wmaraci reklam

Visual Studio Yardım lütfen !

17 Mesajlar 2.524 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mile1858 mile1858 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 191 / 51
  • Ticaret 2, (%100)
Ben visual studio'da form tasarımı yapmayı çok seviyorum bazen işe yarar ekran görüntüsü kaydetme programı felan yapıyorum ancak hep teması kötü oluyor güzel bişiler ortaya çıkıyor ama tema kötü birde şu bazı programlarda şekil şekil açılışlar varya mesela razor 1911 ' in açılışı değilde o ekrana gelen gif tipinde şey var ya form transparent yapıncı resimde görünmez oluyor.Onu nasıl yapıyorlar çok merak ediyorum.

ÖRNEK :

Bunlar nasıl yapılıyor ? neleri bilmek gerekiyor ? lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

wmaraci
reklam

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
özel stil yazıyolar sanırım örneğin bak o formlardan ek design diye bir sekemsi oluyor. Oralarını da kendileri normal css hazırlanmış gibi oraya döküyolardır diye tahmin ediyorum yada tamamen yanlışda olabilri bilmiyorum
mile1858

kişi bu mesajı beğendi.

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
ramazan1478 Yazdıklarınızdan hiç bir şey anlamadım. Siz ne yapmak istiyorsunuz. Sorununuz tam olarak nedir?

Tahmin ettiğim konu ise aşağıdaki videoları izleyiniz araştırma yapınız.

https://en.wikipedia.org/wiki/Splash_screen

https://www.youtube.com/watch?v=J9azEeLwymU

https://www.youtube.com/results?search_query=splash+screen+visual+studio
mile1858

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 191 / 51
  • Ticaret 2, (%100)
turudu tam 12'den vurmuşsunuz splash screen ancak direk form olarak değil png bir resim düşünün örneğin kurt şeklinde png resim formun diğer kısımları gizli olacak sadece kurt gözükecek ve form2 yi açacak bunu istiyorum :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

qazwss qazwss WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 131 / 83
  • Ticaret 8, (%100)
Bu şekil bir şey mi istiyorsunuz hocam?

mile1858

kişi bu mesajı beğendi.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Bahsettiğiniz görünümü elde etmek için, formun properties kısmından FormBorderStyle özelliğini None yapın, BackgroundImage özelliği ile arkaplan resmini ayarlayın, formda yavaşlama sorunu yaşıyorsanız pictureBox kullanarak arkaplan oluşturun. Açılış ekranından sonra başka bir forma geçişi ise 2 ayrı metod ile yapabilirsiniz;

1.Metod
Solution Explorer sekmesine gelin, Program.cs e tıklayın. Kod kısmında Application.Run(new Form1) yazar, Form1 yazan kısma başlangıçta açılmasını istediğiniz formun adını yazın. Bu şekilde açılış ekranında hangi formun başlayacağını ayarladık, siz görsellik istediğiniz için bir süre açılış ekranı bekleyecek ardından diğer forma geçiş sağlanacak, burada ise Timer aracını kullanmamız gerekli. Açılan form yüklendiğinde Timer başlasın, timer örneğin 3. saniyeye geldiğinde, 1.Form gizlensin, 2. form açılsın.

2. Metod
Başlangıçta hangi formun olduğu farketmez, açılışta istediğiniz formu, başlangıçta açılan formun kod kısmına gelip, form yüklendiğinde Açılmasını istediğiniz formu görünür yapın timer kullanmadan. Açılmasını istediğiniz form açıldığı anda timer başlasın ve örn 3 saniye beklesin ardından görünmez olsun veya tümden çıkış yapılsın.

Sorunu çözemezseniz, kodlarla yardımcı olabilirim.
mile1858

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

enoua enoua www.enderaric.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 45 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
splash form ve transparency key özelliklerini bir araştır istersen.

www.enderaric.com
Bilgisayar Mühendisi

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
Kardeşim yazdığından hiçbir şey anlamadım, ne yalan söyleyeyim :)
mile1858

kişi bu mesajı beğendi.

⭐ mobil uzman⭐

• Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 191 / 51
  • Ticaret 2, (%100)

qazwss adlı üyeden alıntı

Bu şekil bir şey mi istiyorsunuz hocam?

Aynen böyle olmasını istiyorum

• Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 191 / 51
  • Ticaret 2, (%100)
HamdiCetin tam olarak qazwss nin yazdığı gibi birşey istiyorum

Ek Olarak:

ulas2016 adlı üyeden alıntı

Bahsettiğiniz görünümü elde etmek için, formun properties kısmından FormBorderStyle özelliğini None yapın, BackgroundImage özelliği ile arkaplan resmini ayarlayın, formda yavaşlama sorunu yaşıyorsanız pictureBox kullanarak arkaplan oluşturun. Açılış ekranından sonra başka bir forma geçişi ise 2 ayrı metod ile yapabilirsiniz;

1.Metod
Solution Explorer sekmesine gelin, Program.cs e tıklayın. Kod kısmında Application.Run(new Form1) yazar, Form1 yazan kısma başlangıçta açılmasını istediğiniz formun adını yazın. Bu şekilde açılış ekranında hangi formun başlayacağını ayarladık, siz görsellik istediğiniz için bir süre açılış ekranı bekleyecek ardından diğer forma geçiş sağlanacak, burada ise Timer aracını kullanmamız gerekli. Açılan form yüklendiğinde Timer başlasın, timer örneğin 3. saniyeye geldiğinde, 1.Form gizlensin, 2. form açılsın.

2. Metod
Başlangıçta hangi formun olduğu farketmez, açılışta istediğiniz formu, başlangıçta açılan formun kod kısmına gelip, form yüklendiğinde Açılmasını istediğiniz formu görünür yapın timer kullanmadan. Açılmasını istediğiniz form açıldığı anda timer başlasın ve örn 3 saniye beklesin ardından görünmez olsun veya tümden çıkış yapılsın.

Sorunu çözemezseniz, kodlarla yardımcı olabilirim.

Form geçiş işleminde bir sıkıntı yok ancak ben png tipinde bir resim göstermek istiyorum yani form'un yanındaki beyaz renkler olmayacak sadece tek bir resim olarak kare felan değil png halindeki tek resim diğer işlemler gizli kalacak

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al