wmaraci reklam

Pascal Nedir?

3 Mesajlar 640 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgisayar programcılığı okumaktayım. Bazı insanlar benim programcılık okuduğumu duyunca size okulda pascal mı öğretiyor diye soruyorlar. " Yoo C# öğretiyorlar diye cevap veriyorum " Önceden merek etmemiştim. Şuan o soru karşıma yine çıktı. Bende merak ettim. İnternetten araştırdım ama pek bir kaynak bulamadım. Bana bu pascal programlama dilini açıklayabilecek var mı? Sizce pascal öğrenmelimiyim? Yoksa C# ile yoluma devam mı etmeliyim?

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "
wmaraci
reklam

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
C# ile yoluna devam et. "Pascal, Delphi, C" Bunlar temel programlamayı öğrendikten sonra geçilebilecek dillerdir. Pascal nedir, ne işe yarar gibi sorular bence abez bir soru olur. En uygun açıklamasına şuradan bakabilirsiniz.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Benim okuduğum okulda öğretiyorlardı. Çok eski bir programlama dili olduğunu söyleyebilirim hakta dos ortamında çalışıyor. Temel algoritma mantığını öğrenebileceğin basit güzel bir dil bence. Eğer algoritma konusunda hiç bilgin yoksa öğrenebilirsin fakat iş fln yapamazsın yani işine yaramaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al