wmaraci reklam

Prestashop İle İlgili Merak Ettiklerim

6 Mesajlar 1.214 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

altuncumedya altuncumedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Prestashop kullanan bu konuda tecrübeli olan arkadaşlara birkaç sorum olacak eminim benim gibi düşünen birçok kişi de bu konudan ve cevaplarınızdan istifade edecektir.

E-ticaret sektörüne girmeyi düşünüyorum. Türkiyede satışı yapılan eticaret yazılımları birdünya para malumunuz üstelik lisans yenileme bedeli adı altında resmen haraç kesiyorlar.

Başlangıç olarak şirket kurmadan bu işe girmek istiyorum. gelelim sorularaaaaa...

1. SEO benim için oldukça önemli. 60 dolara kendime uygun bir tema buldum bu temayı aldığımda SEF link yapısına sahip olmak için ekstra modül almam gerekiyor mu. örneğin sadece seo modülü için 150 £ gibi fiyatlar istiyorlar. kategori sayfalarına metinler eklemek istiyorum bunu yapabilirmiyim. Yani her özellik için modül almam gerekecekse malum şirketlerden almayı tercih edeceğim.

2. Site tasarımı ve kodlamasını düzenleyebilirmiyim. kaynak kodları ioncube gibi şifrelimi

3. Payu, iyizico sanal posları ile kredi kartından ve havale EFT ile ödeme almayı düşünüyorum. bunun için vergilendirme sorunu ne olacak. sonuçta fatura kesmek gerekecek.

4. Birkere satın aldığım modül ve temaları başka siteler için tekrar tekrar kullanabilirmiyim.

5. payu gibi sistemleri kullanmak için https sertifikalarını almalımıyım

6. kurulum yaparken önde default olarak kurup sonra satın aldığım temayımı kuracağım.

7. daha sonra tema değiştirmek istediğimde link yapım değişir mi

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

wmaraci
reklam

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
İlgilendiğim bir konu takipteym.

bera65 bera65 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcısı
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** R**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 47 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Benim ilgi alanımdan soru :)

Öncelikle şunu diyeyim prestashop e ticaret alanında işini fazla ile görür ve artar. Tema ve modül seçenekleri çoktur

Seo konusunda iyidir ama eticarette rakip çok olduğu için ve rakiplerin reklam ve profesyonel seo yaptıkları için geride kalırsın

yani seo çalışması yapmazssan ekmek yiyemezssin. Backlink ve diğer kelime bazlı çalışmaları öneririm

Ödeme olarak Payu paypal kapıda ödeme iyzico hepsi pay kişel sanalpos banka havalesi hscb sanal pos ... varda var bunların hepsini destekler

Aldığın temalar ve modüller genelde tek site için lisanslanır

Tema değiştirisen linkler değişmez ama sitenin yapısını değişir nedir bu yapı görünüm dışında ürün yerleri ana sayfa düzeni falan o da zaten sorun değil

Ssl Sertifikası zorunludur ama payu kullanırsan zorunlu değil

Vergi ise zorunludur satış var ise vergi ve fatura da olmalı yoksa Maliye ceza yazar

Prestashop Tema ve Modüller i bu linkten bulabilirsin

Presta Centre

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
bera65 hiçbir demo açılmıyor, bilginiz olsun

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bera65 bera65 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcısı
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** R**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 47 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
BetAjans biri açılıyor hakkımı yemeyin :) demolar hazırlanıyor o yüzden henüz link çalışmıyor

Presta Centre

alexbaysu alexbaysu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 18 / 90
  • Ticaret 21, (%100)
1) Prestashop'un SEO açısından hem avantajları hemde dezavantajları var. Ürün bazlı, kategori bazlı meta title ve meta description kısımları ile özgün açıklamalarla ürün girebilirsiniz.
Dezavantajlarından bir tanesi prestashopun link yapısı. Prestashop link yapısında ID'leri barındırır. Kategorilerde ID'lerin olması google tarafından sevilmemekte. Bu sorunuda ücretli modüllerle çözebilirsiniz.

2)Açık kaynaklı olduğu için düzenleme yapabilirsiniz.

3)Payu,iyzico gibi firmalarla anlaşma yapmanız için önce şirketinizin olması gerekmektedir. Önce başvuru yapıp sonrasında onaylandıktan sonra payu,iyzico gibi firmaların sanal poslarını kullanabilirsiniz. Vergilendirme konusunada gelirsek para kazandığınız şeyler için devlete vergi ödemek zorundasınız. Faturada keseceğiniz için vergilendirmeden muaf kalamazsınız.

4) Her modül ve her tema için farklıdır bu durum. Lisanslamısını tek domain üzerine yaparlarsa kullanamazsınız. Bunu modülü ve temayı kodlayan kişi ile konuşmanız daha sağlıklı olacaktır.

5)Payu için ortak ödeme sayfası kullanacaksan ssl sertifikası kullanmanı tavsiye ederim. Kullanmasanda tavsiye ederim açıkçası.

6)Önce default olarak kurup Temalar kısmından temanızı yükleyebilirim ve kurulumunu yapabilirsiniz.

7) Link yapısının tema ile alakası yoktur. Tema değişince link yapıları değişmez.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al