wmaraci reklam

C++ Ögrenmek istiyorum programlama

12 Mesajlar 1.423 Okunma
wmaraci reklam

darq4face darq4face WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Acil tıp teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 12 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaslar nasıl baslasam bilmiyorum ama yıllardır pcye merakım var gecmisde cok ugrasıp sonra okul ve dıs etkenler yuuzunde uzak durdum pc den suan acıl tıp teknisyenligi yapıyorum revirde kalıyorum 8 saatim boş geciyor ve c++ ögrenmek istiyorum mesela 8 saati bu sekilde programlamalar yaparak yada site duzenliyerek paraya cevirmek istiyorum acaba nasıl ögrenebilirm c++ kurslarınamı gitmeliyim ? sizce ögrenebilirmiyim cok mu zor kendime pek güvenmiyorum pc olayına yatkınım baya ama güvenemiyorum kendime

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
c++ mesleğiniz için mi öğrenmek istiyorsunuz yoksa para kazanmak için mi çünkü c++ kullanım alanları kısıtlıdır.
eğer para için programlama öğrenmek istiyorsanız android veya ios üzerine kafa yorar ve öğrenirsen paraya para demezsin.

telegram: saydekofficial

• Üyelik 20.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 12 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hocam meslek saglık meslek icin degil para icin program yazıp kazanmak istiyorum acaba yada html ögrenip site falan kurup tema falan yapıpmı satsam

UmutWare UmutWare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ögrenci & Yazılım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 26 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
Para için yapılan işten zevk alamazsınız.Herkes para için yapıyor zaten :) Ama işi isteyerek yapan çok az.Ve bana göre severek yapan para için yapana göre daha bilgilidir.

wmaraci

• Üyelik 20.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 12 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hocam ben seviyorumda gecmişde cok ilgim vardı pc ye halen var ilgim var ama yani bunu parayada donustureyim diyorum pc ile ugrasmayı seviyorum yani usenmedıgım tek iş diyebilirim mesela zamanında linuxa sarmıstım 7-24 merak eder kurmaya calısırdım simdi ise diyorum en azından hem kodları ögreneyim hemde paraya ceviririm ilerde

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Konuşulacak bir çok konu ve değişken var. Bu konu bitmez. Fazla vaktim olmadığından size şu linki bırakayım bir çok video vs mevcut özellikle eskilere C++ videolarını izliye bilirsiniz.
https://www.youtube.com/channel/UCkkgrhDCJheXQNIFqUVw0_g

(Kişisel B.)
www.receperdogan.net

satalker34 satalker34 Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 294 / 173
  • Ticaret 32, (%94)
c++ dan bi halt olmaz c# tavsiye ederim

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
C++ öğrenmeniz, eğer yazılım ile daha önce ilgilenmemişseniz sizin için iyi bir tercih olacaktır. Eğer ki belirlediğiniz ve ilerlemek istediğiniz spesifik bir alan yoksa, c++ ile bşalamanız iyi olacaktır diye düşünüyorum. Zira programlama mantığını ve algoritma kurmayı bu dil ile öğrenebilirsiniz, bu anlamda işinize yarayacak örnek kod zengiliği bulunan bir dil.

Öte yandan, diğer arkadaşlarında söylediği gibi mobil alana yönelecekseniz, andrıid veya ios için kullanılan diller olan Java ve Objective-C gibi diller, C++ öğrendikten sonra çok daha kolay öğrenip ilerleyebileceğiniz yapıya sahipler. Ayrıca, eğer belirlemediyseniz, hangi alanda ilerleyeceğiniz, ortaya ne çıkarmak istediğinize odaklanırsanız ilk olarak bu daha hızlı sonuç almanıza olanak tanıyacaktır.

Örneğin oyun üretmek isteyen biriyseniz, sıfırdan oyun motoru geliştirmek yerine, piyasada varolan oyun motorlarını kullanmanız size hız kazandıracaktır. Bunların seçimini yaparak ta öğreneceğiniz programlama diline karar verebilirsiniz. Örneğin Unreal Engine ile büyük firmalar ve bağımsız geliştiriciler çok güzel oyunlar üretiyorlar, eğer unreal engine kullanacaksanız bu oyun motorunda C++ kullanılıyor. Cross-platform olan unreal engine ile windows, linux, android, ios cihazlara aynı anda oyun geliştirebilirsiniz.

Veya bir diğer üst düzey oyun motoru olan Unity engine de C# veya Java script ile kod yazılmasına imkan tanıyor, sonuç olarak oyun geliştirmeyi amaçlıyorsanız, hangi motoru kullanacağınızı, sizin ihtiyacınıza göre artılarını eksilerini belirleyip ona göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu bahsettiğim oyun motorları yalnızca oyun için değil, belirli seviyede cross-platform uygulama geliştirmek için de kullanılıyorlar.

Yok eğer oyun geliştirmeye ilgi duymuyorum, yalnızca masaüstü program yada uygulama geliştirmek istiyorum derseniz, andorid cihazlara yalnızca java değil, google'ın geliştirdiği Kotlin dilini kullanabilir, java'ya nazaran daha basit şekilde ilerleyebilirsiniz, veya C# öğrenmeniz yalnızca masaüstü veya web uygulamaları geliştirmekle kısıtlı kalmıyor, Xamarin ile mobil cihazlara da uygulama geliştirebiliyorsunuz yine Cross-platform olarak.

Sonuç olarak, eğer hızlı ilerlemek istiyorsanız ilk olarak amacınızı belirleyip o alanda size en uygun olanı bulabilirsiniz ama uutmayın ki, uygulama da oyun da geliştirme aşamasında yalznıca kodlama ile bitmiyor, algoritma geliştirmede, kullandığınız dilin cross-platform framework'ler tarafından kullanılabilirliği bir bileşen, görsel ve kurgusal materyaller diğer bir bileşen. Tüm bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Fakat, belirli bir amaca odaklanmamışsanız henüz ve bir yerden başlamak istiyorsanız, C++ iyi bir seçim olacaktır diye düşünüyorum.

Başarılar.
maremkurt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 12 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyla iligilenip yardımcı oldugunuz icin tesekkürler cidden cok güzel cevaplamıssınız cok acıklayıcı olmus ve özen göstermissiniz dedikleriniz tam olarak dogru en idealı suan C++ gibi ama benim kafamdaki olayı size özelden yazıcagım umarım cevap verirsiniz iyi günler :)

• Üyelik 20.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 12 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
satalker34 pek bilemiyorum ama baslıyanlar genelde C++ diyor genelde bu cevabı görüyorum asıl amacım benin aslında html, js olabilir web tasarlayıp bir internet üzeri calısmak istiyorum sırf bunun icin baslıyacagım ve dek ilgi alanım pc en azından zevk alarak yaparım hemde paramı kazanırım diye dusunuyorum ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al