Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

2Beğeni
  • 1 Yazan OmerAYDINOGLU
  • 1 Yazan Xdaapps

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Ripple

Suudi Arabistan Merkez Bankası ve Ripple sözleşme imzaladı

Okunmamış 17 Şubat 2018, 17:15
Üyeliği Durdurulmuş

Meslek: Webmaster
Ad, Soyad: Öm... Ay...
Ticaret: 20, 100%
Suudi Arabistan Merkez Bankası, ödemelerin daha hızlı, daha şeffaf ve ucuz olması için Ripple ile anlaşmaya vardığını duyurdu
Suudi Arabistan Merkez Bankası blok zinciri teknolojisiyle yurt içi ve yurt dışı ödeme işlemlerinin gerçekleşebilmesi için ABD merkezli Ripple ile sözleşme imzaladı.

Körfez yetkilileri fintek kullanımında yeni yöntemlerin keşfedilmesi için ilk pilot programını böylece başlatmış oldu.
Aynı zamanda bir kripto para birimi de olan Ripple sayesinde bu teknoloji ilk kez bir merkez bankası tarafından ülke içerisindeki diğer bankalar tarafından da kullanılabilir hale getirilmiş oldu.

BİTCOİN İÇİN UYARMIŞLARDI

Suudi Arabistan Merkez Bankası daha önce vatandaşları bitcoin alım satımlarından uzak durması için uyarmış, gerekçe olarak da bankanın düzenleme yetkisinin dışında kalması gösterilmişti.

Ripple tarafından açıklamada Suudi Arabistan'ın bu hamleyle daha hızlı, ucuz ve şeffaf uluslararası para transferi yapacağını iddia ediyor. Ripple, sınır ötesi bir para transferi işlemini 4 saniyede yapabileceğini belirtirken bu süre ethereum için 2 dakika üzerinde. Geleneksel bankacılıkta ise uluslararası işlemler 3 ila 5 gün zaman alabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Ripple yine bir bir başka körfez kuruluşu UAE Exchange ile anlaşma imzalamış, Western Union da aynı teknolojiyi test ettğini belirtmişti.

Suudilerin komşu BAE merkez bankası ile uluslararası transferde kabul görecek yeni bir kripto para üzerinde çalıştığını BAE Merkez Bankası Başkanı Mübarek Reşat El Mansur açıklamıştı

Benim Notum:

Sürekli söyledim. Devletler kripto paralar ile çalışmak zorunda. Herkes bana demediğini koymadı. Şimdi ne oluyor arkadaşlar? Nerede o bana tepkiler yağdıranlar. Bitcoin 1.000.000 tl/dolar görecek dediğimde deli diyenler neredeler? Yerinizi alın dediğimde bir şey bilmiyorsun diyenler neredeler? Çok değil 2-3 yıla bitcoin beklediğim hedefe ulaşacak. Ve şimdiden yerini alıp sabredenler kazanacak, ben bunu bilir bunu söylerim.

Ne demiş mevlana hazretleri:

Alıntı:
Ey Can! Sana bir daralma gelirse yararınadır; Kaygılanma! Sürekli yaz mevsimi olsaydı, Güneş Bahçeyi Yakıp Kavururdu.
Kaynakçılar için kaynak: Suudi Arabistan Merkez Bankası ve Ripple sözleşme imzaladı - Bloomberg HT
telatabi bunu beğendi.
Okunmamış 17 Şubat 2018, 18:24
Xdaapps Adlı Üyenin Avatarı
Adalet

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Ad, Soyad: Mu... Çi...
Ticaret: 3, 100%
Ripple suan 1 dolar civarinda seyrediyor. Binance 0.000109 btc idi en son. Şöyle 1000 adet stoklamak lazim. Muhtemelen yine 3 4 usd seviyesine cikacaktir
OmerAYDINOGLU bunu beğendi.
Okunmamış 28 Şubat 2018, 11:48
Üyeliği Durdurulmuş

Meslek: Webmaster
Ad, Soyad: Öm... Ay...
Ticaret: 20, 100%
Alıntı:
Xdaapps Adlı Üyeden Alıntı
Ripple suan 1 dolar civarinda seyrediyor. Binance 0.000109 btc idi en son. Şöyle 1000 adet stoklamak lazim. Muhtemelen yine 3 4 usd seviyesine cikacaktir
Ben 9-10 dolar göreceğini düşünüyorum.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Ripple