Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

3Beğeni
  • 1 Yazan KurşunKalem
  • 1 Yazan sworks
  • 1 Yazan AlperenAvsar

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > SEO
PUBG Mobile UC

403 Forbidden Hatası ve SEO

Okunmamış 16 Nisan 2020, 15:59
AlperenAvsar Adlı Üyenin Avatarı
Kaliteli İçerik Hizmeti

Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Ga... Av...
Ticaret: 9, 100%
Merhaba arkadaşlar,
Kısa süre önce açmış olduğumu bir web sitesi var. Bu siteye önce Wordfence kurdum. Daha sonrasında da Cloudflare ücretsiz korumasını aktive ettim. Siteye herhangi bir masaüstü/mobil cihazdan erişebiliyorum , google url denetimi yaptığımda da indexletebiliyorum. Fakat WmAracı gibi site ile otomatik bağlantı kuran sistemler siteme giremiyor örneğin WmAracı analizinde tüm değerler 0 gözüküyor ve thumbnailde 403 forbidden hatası var. Bu birkaç yerde daha böyle. PageSpeed Insıghts testi yaptığımda böyle bir sorun yok. Keyword analizi için UberSuggest ile sitemi etkileşime getirmeye çalıştım o da aynı hatayı veriyor. Bunu yaparken de SSL kurulu olduğu ve site adresimi https:// formatında girdiğim halde bu gibi araçlar otomatikmen http:// linke yönleniyor orada da 403 forbidden hatası veriyor. Benim bununla ilgili sorularım şöyle:
  • Her ne kadar google gibi getir işlemi yaptığımda site index alsa da daha sonradan bu hata google ve diğer arama motoru botlarını engelleyerek index almamı ve sıralamada yükselmemi etkiler mi?
  • Bu engellemeyi yapan Wordfence mi, Cloudflare mi yoksa SSL sertifikasıyla ilgili bir durum mu?

Ek olarak : Siteye uptime test yaptığımda dünyanın her yerinden erişilebilir şekilde görünüyor.
Konu AlperenAvsar tarafından (16 Nisan 2020, 16:05 ) değiştirilmiştir.
SMM Big
Okunmamış 16 Nisan 2020, 16:32
KurşunKalem Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 36 / Erkek
Ad, Soyad: Gü... İn...
Ticaret: 20, 100%
Sorun CloudFlare gibi görünüyor. CloudFlare > SSL/TLS > Owerview sekmesinden ayarı FULL olarak seçin. Edge Certificates sekmesine gelin. Always Use HTTPS ayarını OFF, Automatic HTTPS Rewrites ayarını ON konumuna getirin. Önbelleği temizledikten sonra bir deneyin bakalım.
AlperenAvsar bunu beğendi.
Okunmamış 16 Nisan 2020, 16:52
sworks Adlı Üyenin Avatarı
Moderatör

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Meslek: WordPress
Ad, Soyad: Ah... Ko...
Ticaret: 18, 100%
Cloudflare pro sürümü haricinde bu dediğiniz sistemleri kolay kolay engellemez. Normalde Cloudflare free sürümü de engelleyebilir ama bu kadar bariz sayıda engellemez sadece çok riskli görüklerini engeller. Muhtemelen sorun Wordfence veya hostinginizde bulunan Modsecurity olabilir. Güvenilir bulmadığı ip adreslerine izin vermiyor demekki eğer normal Google botlarını veya ziyaretçileri engellemiyorsa sorun yok bence. Sitenin log dosyalarından 403 olarak aratırsanız neyin engellediği görülebilir. Ayrıca SSL sertifikasıyla da alakası olmaz hiçbir şekilde.
AlperenAvsar bunu beğendi.
Okunmamış 16 Nisan 2020, 18:19
AlperenAvsar Adlı Üyenin Avatarı
Kaliteli İçerik Hizmeti

Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Ga... Av...
Ticaret: 9, 100%
Alıntı:
KurşunKalem Adlı Üyeden Alıntı
Sorun CloudFlare gibi görünüyor. CloudFlare > SSL/TLS > Owerview sekmesinden ayarı FULL olarak seçin. Edge Certificates sekmesine gelin. Always Use HTTPS ayarını OFF, Automatic HTTPS Rewrites ayarını ON konumuna getirin. Önbelleği temizledikten sonra bir deneyin bakalım.
Hocam şu an ayarlar o şekilde yapılı.

Alıntı:
sworks Adlı Üyeden Alıntı
Cloudflare pro sürümü haricinde bu dediğiniz sistemleri kolay kolay engellemez. Normalde Cloudflare free sürümü de engelleyebilir ama bu kadar bariz sayıda engellemez sadece çok riskli görüklerini engeller. Muhtemelen sorun Wordfence veya hostinginizde bulunan Modsecurity olabilir. Güvenilir bulmadığı ip adreslerine izin vermiyor demekki eğer normal Google botlarını veya ziyaretçileri engellemiyorsa sorun yok bence. Sitenin log dosyalarından 403 olarak aratırsanız neyin engellediği görülebilir. Ayrıca SSL sertifikasıyla da alakası olmaz hiçbir şekilde.
Ben de dediğiniz gibi düşündüm, log kayıtlarını kontrol ettiğimde dün gece 11den itibaren aynı 4-5 farklı IP sürekli 403'e yönlendirilmiş 5-10 dakika aralıklarla giriş yapmaya çalışmış. Site çok yeni zaten normalde bu kadar ziyaretçi gelmesi imkansız acaba bir saldırı var ve bu engellendiği için koruma moduna geçip diğer IP'ler de mi engelleniyor? SEO açısından zarar vermezse çok da kurcalamak istemiyorum açıkçası. Bir de cloudflare ve diğer koruma araçlarını kuralı 3 gün oldu dün geceden beri böyle.
KurşunKalem bunu beğendi.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

1113x90

Bu Alana Reklam Ver

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > SEO