Çalışmanın nasıl işlediğinden yüzeysel olarak biraz bahsedeyim.

Öncelikle 4 yılı aşkın süredir e-ticaret siteleri yapmakta ve dönüşüm oranlarını, satışları arttırmaya dayalı çalışmalar, araştırmalar yapmaktayım.

Sadece e-ticaret'e özgü seo ve pazarlama çalışması yapmaktayım.
Seo çalışması içeriği "backlink paketi" içermez ve arama motorlarını manipüle etmeye dayanmaz.
Çalışmanın %90'lık kısmı site içeriğine dayalıdır. Çalışmaya sitenin html iskeleti ile başlanır ve detaylara inilir. Arama motorlarında yükselmek istediğiniz kelime ile birlikte alakalı negatif kelimeleriniz de çıkış sağlar. Çalışma varyasyonlar, title, açıklamalar ve meta açıklamalar üzerinde çalışılır.
Kesinlikle ezbere bir çalışma olmaz ve bir günlük bir çalışma değildir.
Google webmaster tools ve diğer araçlar ile analizler yapılır, süreç işler, güncellemeler yapılır.
Çalışma süresince ve sonrasında mevcut organik kelimeleriniz artış gösterir ve trafiğiniz artar, aynı zamanda esas kelimeleriniz de yükselişe geçer.

Özet geçmem gerekirse; google'ın bizden istediği siteyi yaratırız. Google'a en iyi şekilde kendimizi anlatırız ve değerlendirmesini bekleriz. Gerektiği yerde tanıtım yazısı ile de destek veririz. Tanıtım yazısı sadece alakalı ve otoriter sitelerden yapılır.

Reklam vermek isteyenler için google merchant çalışması da yapmaktayım.

Bu detaylı süreci kısaca anlatmaya çalıştım. Referansları ve çalışma detaylarını özel mesaj ile isteyebilir ve inceleyebilirsiniz.