wmaraci reklam

.co domain ve subdomain

10 Mesajlar 1.298 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba,

Alternatif bir forumda bir çok başlık var. Ama neden wmaracinda da olmasın ?
[ Belki vardır da ben görememiş olabilirim :) ]

Öncelikle günde milyonlarca domain reglenen, ve domain avcılığı yapılan şu günlerde bu işe girişmek çok kolay ama bir o kadar da zor. Yine aynı şekilde rekabet olan bir dalda üzerine gitmek istiyorum.

Firma rehberi açacağım lakin .co domain hakkında hiçbir bilgim yok. Corporate, kurumsal bağlam taşıdığını gördüm okudum az önce. Lakin arama sonuçlarında ne durumdayız ? özgün içerik olunca her domaine yönlenir insan ama com karşısında nasıldır .co domaini ? Veya .net karşısında ? En büyük rakip bu ikisi ama oradada boşluk bulmak imkansız :))

Öncelikli sorum .co domain ile rekabete girilir mi ? Örneğiniz var mı ?
ben birtek sosyalmedya . co yu biliyorum fakat oda sanki webrazzi tarafından şişirildi. Hiçbir aramamda oraya çıkmıyor arama filtrelerim. Webrazziye çok çıkıyorum orası ayrı.

İkincisi ise Türkçe ve İngilize yapmak istiyorum yapmak istediğim siteyi. Seo açısından nasıl uygundur bu iş ? Çeşitli eklentiler ile çevirisini yapmak mı daha makul yoksa site içi linkle aynı sitenin aynısını subdomain altında ingilizce olarak mı açmalıyım ? Örneğin wordpress kullanacak olayım, aynı içeriğe hem türkçe keyword, hem ingilizce keyword zararı olmaz mı ? Subdomain iş görür mü düşündüğüm gibi ?

Düzeltme : Subdomain veya alt klasör kullanmanın faydalı olduğunu, çeviri veya bu tarz eklentilerin arama sonuçları ve seo için tavsiye edilmediğini öğrendim, google webmaster ipuçlarında.

Konu hakkında duayen veya yeni başlamış herkesin tecrübesinden faydalanmak istiyorum. Gördüğünüz gibi varsayımları uygulayacaksak kendimin varsayımlarını tercih ederim elbet. Sebep ile tecrübelerinizi lütfen esirgemeyin.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
reklam

SteamMarketi SteamMarketi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 19 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikli sorum .co domain ile rekabete girilir mi ? Örneğiniz var mı ?
Cevap: full indir, film indir gibi türkiye de rekabeti efsane olan sitelerin uzantısı .co.

lucifer93 lucifer93 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** B**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 74 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
.co ile tabikide rekabete girilir proje önemli ayrıca .co gayet tercih edilebilir bir uzantı

• Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Şahsen firma rehberi olacağı için genç kişiler harici hatta genç kişiler dahil ezberleyemeyecek diye düşnüyorum. Com, Net, Org tamamı dolu domainin ve Alman büyük bir firmanın elinde tamamı.

Yani küçük sanayi de ki adam da şaşırabilir :) Korkumun diğer tarafı da bu.

Proje firma rehberi dediğim gibi. Proje neden önemli ki ??

Interface Designer / IT
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar başka fikri veya tecrübesi olan yok mu ? Kimse .co almamış mı koca forumda yahu ?

Interface Designer / IT

MasterOfGoogle MasterOfGoogle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 20 / 22
  • Ticaret 3, (%100)
merhaba bizim tescilli markamızın alan adı olarak kullanıyoruz. https://pullhaze.co/ istediğimiz bir çok kelimede güzel yerlerdeyiz. Kapsamlı ve iyi bir seo çalışması yaptırmadık henüz, yapıldığında çok iyi yerlere geleceğine eminiz. Yapılan ufak çalışmalar bunu gösteriyor. Sadece büyük iyi bir siteden aldığımız tanıtım yazısıyla aylık aranma hacmi 45.000 olan kelimede 40. sıraya direk giriş yaptı. Umarım yardımcı olur.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Ticari web sitelerinde com harici domain kullanılmamalı. Marka bilinirliğinize olumsuz etki eder. Siteadi.com adında hali hazırda bir site varsa siteadi.net olarak bir proje başlatmak bana doğru gelmiyor. Kullanıcı sizi karıştırabilir. Ya da .com domainde olumsuz bir olay yaşamıştır bu size yansıyabilir. Tecrübesiz Kullanıcı bunun ayrımını yapmakta zorlanabilir.

• Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Ticari web sitelerinde com harici domain kullanılmamalı. Marka bilinirliğinize olumsuz etki eder. Siteadi.com adında hali hazırda bir site varsa siteadi.net olarak bir proje başlatmak bana doğru gelmiyor. Kullanıcı sizi karıştırabilir. Ya da .com domainde olumsuz bir olay yaşamıştır bu size yansıyabilir. Tecrübesiz Kullanıcı bunun ayrımını yapmakta zorlanabilir.

Valla sene 2000, biz deli gibi ultima oynuyorduk. Şimdi 3 - 5 yıldır akıl başa gelmiş durumda ama hoş diyeceğin domainlerin tamamı alınmış. Jenerik diye birşey var ama sadece duyduğun birşey alabildiğin değil. Hugedomains vb firmalar TR domainleri bile topluyorken kolay değil ne yazık ki .com !!

Ya ben firma rehberi açmayı düşündüm açıkçası. Lakin vakit ayıramamaktan korkuyorum. Birde fiyatı var tabi, domain boşta ama bir 5 yıl alayım dedim mi 1k neredeyse ücreti var. Şimdi bana göre projelendirilebilecek birşey olsa da, tam karşılığı .com'a bu kadar maliyet ayırmıyorsun ve satayım dedin mi daha rahatsın. Ama boşta değil :))

MasterOfGoogle adlı üyeden alıntı

merhaba bizim tescilli markamızın alan adı olarak kullanıyoruz. https://pullhaze.co/ istediğimiz bir çok kelimede güzel yerlerdeyiz. Kapsamlı ve iyi bir seo çalışması yaptırmadık henüz, yapıldığında çok iyi yerlere geleceğine eminiz. Yapılan ufak çalışmalar bunu gösteriyor. Sadece büyük iyi bir siteden aldığımız tanıtım yazısıyla aylık aranma hacmi 45.000 olan kelimede 40. sıraya direk giriş yaptı. Umarım yardımcı olur.

Sosyalmedya.co - Yakala.co benim yakaladığım başarıyı yakalayanlar. Fikrim oluştu lakin bu sefer de güven duyamadım kendime :) Çok yıllık domain ücreti beni yaralayacak..

Interface Designer / IT

Typer Typer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 11 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
.co sevdiğim ve sevilen bir uzantı ticaretede girilir rekabetede girilir tabi

• Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Satın alımı, transferi ne durumda peki bunun ? Alınıp satılabiliyor mu yoksa bilinmesi gereken ekstra bir detay var mı ? Bir alastry, birde natroda gördüm şuana kadar satış.

Interface Designer / IT
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al