wmaraci reklam

Online Browser Tabanlı Oyun Hakkında Yardım..

7 Mesajlar 1.439 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhaba, ben uzun zamandır browser oyunu yapmak istiyordum fakat nereden başlayacağımı bilmiyordum önce web programlama dillerini öğrenmeye karar verdim ve HTML-CSS tam manasıyla bitti sayılır. Daha sonra PHP diline geçiş yaptım onunda %60 nı felan bitirdim bu günlerde ise JavaScriptin bazı kütüphanelerini öğreniyorum kendim hakkında kısa bilgilendirmeden sonra sorularıma başlayayım :)

İlk olarak JavaScript ile yani HTML5 ile oyun yapmak iatiyorum bunun için JavaScriptin hangi kütüphanelerini bilmem gerekiyor.

Aklımdaki oyun çiftlik oyunu bunun için bazı grafikleri çizmem gerekiyor bana önerebileceğiniz tarayıcı üzerinde de kullanabileceğim grafik tasarlama programları nelerdir?

Bildiğiniz üzere JavaScript kodları PHP gibi değil tarayıcıda gözükebiliyor sizce güvenliği nasıl sağlayabilirim yani kodları nasıl gizleyebilirim?

İnternette bazı oyunlar 3D olup HTML5 ile yazılmış oluyorlar mesela brutes.io gibi oyunlar hangi kütüphanelerle yazılmıştır?

Kademeli olarak bana ilk şunu yap sonra bunu yap gibi tavsiyelerde bulunabilecek kişiler var mı? En azından karş8laşabileceğim sorunların neler olduğundan veya önceden buna benzer sistem kurduysanız tecrübelerinizden bahsedebilirmisiniz?

Saygılarımla..

wmaraci
reklam

TheMucit TheMucit UgurKilci.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci ve İçerik Üreticisi
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 540
  • Beğeniler 109 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
Çiftlik oyunundan kastın ne? Para kazanmalı çiftlik oyunu mu?

Baştan Sona PHP Eğitimi ➡ youtu.be/TQP8jBwnXw4

bynoment bynoment https://tecrubesozluk.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 84 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Şu Çiftlik Oyunlarını Nolur Bırakın Artık Cacık Oldu Piyasa Heryer Çiftlik scripti dolu zaten.

Onun Yerine Şöyle Web Tabanlı Strateji - IKARIAM tarzı
Veya Gladiatus tarzı bir dövüş oyunu getirinde rahatlıyayım.

Heryer çiftlik oyunu ve 2d olan şu legend online zımbırtısıyla dolu
TheMucit

kişi bu mesajı beğendi.

https://fivemturkiye.com FiveM Türkiye Forumu
https://valheimturkiye.com Valheim Türkiye Forumu

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
şimdi öncelikle kendinden bahsettiğin bölümle ilgili hiç bir dili tam manasıyla öğrenmek mümkün değildir :) php'inin %60'ından kastını anlamadım ben %40'ını falan biliyorum diyemem yani önce neler yapabileceğini tam anlamıyla kestirmen gerekli bu benim nacizane fikrim.

sorularına gelecek olursak.

javascript html5 değildir. html5 xhtml'in daha çok insanı anlayan kullanıcı deneyimleri ile geliştirilmiş versiyonudur. javascript ile bambaşka şeylerdir. bu bilgileri buradan öğrenebilirsin.

kütüphaneler konusuna gelince. eğer herhangi bir javascript framework kullanmayacaksan ( angular, vue vb ) jquerynin yardımı dokunacaktır. bunun yanında basic javascripti iyi bilmen gerekli o zaman hiçbir kütüphaneye ihtiyaç duymayacaksın. ek olarak ajax methodunu iyi öğrenmen gerekli çünkü hiçbir oyun sadece javascript ile yazılmaz.

çizimler için ekstra kasmana gerek yok her yer done dolu. eğer çok profesyonel bir iş yapmayacaksan biraz photoshop bilgin olması yeterli yok arkadaş ben profesyonel bir iş yapmak istiyorum diyorsan kendine bir adet grafiker bulmalısın 2 işi aynı anda yapamazsın.

javascript kodlarını gizleme bölümüne gelince çözülmeyecek bir şifreleme mevcut değil henüz. şifreleyerek sadece almak isteyen kişinin işini zorlaştırırsın o kadar almak isteyen hertürlü alır yani. ama illa şifrelicem diyorsan. buradan yardım alabilirsin.

3d ile ilgili de şöyle bir kaynak var ve buna ek olarak şuaradan yardım alabilirsin.

hepimizin bu işe başlarken ki hayali oyun yapmaktı ama hayaller paris gerçekler şöyle o yüzden yazılımı öğrenmek istiyorsan gerçekten sana bir şeyler katacak bir proje yap.

saygılarımla, iyi forumlar..
JumperTech TheMucit

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

bynoment adlı üyeden alıntı

Şu Çiftlik Oyunlarını Nolur Bırakın Artık Cacık Oldu Piyasa Heryer Çiftlik scripti dolu zaten.

Onun Yerine Şöyle Web Tabanlı Strateji - IKARIAM tarzı
Veya Gladiatus tarzı bir dövüş oyunu getirinde rahatlıyayım.

Heryer çiftlik oyunu ve 2d olan şu legend online zımbırtısıyla dolu

Çiftlik oyunu derken biraz farklı bir şey düşünmüştüm :)
Değerli yorumundan dolayı teşekkür ederim.
TheMucit bynoment

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

HapyMan adlı üyeden alıntı

şimdi öncelikle kendinden bahsettiğin bölümle ilgili hiç bir dili tam manasıyla öğrenmek mümkün değildir :) php'inin %60'ından kastını anlamadım ben %40'ını falan biliyorum diyemem yani önce neler yapabileceğini tam anlamıyla kestirmen gerekli bu benim nacizane fikrim.

javascript html5 değildir. html5 xhtml'in daha çok insanı anlayan kullanıcı deneyimleri ile geliştirilmiş versiyonudur. javascript ile bambaşka şeylerdir. bu bilgileri buradan öğrenebilirsin.

kütüphaneler konusuna gelince. eğer herhangi bir javascript framework kullanmayacaksan ( angular, vue vb ) jquerynin yardımı dokunacaktır. bunun yanında basic javascripti iyi bilmen gerekli o zaman hiçbir kütüphaneye ihtiyaç duymayacaksın. ek olarak ajax methodunu iyi öğrenmen gerekli çünkü hiçbir oyun sadece javascript ile yazılmaz.

çizimler için ekstra kasmana gerek yok her yer done dolu. eğer çok profesyonel bir iş yapmayacaksan biraz photoshop bilgin olması yeterli yok arkadaş ben profesyonel bir iş yapmak istiyorum diyorsan kendine bir adet grafiker bulmalısın 2 işi aynı anda yapamazsın.

javascript kodlarını gizleme bölümüne gelince çözülmeyecek bir şifreleme mevcut değil henüz. şifreleyerek sadece almak isteyen kişinin işini zorlaştırırsın o kadar almak isteyen hertürlü alır yani. ama illa şifrelicem diyorsan. buradan yardım alabilirsin.

3d ile ilgili de şöyle bir kaynak var ve buna ek olarak şuaradan yardım alabilirsin.

hepimizin bu işe başlarken ki hayali oyun yapmaktı ama hayaller paris gerçekler şöyle o yüzden yazılımı öğrenmek istiyorsan gerçekten sana bir şeyler katacak bir proje yap.

Hocam beni önemseyerek üşenmeden yazdığınız altın değerindeki geridönüşün için teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uymaya çaloşacağım tekrardan çok teşekkür ederim beni çok mutlu ettiniz.
HapyMan

kişi bu mesajı beğendi.

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)

HapyMan adlı üyeden alıntı

10 senedir yazılımla uğraşıyorum, bu aralar oyun yapıyorum. :D hayat ilginç....
HapyMan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al