wmaraci reklam

Modem Wi-fi Oturum Açma Hakkında

10 Mesajlar 1.160 Okunma
wmaraci reklam

nebisenol123 nebisenol123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar;

Konuyu nereye açacağımı bilemediğimden buraya açıyorum.

Şu an bir hastanedeyim. Hastanenin ücretsiz ve şifresiz Wi-fi ağı var. Bağlandığın zaman oturum aç diye bildirim geliyor ve Kullanıcı adı ve Şifre istiyor. Aklıma takılan şu: Evde aynı sistemi yapmak istesek yapabilir miyiz? Ek bir cihaz vs. gerekir mi?

Not: Kullanıcı adı ve Şifre isteyen kısım Php ile yazılmış, hastaneye özel yapılmış sanırım.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

MDSALMAN MDSALMAN Marine Group E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Prgramcılıgı,webmas
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
iett vs bir cok kurumlarda ve kurumsal firmalarda kullanilmakta

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
ISS ler için ek bir bağlantı kodlaması. Wifi Router tarzı birşey. Evler için kullanamazsınız yasaktır. İşletmeler, resmi kurumlar ve ortak kullanım alanları için tanımlanmış bir dağıtıcı şekli.

• Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Evet, bu tür ağları sürekli işletme tarzı yerlerde görüyoruz. Evler için yasak değildir diye düşünüyorum, eğer yasaksa çok saçma. Birazdan router markasını görebilirsem bakacağım.

wmaraci

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Evlerde wifi şifresini "başka bir hanede ikamet eden biriyle paylaşmak, kullanıma açmak yasaktır" ISS in bir abonesine etki etmiş olursunuz. Alt katta oturan komşunuza dahi veremezsiniz "prensip" olarak. Maksat onlarında sisteme "abone" olmalarını sağlamaktır.

• Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Demek istediğinizi anladım. Evde sürekli Wi-fi şifresini bir şekilde ele geçiriyorlar. Sürekli değiştiriyorum. Benim yapmak istediğim şey dağıtıma açmak değil, oturum açma yerinde bir kodlama yaparak kullanıcı adı ve şifre koymak. Hastanede inceledim, Php kullanılmış. Şifremi unuttum vs. sayfalarıda var. Muhtemelen bir veritabanı ile çalışıyor. Evde bu sistemi yaparsam sürekli şifre değiştirmek zorunda kalmayacağım.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun için ISS e mğracaat edin, size bir router giriş paneli sağlayabiliyorlar mı sormanızı öneririm.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bildiğim kadarıyla bu tür bir sistemin çalışması için bir modem, bilgisayar ve bir access point gerekiyor. Çalışma mantığı modem ile access point arasına bilgisayarı sokuyorsunuz. Özel bir program vasıtasıyla girişleri düzenliyorsunuz. Fakat ev için böyle bir çözüm gereksiz ve pahalı olacaktır. Bunun yerine güclü bir şifre kullanabilirsiniz. Wifi şifresi isteyenler için kullandığınız modem destekliyorsa misafir ağı oluşturabilirsiniz.

Benim bulduğum çözüm programları:
https://www.waveswifi.com/
http://www.myhotspot-software.com/myhotspot/en/index.html

wdrleo wdrleo Back-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Full-stack Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)
Arkadaşlar Türk *******'un ya da diğer firmaların Wifi Noktaları ile karıştırmışlar sorunuzu, onların bahsettiği yer sağlayıcı kullanıcı ve şifresiyle insanlara giriş yaptırıp, kendi Wifi noktası haklarından kullandırmak yani kendi abonelikleri üzerinden bağlantı sağlatmak.

Sizin sorunuzu ben anladım. Üniversite, iş yerleri ve kurumlarda ağın takibi için yapılan bir yöntem. 802.1X Protokolü olarak geçer AAA (Authentication, Authorization, Accounting)

Authentication (Yetkilendirme) Kullanıcı ya da kullanıcılara sisteme, programa veya ağa erişim hakkının verilmesidir.

Authorization (Kimlik Doğrulama) Sunucu, anahtar veya yönlendirici kullanımlarında cihaz ya da kullanıcının kimliğinin onaylanmasıdır.

Accounting (Hesap Yönetimi) : Herhangi bir kullanıcının ne yaptığı, kullanıcı hareketleri kullanıcı veri bağlantıları ve kullanıcı sistem kayıtlarının izlenebilmesi amacıyla yapılan işlemdir.

Konu ile ilgili detayları 802.1x kurulumu diyerek aratabilirsiniz. Benim yaptığım bir aramada ilk karşıma çıkan sonuç;

NPS 802.1x Kurulumu

ozza ozza WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 69 / E
  • Meslek Muhendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
"captive portal" ve "hotspot" anahtar kelimeleriniz. arastirmalarinizi bu kelimelerle yapabilirsiniz.

radius ya da ldap (microsoft ad'de olur) destekli bir ap, ac ya da firewall'unuz (squid gibi bir proxy sunucu da olur) varsa, biraz arastirarak sistemi kurabilirsiniz.

alternatif olarak artica proxy'yi inceleyebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al