wmaraci reklam

Algoritma Hakkında

7 Mesajlar 791 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhaba.
Bir projeye başlarken veya herhangi bir dilde kodlama yaparken algoritmanızı nasıl yapıyorsunuz ? Kağıt üzerinde mi ? Yoksa herhangi bir program kullanıyor musunuz ? Algoritma oluştururken gerekli kuralları kullanıyor musunuz ?

wmaraci
reklam

UmutWare UmutWare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ögrenci & Yazılım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 26 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
bu algoritma konusunu bilmeyen çok abartıyor illa bir kağıda yazmana gerek yok ben aklımda tutuyorum

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
UmutWare bende genelde aklımda tasarlayarak yapıyorum fakat birçok kişi farklı yöntemler kullanıyor.

UmutWare UmutWare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ögrenci & Yazılım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 26 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
illa yazıcam diyorsan yada görücem diyorsan basit bir program olan FlowChart Kullanabilirsin

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mustafaersy mustafaersy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek App Developer
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 44 / 30
  • Ticaret 3, (%100)
Basit projelerde aklında tutabilirsin, ama kapsamlı ve uzun sürecek projeler yapacaksan kesinlikle kağıda dökmelisin veya bilgisayardan bir şekilde kurmalısın. Yoksa süreç uzar ve daha çok hatayla karşılaşılır.

Android & Java Geliştirici

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Algoritma olayını hafife almamak gerek, hemen hemen her zaman ihtiyaç duyuyorum diyebilirim. Tabi bir dosyayı bir yere kaydet veya okuma gibi basit işlerle ilgili değil, gerçekten karmaşık veya karmaşık görünen tasarım ve kod için çok gerekli. Basit bir A4 kağıdı da işini görür, kurallarını sen koyarsın, başkasının anlamasına gerek yoksa. Okulun sana illa bu bu olacak falan dediyse mutlaka okulun kurallarına göre hazırlamanda fayda var.

Ama bazen çok karmaşık algoritmaları şöyle çiziyorum; 4 adet mukavvayı alıp aralarında çeyrek santimetre boşlukla birbirine yapıştırdım, sonra şeffaf bir kaplama jelatini, plastiği ile kapladım, tahta kalemini alıp üzerinde gerekli hesaplamalarımı, çizimlerimi yapıyorum, tabi gerektiğinde 4'e katlayıp bir parçasını gerektiğinde hepsini açıp kullanıyorum.

no time for caution

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Basit projeler için ihtiyaç yok programıu yazmadan önce ön algoritmasını kurup yazarken de geliştirebilirsin ancak karmaşık projeler için Algoritma oluşturmana Veritabanı kullanıyorsan yapısını tasarlamaya ilişkilerini kurmaya.Programı kodlarken kullanacağın değişkenlerin isim yapılandırmasını daha önceden belirlemeye bunun yanında kullanacağın mimariye tasarım desenini önceden belirlemen işlerini geliştirme esnasında çok kolaylaştıracaktır ve bu şekilde temiz kod yazmış aynı zamanda sonradan açtığında nerde ne yazmışım demeyeğin programlar oluşturmuş olursun.Algoritma konusu o yüzden geliştirme öncesi önemli hafife alınmayacak bir konu.İster kağıt üzerinde ister bilgisayar ortamında hazırlayabilirsin bunun yanında Class diyagramlarını da kullanabilirsin :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al