wmaraci reklam

403 Forbidden Hatası ve SEO

4 Mesajlar 757 Okunma
wmaraci reklam

AlperenAvsar AlperenAvsar Kaliteli İçerik Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 35 / 17
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Kısa süre önce açmış olduğumu bir web sitesi var. Bu siteye önce Wordfence kurdum. Daha sonrasında da Cloudflare ücretsiz korumasını aktive ettim. Siteye herhangi bir masaüstü/mobil cihazdan erişebiliyorum , google url denetimi yaptığımda da indexletebiliyorum. Fakat WmAracı gibi site ile otomatik bağlantı kuran sistemler siteme giremiyor örneğin WmAracı analizinde tüm değerler 0 gözüküyor ve thumbnailde 403 forbidden hatası var. Bu birkaç yerde daha böyle. PageSpeed Insıghts testi yaptığımda böyle bir sorun yok. Keyword analizi için UberSuggest ile sitemi etkileşime getirmeye çalıştım o da aynı hatayı veriyor. Bunu yaparken de SSL kurulu olduğu ve site adresimi https:// formatında girdiğim halde bu gibi araçlar otomatikmen http:// linke yönleniyor orada da 403 forbidden hatası veriyor. Benim bununla ilgili sorularım şöyle:

• Her ne kadar google gibi getir işlemi yaptığımda site index alsa da daha sonradan bu hata google ve diğer arama motoru botlarını engelleyerek index almamı ve sıralamada yükselmemi etkiler mi?

• Bu engellemeyi yapan Wordfence mi, Cloudflare mi yoksa SSL sertifikasıyla ilgili bir durum mu?

Ek olarak : Siteye uptime test yaptığımda dünyanın her yerinden erişilebilir şekilde görünüyor.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Sorun CloudFlare gibi görünüyor. CloudFlare > SSL/TLS > Owerview sekmesinden ayarı FULL olarak seçin. Edge Certificates sekmesine gelin. Always Use HTTPS ayarını OFF, Automatic HTTPS Rewrites ayarını ON konumuna getirin. Önbelleği temizledikten sonra bir deneyin bakalım.
AlperenAvsar

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Cloudflare pro sürümü haricinde bu dediğiniz sistemleri kolay kolay engellemez. Normalde Cloudflare free sürümü de engelleyebilir ama bu kadar bariz sayıda engellemez sadece çok riskli görüklerini engeller. Muhtemelen sorun Wordfence veya hostinginizde bulunan Modsecurity olabilir. Güvenilir bulmadığı ip adreslerine izin vermiyor demekki eğer normal Google botlarını veya ziyaretçileri engellemiyorsa sorun yok bence. Sitenin log dosyalarından 403 olarak aratırsanız neyin engellediği görülebilir. Ayrıca SSL sertifikasıyla da alakası olmaz hiçbir şekilde.
AlperenAvsar

kişi bu mesajı beğendi.

AlperenAvsar AlperenAvsar Kaliteli İçerik Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 35 / 17
  • Ticaret 9, (%100)

KurşunKalem adlı üyeden alıntı

Sorun CloudFlare gibi görünüyor. CloudFlare > SSL/TLS > Owerview sekmesinden ayarı FULL olarak seçin. Edge Certificates sekmesine gelin. Always Use HTTPS ayarını OFF, Automatic HTTPS Rewrites ayarını ON konumuna getirin. Önbelleği temizledikten sonra bir deneyin bakalım.

Hocam şu an ayarlar o şekilde yapılı.

sworks adlı üyeden alıntı

Cloudflare pro sürümü haricinde bu dediğiniz sistemleri kolay kolay engellemez. Normalde Cloudflare free sürümü de engelleyebilir ama bu kadar bariz sayıda engellemez sadece çok riskli görüklerini engeller. Muhtemelen sorun Wordfence veya hostinginizde bulunan Modsecurity olabilir. Güvenilir bulmadığı ip adreslerine izin vermiyor demekki eğer normal Google botlarını veya ziyaretçileri engellemiyorsa sorun yok bence. Sitenin log dosyalarından 403 olarak aratırsanız neyin engellediği görülebilir. Ayrıca SSL sertifikasıyla da alakası olmaz hiçbir şekilde.

Ben de dediğiniz gibi düşündüm, log kayıtlarını kontrol ettiğimde dün gece 11den itibaren aynı 4-5 farklı IP sürekli 403'e yönlendirilmiş 5-10 dakika aralıklarla giriş yapmaya çalışmış. Site çok yeni zaten normalde bu kadar ziyaretçi gelmesi imkansız acaba bir saldırı var ve bu engellendiği için koruma moduna geçip diğer IP'ler de mi engelleniyor? SEO açısından zarar vermezse çok da kurcalamak istemiyorum açıkçası. Bir de cloudflare ve diğer koruma araçlarını kuralı 3 gün oldu dün geceden beri böyle.
KursunKalemm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al