeklinde mi yoksa isim olarak mı? Pinterest açıklamasında mı? Yoksa kendi Pinterest resimleri yüklediğiniz sitede mi? Buna dikkat edeyim

Her yerde gösteriyorum. Sosyal medyalarda sitede vs.. zaten dediğim gibi mail ile ulaşıp önce izin alıyorum. Kaynak göstermeniz yeterli değil. Benim pinterestte 100kya yakın kitlem oldugundan %99 izin veriyorlar hatta teşekkür ediyorlar :) Makale içinde de kaynağı belirtiyorum onlara yönlendiriyorum. Olması gereken etik olan budur. Aksi durumda teliften uçar hesap ve legal değil.
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 157 / 159
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında bu gerçekten çok karmaşık bir işlem ve yasal olarak ilerlemek istiyorsan tamamen her anlamda özgün olman gerekiyor bana kalırsa web sitene eklemiş olduğun resme bir kaynak çıkmaktansa sayfana bir iletişim kısmı oluşturup oradan telif hakkı için bir şeyler ürete bilirsiniz.
imzam üzerinde ki siteyi incelerseniz ne demek istediklerimi az çok anlaya bilirsiniz.
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al